Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź: Panasonic OLED VIERA TX-65CZ950E - czy będzie nowy król jakości obrazu i prawdziwy następca plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

więc teraz zastanawiam się jak wygląda na tych Oledach sygnał z płyty bray czy tam z tv

Mam 930. Film z BR to jest bajka, coś niemożliwego do opisania. Z kanałami TV to różnie bywa.

Wprawdzie czerń zawsze jest super ale przy niskim bitrate to już nie jest takie "łoł".

Model 930 ma pewien mankament, wgniecenia w matrycy. Nie wpływa to na jakość obrazu

ale nie wiadomo czy nie będzie miało wpływu na żywotność matrycy.

Poczytaj o 930 w tym wątku http://hdtvpolska.com/topic/34522-test-lg-ec930-v-oled-55-full-hd/page-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak ta historia w świecie flat panels zasuwa teraz z prędkością światła. Jak kupowałem 2 lata temu plazmę vt60 to miałem poczucie, że kupuję najlepszy ekran na rynku (ok. jeden z dwóch obok zt60).

Panasonic a za chwilę też LG i Samsung zakończyły produkcję plazm, słyszało się, że Sony w ogóle kończy z telewizorami, Samsung za chwilę zakończył też przygodę z OLED i naprawdę wyglądało na to, że na lata zostaniemy z marnymi LCD i po plazmie nie będzie długo nic bo mało kto wierzył w możliwości LG na rynku topowych TV. Kupno topowej plazmy wtedy wydawało się jedynym sensownym ruchem, żeby przetrwać trudne czasy dla videofila ;)

Tymczasem mija 2 lata i co mamy?!? Nie spodziewałem się, że tak szybko to pójdzie. Super! A czy żałuję, że kupiłem plazmę? Prawda, że teraz pewnie każdy OLED będzie miał lepszy obraz ale... nie żałuję. Przez prawie 2 lata miałem najlepszy ekran na rynku i tego mi nikt nie zabierze :) Poza tym niech żałują ci, co w zeszłym roku kupili topowego LCD od Panasa bo jak widać była to tylko przejściówka dla tej firmy.

Edytowane przez Milos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG podaje 30.000 godzin.

10 lat świecenia po 8g dziennie i po tym czasie ekran może stracić 50% swoich początkowych właściwości.

A to różnie podają - czasami zakładając spadek jasności (pewnie wariant pesymistyczny), a czasami 30k godzin bez spadku jasności. Tu tekścik z szacownego serwisu, gdzie deklarują tą drugą opcję :)

https://www.avforums.com/article/lg-explain-why-oled-tvs-full-hd-ultra-hd-4k-3d-are-the-future.10746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mija 2 lata i co mamy?!? Nie spodziewałem się, że tak szybko to pójdzie. Super! A czy żałuję, że kupiłem plazmę? Prawda, że teraz pewnie każdy OLED będzie miał lepszy obraz ale... nie żałuję. Przez prawie 2 lata miałem najlepszy ekran na rynku i tego mi nikt nie zabierze :)

Dokładnie to samo założyłem sobie kupując OLEDa FHD zaprzestając oczekiwania na OLED 4k.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo założyłem sobie kupując OLEDa FHD zaprzestając oczekiwania na OLED 4k.

Cieżko o to będzie. Historia przyspieszyła i teraz kolejne najlepsze ekrany na rynku będą się pojawiały co pół roku aż technologia OLED wejdzie w fazę dojrzałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zapowiedź na MM de. Drogo.

Nowe modele LG będą w MM de w okresie 4 - 7 tygodni.

920, 940 i flat 950.

Flat ma wejść na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko o to będzie. Historia przyspieszyła i teraz kolejne najlepsze ekrany na rynku będą się pojawiały co pół roku aż technologia OLED wejdzie w fazę dojrzałą.

Dlatego trzeba spokojnie czekać na rozwój sytuacji :) Też uważam jednak, że pchanie się w 4K (albo nawet w 8K :P) to na dziś ślepa uliczka. Contentu brakuje nawet dla "prawdziwego" fullHD, a co dopiero dla 4K. VOD i sporadyczne transmisje sportowe (kilka razy w roku) to za mało. Na 8K to sobie możemy co najwyżej puścić demo producenta :D Wydaje się więc, że kupowanie LG OLED z FHD (czyli modele EC 940, EG 910) to najrozsądniejszy wybór. Po co kupować w 2015 roku LCD? Przecież tej technologii niedługo nie będzie na rynku, bo wyprze ją coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale dwie uwagi:

- musi się pojawić sensowna alternatywa normalnego (czyli płaskiego) ekranu FHD

- cena za 55" spadnie do poziomu 6-7 tys.

Wtedy ruszy rynek OLED. Na razie kupują pasjonaci.

Liczę, że powyższe będzie spełnione pod koniec 2016 więc może dojadę do tego czasu na plaźmie (ma już swoje lata) i tym samym ominę etap przejściowy czyli LCD. :)

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modele ec930 (55 cali) są w .de do kupienia po 1700 Euro. Czyli dobiły do oczekiwanego przez ciebie poziomu cenowego :) Pchanie się w LCD teraz to samobójstwo - to dopiero propozycja dla pasjonatów! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 930 ma kilka wad wieku dziecięcego (pomijając już dyskusyjne wgniecenia) a poza tym jest krzywa.

Zobaczymy jak będzie wyglądać EF950 i ile będzie kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modele ec930 (55 cali) są w .de do kupienia po 1700 Euro. Czyli dobiły do oczekiwanego przez ciebie poziomu cenowego :) Pchanie się w LCD teraz to samobójstwo - to dopiero propozycja dla pasjonatów! :P

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4545394_-55ec930v-lg-electronics.html

http://www.billiger.de/show/produkt/555891698-LG-55EC930V.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tak daleko szukać. Ja moją 930 kupiłem w Saturnie za 7640 PLN, nówka z pudła.

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... wszystko stoi w mediakach, saturnach ; ) Trzeba tylko zajrzeć ; ) co chwilę są dobre promocje na oledy 55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... wszystko stoi w mediakach, saturnach ; ) Trzeba tylko zajrzeć ; ) co chwilę są dobre promocje na oledy 55"

To nie są dobre promocje. To jest rynek, który mówi stop telewizorom. To są wszystko działania marketingowe aby klient się zainteresował.

Rynek ciagle szuka telewizorów do 1500 zł, max. do 2000 zł.

Dobra cena na dziś za 930-kę to jest 6.000 zł. I to by była dobra cenowa promocja.

Przewiduję dalsze spadki cen.

Poziom 8000 zł był juz do osiągnięcia bez problemu w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Obawiam się, że cena za 55" Panasonica będzie z lekkiego sufitu niezaleznie co on będzie sobą reprezentował. Co nie znaczy, że nie znajdzoe swoich zagorzałych wielbicieli i nabywców. Np. byłych klientów na Kuro czy topowe plazmy Panasa.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. najlepiej to za darmo by było dostać technologię OLED do domu ;) Spadków nie trzeba przewidywać: one zawsze są i będą ; ) Wybierasz: czekasz albo już się bawisz. Jak ze wszystkim. 6-8K za 55" oled to mega dobra cena. Za to co widać obecnie na tym ekranie to warto każdą kasę zapłacić. Jest przełom.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. Za to co widać obecnie na tym ekranie to warto każdą kasę zapłacić. Jest przełom.

Przełom jest, zaczęły się wreszcie pojawiać pierwsze "wstępnie rozsądne" propozycje. Czy są warte "każdej kasy"? Na pewno nie. Sami wykazaliście kilka dość istotnych wad tych TV (choćby 930), poza tym liczy się rynek masowy a nie pasjonaci.

Jak dla mnie będzie OK jeśli pojawi się TV w którym:

- znikną wady (choćby niejednorodność kolorów, poprawa kątów)

- rozdzielczość FHD (55-60")

- będzie możliwość wyboru płaskiego ekranu

- cena 6-7 tys. za 55" (na początek)

Wtedy jest szansa na wzrost ruchu na rynku.

Dla rynku masowego (w Polsce) akceptowalna cena TV 55" to moim zdaniem max. 4 tys. (popatrzcie na zeszłoroczny hit- H6400), dopiero od tej ceny OLEDy mają szanse "zalać" rynek. Powyżej 7 tys. to będzie tylko zabawka dla koneserów.

PS. Oglądałem dzisiaj 930 (w celach poznawczych zagadnienia magicznych wgłębień) i gdyby:

- był płaski

- tańszy tak jeszcze z 1000 PLN

to może bym nawet kupił :)

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaskie OLEDy mają się pojawić jeszcze w tym roku (model 950 pokazywany na IFA), ale wydaje mi się, że to będzie tv z klasy premium, czyli OLED 4K. Też chciałbym, żeby wróciła "moda" na płaskie ekrany, bo moim zdaniem są one bardziej praktyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy patrzy na czerń, a najwięcej rzucają się w oczy wypalone jasne koloru jakby solaryzacja, nasycenie barw zwłaszcza czerwony, pomarańczowy żółty. Mam Toshiba 46ZF 355D, która ma 10 bitowe sterowanie matrycą i nie ma tych efektów. Jestem ciekawy czy w tych modelach OLED jest lepszy pod tym względem obraz od mojej Toski. Czekam niecierpliwie na nowy model TV, ( bo mój dostał szerokie pasy na matrycy i coraz gorzej widać) aby nie miał gorszej jakości obrazu od mojej Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na pewno będzie kosmiczna, szybko pewnie nie stanieje, ale przyznam że wolałabym wydać tyle forsy na paasonica niż na lg. Jakoś nie wierzę w tą markę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w tym Panasonicu jest matryca OLED od LG :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w tym Panasonicu jest matryca OLED od LG :)

Telewizor to nie sama matryca. Elektronika i oprogramowanie robią dużą różnicę.

BTW panele LCD od LG były niezłej jakości.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat... Do tego czas oczekiwania to 30 dni roboczych, czyli prawie 1,5 miesiąca kalendarzowo. Konkretnie to co zostanie poprawione względem jakości obrazu i generalnie parametrów matrycy? Ja się obawiam, że to będzie po prostu przepakowany LG EG960 i sprzedawany entuzjastom starych plam panasonica, którzy nie dotkną żadnej innej marki :) Spoko, ale ci racjonalni klienci wezmą tańszego o prawie 10k LGka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci "racjonalni", to nie dotkną żadnego z oled ów przez najbliższy rok. Przecież matryce mają te same wady/słabości (patrz AVSForum), bez względu na producenta telewizora elektronikę i soft. A moze dopiero za 2 lata.

Będzie Rec 2020, podkrecone HDR, to będzie jakiś punkt zaczepienia. Narazie to trochę droga przejściówka, dla rozemocjowanych.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...