Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź: Panasonic OLED VIERA TX-65CZ950E - czy będzie nowy król jakości obrazu i prawdziwy następca plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic CZ952: 12 votes

LG EF950V: 11 votes


Czyli różnicy w jakości nie ma. Za to różnica w cenie jest naprawdę spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic CZ952: 12 votes
LG EF950V: 11 votes
Czyli różnicy w jakości nie ma. Za to różnica w cenie jest naprawdę spora...

Dlatego Ty kupisz Lucky Goldstara :).

A ja jak pisze binary poczekam na rozwój sytuacji i zejście do niższego "normalnego" poziomu cenowego, który dla mnie wynosi ok. 10 tys zał za ekran 65".

I zapewne długo nie będę czekał, w LG pewnie rok.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Ciekawe jakie ceny przysolą nam nasi dystrybutorzy i kiedy pojawią się w sklepach.

No i kiedy zobaczymy odtwarzacze od Samsunga czy Panasonica. Bo na razie cisza jak po śmierci organisty. Stawiam na ceny w granicach 3000-5000 zł na początek.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko przez te pozłacane wtyki AV i logo ze srebrnej blachy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy go :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950tkę znaczy się?

Proponuję wrzucać wyniki "po kawałku" bo niektórzy (w tym ja) mogą nie wytrzymać napięcia do końca testów :)

Jak dla mnie (przynajmniej papierowo) najlepsze TV z tylko jedną wadą -4K (i związaną z tym ceną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest :D Dobrze, dopilnuję by nie trzeba było czekać do 10 grudnia ;p Ale ... dotkniemy go w poniedziałek dopiero. Po prostu musimy zamknąć inne projekty np. VW520. Ale jaram się jak ; ) Na pewno wszystkich nas ciekawi jak będzie VS LG ; ) Czy Mike Sowa dał radę haha ;p ? Fotki niebawem.

ps. Chwilowo zapominamy o cenie; ) Skupiamy się na jakości co da się zrobić na ten moment max w obrazie. Mając Panasonica będziemy mieli pełny ogląd na sytuację. Bo nadal nie wiemy co tam do końca siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co było podgrzewać atmosferę :) odrazu na mikołajki było dać full test :D .Czerni chyba nie będziecie mierzyć bo nie ma czego mierzyć ;):lol: Panas raczej cen nie będzie obniżał w takim tępie jak LG.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D No generalnie jest jedno generalne pole do poprawy/zmian/inne podejście: kolory. Zobaczymy jak kalibruje się CZ :) Oprócz tego ciekawe jak z ruchem. Będzie złoty środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granicą już był testowany i wypada ciut lepiej od LG65EG960, szczególnie lepiej wypada dźwięk bo ma 6+ głośników, sprawdźcie też ten dźwięk i porównajcie do LG czy rzeczywiście jest sporo lepiej w tym względzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest sprawą wtórną. I tak jeśli chce się mieć przyzwoitą jakość dźwięku trzeba korzystać z zewnętrznego wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady żebym do oglądania dziennika w telewizorze z sześciogłośnikowym systemem używał jeszcze soundbara czy kino domowe, do filmów czy koncertów jest projektor i wtedy dopiero trzeba się wspomagać że by coś usłyszeć.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granicą już był testowany i wypada ciut lepiej od LG65EG960, szczególnie lepiej wypada dźwięk bo ma 6+ głośników, sprawdźcie też ten dźwięk i porównajcie do LG czy rzeczywiście jest sporo lepiej w tym względzie

Dźwięk to i tak większość ludzi przepuszcza przez zewnętrzny amplituner :) Kluczowy jest obraz. Gdzieś widziałem jak robili "ślepy" test EG960 i CZ950 i wychodziło 13 do 14 dla Panasonica. Czyli różnica absolutnie minimalna. Diabeł na pewno będzie tkwić w szczegółach, ale kluczowa kwestia to na ile można wycenić te "szczegóły", bo coś mi się wydaje, że różnica nie będzie aż tak duża, żeby uzasadnić kolosalną przepaść w cenach obu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady żebym do oglądania dziennika w telewizorze z sześciogłośnikowym systemem używał jeszcze soundbara czy kino domowe, do filmów czy koncertów jest projektor i wtedy dopiero trzeba się wspomagać że by coś usłyszeć.

No właśnie to jest bezsensowny kierunek w który brną marketingowcy od TV. Choćby tych głośników w TV było 327 wspieranych systemem "super hiper mega true vision sound 17.3" to i tak będzie to grało kichowato. Praw fizyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady żebym do oglądania dziennika w telewizorze z sześciogłośnikowym systemem używał jeszcze soundbara czy kino domowe, do filmów czy koncertów jest projektor i wtedy dopiero trzeba się wspomagać że by coś usłyszeć.

Ale ten sześciogłośnikowy system w dzisiejszych telewizorach cieniasach jest [beeep] wart. Tam nie ma po prostu miejsca żeby umieścić poprawnie brzmiące głosniki, a o brzmieniu dobrym czy bardzo dobrym to już nie wspominajmy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te cieniasy wcale mogły by nie mieć głośników, bo to co z nich wychodzi nie można nazwać dżwiękiem :lol: Niektóre smartfony lepiej grają :D Swojego czasu były plazmy chyba Panasa SERIA Z coś tam i miały odłączane kolumienki , zreszto pierwszy Sony 84 cale 4K tak miał.Lepiej by było aby w ten sposób produkowali dzisiejsze cieniasy TV i klient miał by prawo wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV który ma b. przyzwoity dźwięk.

Tyle, że jest to stary Thomson Scenium 32" CRT. Dla młodszych: były kiedyś TV które ważyły ponad 50kg i miały głębokość (cokolwiek to znaczy) ponad 0,5m. Ale dzięki temu mieściły się tam normalne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzięki temu tworzyła się odpowiednia objętość obudowy do prawidłwoej pracy głośników, które były dobierane, a zwrotnice liczone właśnie do takiej objętości obudowy.

A w nowoczesnych cieniasach objętości obudowy są żadne.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś firmach technicznych najwięcej do powiedzenia mieli inżynierowie. Niestety teraz od dłuższego czasu rządzą księgowi i marketingowcy - efekty widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te cieniasy wcale mogły by nie mieć głośników, bo to co z nich wychodzi nie można nazwać dżwiękiem :lol: Niektóre smartfony lepiej grają :D Swojego czasu były plazmy chyba Panasa SERIA Z coś tam i miały odłączane kolumienki , zreszto pierwszy Sony 84 cale 4K tak miał.Lepiej by było aby w ten sposób produkowali dzisiejsze cieniasy TV i klient miał by prawo wyboru.

Ależ masz takie prawo wyboru :) Ja mam do EC930 wpięte przez wyjście cyfrowe głośniki zewnętrzne z subwooferem. Gra pięknie, chociaż wbudowane głośniki Harman/Kardon też moim zdaniem robią robotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie ten test tego Panasonica OLED ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham taki ton > taki uprzejmy i miły stosunek do ludzi, którzy zapier.. dniami i nocami :D jtd a ty myślisz, że my to jakieś roboty? Polecam kobyłę na przeczekanie ; ) : http://hdtvpolska.com/topic/36209-test-projektor-sony-vpl-vw520-es-ultra-hd-4k-kino-domowe/

Taki test to się robi 2 tygodnie (pomijam, że równolegle robimy 5 hehe). Zapraszam na początku grudnia :) A w najbliższy weekend obiecane pierwsze wrażenia. To OLED - mega ilość pracy. MEGA.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wiadomości dla chcących kupić Panasonica 65CZ950.

Dobra taka,że od czwartku w MM gdzie pracuje będzie dostępna 1szt w cenie 39.999pln.(7k taniej niż w Euro).

Zła jest taka,że Panasonic ma dostępne na chwilę obecną 4szt tego TV (dla MSHP) i na nie wiadomo czy w grudniu ten stan się zmieni.

Inne sieci dostaną jeszcze mniej szt.;)

Jak ktoś chce kupić to mogę zarezerwować (za dobrą flaszkie może lepszą cenę ukręcę ;) ).

Wszelkie konkretne info na PM.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...