Skocz do zawartości
misfit

Dekoder sat do nc+ i polsat

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Topfield właśnie wyzionął ducha i szukam dekodera, który zapewniłby bezproblemową jednoczesną współpracę z modułami cam od nc+ oraz polsatu. Poza hdmi wymagane również złącze component i źeby ogólnie nie był krokiem wstecz w stosunku do wcześniej użytkowanego Topfielda 7700.

Możecie coś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to moduły CP i nc+ często nie lubiły sie razem w jednym odbiorniku.

Moja rada sprawdź to zanim dokonasz zakupu.

Ja moduły wkładam do TV i jest to znakomite dla mnie rozwiązanie :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Dreambox lub VU+ Duo.

Proponuję również do tunera wkładać tylko moduł Polsatu natomiast z nc+ tylko kartę.

Mniej problemów z przełączaniem pomiędzy Providerami

Do tych modeli masz duzo informacji i pomocnych forumowiczów na kilku profesjonalnych forach poświęconych technice SAT.

Jeśli tuner tylko do nc+ to nie ma sensu na dzien dzisiejszy kupowac niczego innego poza przerobionym nbox-em czarnym z HDD na pokladzie. Smiga swietnie a kosztuje smieszne pieniadze.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Dreambox lub VU+ Duo.

Proponuję również do tunera wkładać tylko moduł Polsatu natomiast z nc+ tylko kartę.

Niestety to nie do końca prawda, Polsat owszem tylko z modułem za to nc+ albo moduł albo sama karta, jak karta działająca w Conax to w zasadzie tylko moduł, jak działająca w Seca (tzw. Cameleon praktycznie niedostępny) to będzie działała bez modułu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cameleon. Polsat też musi być - rodzinka nie chce zrezygnować, a i ja coś czasami obejrzę na ich kanałach sportowych. Na Topfieldzie współpraca była w miarę bezproblemowa pomiędzy oboma modułami i chciałbym aby na nowym sprzęcie było podobnie.

Dzięki za sugestie, wgłębię się w temat i jakby co to jeszcze dopytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Dreambox lub VU+ Duo.

Proponuję VU+, podobna funkcjonalność oparta na linuxie (dobre wsparcie)

jednocześnie znacznie tańszy od DM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie:

VU+ Solo2

Miraclebox Premium Mini Plus

Ja mam VU i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze component wymagane więc w grę wchodzi tylko Duo, Duo2.

Czyli podsumowując - karta nc+ (Cameleon) do czytnika smart card + moduł CP i współpraca między nimi powinna być bezproblemowa.

Moja uwaga jest głównie skierowana wobec tańszego Duo, wolałbym się nie wykosztować bo pewnie za te 2-3 lata będzie kolejna wymiana odbiornika (4K).

Czy pomiędzy Duo a Duo2 są jakieś różnice pod tym względem, jak i ogólnej stabilności w kwestii oglądania TV sat ? Dodam tylko, że nie przewiduję instalacji setek pluginów, a i z Media Playera, youtube'a, itd. nie przewiduję korzystać - do tego mam inne pudełko, a wyświetlacz LCD w Duo2 pewnie i tak bym wyłączył bo przy korzystaniu z projektora na 100% by mi przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem VU+ Solo 4K w zapowiedziach na koniec miesiąca w orientacyjnej cenie 500 EUR i nie wiadomo kiedy Duo.

Na razie odpuszczam 4K bo raz, że potrzebuję odbiornik już teraz (ten tymczasowy od nc+ już mnie po paru dniach użytkowania dobija swoim tandetnym pilotem i brakiem możliwości stworzenia własnej listy kanałów), a dwa nie mam w zwyczaju kupowania czegoś na zapas - gdy się pojawią pierwsze kanały 4K w Polsce za te X lat to jaką mamy pewność, że w międzyczasie nie wyjdzie udoskonalony HEVC i/lub HDMI 2.0 nie będzie przeżytkiem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...