Skocz do zawartości
makakam

Raspberry Pi 2 + OSMC jako odtwarzacz salonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie nie jest oczywiście niczym nowym chociaż ja mimo że wielokrotnie natrafilem na temat dotyczący już jego pierwszej wersji to nigdy się nim nie interesowałem.

Nie interesowałem się do czasu aż w kwietniu wyłączyli mi YouTube na moim vt30. Wtedy to zakupilem małe urządzonko na androidzie od xiaomi ale coś mi nie pasowało.. Potem postanowiłem zakupić właśnie raspberry pi 2. Miałem już kartę microSD no i jak każdy obecnie w domu wolny kabel micro USB od ładowarki więc koszt urządzenia to 170zl bo nie kupowałem obudowy tylko schowalem je za TV. Zainstalowalem jedną z wersji Kodi, OSMC i zacząłem używać do oglądania YouTube, różnych serwisów VOD oraz do materiałów 720p oraz 1080p. Jestem bardzo zadowolony tym bardziej że moj vt30 zyskał nowe życie a dzieki HDMI cec działa również pilot od TV.Jesli ktoś miałby jakieś pytania lub chciałby abym coś sprawdził to proszę pisać a postaram się sprawdzić :)

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpalasz osmc z pilota tv i po chwili masz system na ekranie gotowy do użytku? Jeśli tak, to czy to oznacza ze sam pecet jest ciągle uśpiony? To jak jest z zasilaniem? Bo jeśli nie ma zasilacza zewnętrznego, tylko z USB telewizora, to co jak tv jest wyłączone? Pytam bo mam tradycyjne htpc (wielkie) i zastanawiam się czy jest sens sprawić sobie nas'a i właśnie R Pi 2 do odtwarzania.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jeremy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć ładowarki do tel i wtedy będzie działał dopóki go nie wylaczysz.

Jeśli zasilany jest z USB TV to wlacza się gdy wlaczysz TV a wyłącza po chwili po przejściu w tryb standby, chyba że ustawisz w TV ladowanie w tym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tez od jakiegos czasu lece na rpi2, tylko dokupilem porzadny zasilacz do maliny bo mi mrugal kolorowy kwadracik w prawym gornym rogu ekranu.

Polecam zmienic osmc na openelec, duzo stabilniejszy ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...