Skocz do zawartości
jeremy5

Transmisja meczu z tweetami online - Tweeter na smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem wymiany tv (stara plazma Panasonic) i mam pytanie do użytkowników smart tv ze wszystkimi rodzajami systemów.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ogląda mecze na telewizorze, gdzie na bieżąco wyświetlają się nowe Tweety (np. w rogu ekranu) ?

Czy taka fantazja jest możliwa do realizacji na którymś z nowoczesnych odbiorników tv ?

Bo niby jest Twitter dostępny na smartach, ale jak to działa - czy jest wygodne w użytkowaniu ?

Niekoniecznie musi to być Android TV, może jest to możliwie na Tizenie albo WebOSie albo Firefox OS bo chyba mają jakieś funkcje social ?

Zastanawiam się też nad innymi sposobami:

1) Można uruchomić Tweetera na smartfonie i wyświetlać na tv poprzez funkcję typu screen mirroring - i tu kolejne pytanie - czy taki mirroring można dać do PIP, tak żeby obraz ze smartfonu nie był na całym ekranie tylko w rogu ? Wtedy również temat byłby załatwiony (o ile w oknie głownym może być wtedy sygnał z wejścia HDMI.

2) A może da się castować Tweetera ze smartfona na TV ? I znów to samo - czy taki Cast musi być na całym ekranie ?

3) Można kupić boxa z androidem i tam uruchomić Tweetera i dać go do PIP. Tylko tu jest kolejny problem - nie znalazłem telewizora, który miałby porządną funkcję PIP lub PAP czyli taką gdzie można puścić sygnał HDMI1 na ekran główny, a sygnał HDMI2 dać do rogu ekranu jako mały podgląd. Zwykle da się zrobić tak z jednym sygnałem HDMI i np. kanałem z wbudowanego tunera. A jeśli ktoś korzysta z osobnego dekodera sat, to nie ma szans..

4) A może ktoś zna dekoder sat z dodatkową aplikacją Twittera ? Można wtedy osiągnąć cel w zasadzie bez udziału TV.

Opcja nr 1 jest o tyle ciekawa, że jeśli na smartfonie mamy multiokienka, to można oprócz Tweetów wyświetlać sobie wyniki online z meczy np. przez Livesports. Fajnie by było mieć to wszystko na duzym ekranie bez sięgania co chwilę po telefon.

A może ktoś ma jeszcze lepszy pomysł ?

Edytowane przez jeremy5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie jest to możliwe na dzień dzisiejszy.

Niby prosta funkcja, ale dzisiejsze smart tv nie jest na to gotowe :)

Trzeba się pogodzić - nie da się :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, dzięki za odpowiedź!

W takim razie przyjrzę się serii z literką B. A może ktoś tutaj ma taki tv i korzysta z tej opcji?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie korzystałem :) to działa, jest fajne : ) Taki był zamysł tego i na wszelkich konferencjach zawsze pokazywano to na meczach : ) Ale pewnie mało kto się bawi w takie rzeczy stąd mały odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że jest tu wielu fanów piłki. Okazuje się że sport żyje mocno na Twiterze (piłkarze, trenerzy, dziennikarze). Zwykle czytam tweety, komentarze z całego dnia wieczorem, po meczach. Pomyślałem, ze skoro telewizory są takie smart to fajnie by było być ze światem sportu na bieżąco :-)

Ciekawe że jest taka opcja w starszych modelach, a nie ma w nowych. No ale to Android to może dorobią.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, ale ja nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo sam mam starą plazmę, bez smarta.

Przegrzebałem sieć i nie znalazłem odpowiedzi. Masz na myśli Tizen, czy poprzedni system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyskakują tam okienka z tweetami na tle sygnału powiedzmy z hdmi1?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że jest tu wielu fanów piłki. Okazuje się że sport żyje mocno na Twiterze (piłkarze, trenerzy, dziennikarze). Zwykle czytam tweety, komentarze z całego dnia wieczorem, po meczach. Pomyślałem, ze skoro telewizory są takie smart to fajnie by było być ze światem sportu na bieżąco :-)

Ciekawe że jest taka opcja w starszych modelach, a nie ma w nowych. No ale to Android to może dorobią.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio dość przypadkowo trafiłem na taką funkcję w swoim Samsungu (Tizen) - jak wciśniesz przycisk Extra to obraz przestaje zajmować cały ekran (mam zewnętrzny dekoder TV podpięty pod wejście HDMI) - pojawia się taka niebieskawo-granatowo-stalowa obwódka wokół całego obrazu i na jej części po prawej stronie mogą się pokazywać tweety dla wpisanego hasztaga.

Swoją drogą, też dużo oglądam piłki nożnej, ale mi osobiście wyświetlanie tweetów na ekranie podczas meczu raczej zdecydowanie by przeszkadzało niż miałoby być efektem pożądanym - nie wyobrażam sobie by tweety zasłaniały mi boisko, a z kolei rozwiazanie Samsunga jest pod tym względem spoko, ale przez to obraz trochę mniejszy. Ewentualnie można sobie coś takiego wyświetlić w trakcie przerwy albo np. studia Ligi Mistrzów, tylko to nadal chyba bardziej gadżet niż użyteczna funkcja. Osobiście wolę już wziąć do ręki tablet czy telefon i tweety przejrzeć sobie tam, ale jakby co, to potwierdzam że coś takiego istnieje. Jak jesteś zainteresowany to mogę zrobić fotkę jak będę w domu ;)

Edytowane przez Piotrek P
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość przypadkowo trafiłem na taką funkcję w swoim Samsungu (Tizen) - jak wciśniesz przycisk Extra to obraz przestaje zajmować cały ekran (mam zewnętrzny dekoder TV podpięty pod wejście HDMI) - pojawia się taka niebieskawo-granatowo-stalowa obwódka wokół całego obrazu i na jej części po prawej stronie mogą się pokazywać tweety dla wpisanego hasztaga.

Swoją drogą, też dużo oglądam piłki nożnej, ale mi osobiście wyświetlanie tweetów na ekranie podczas meczu raczej zdecydowanie by przeszkadzało niż miałoby być efektem pożądanym - nie wyobrażam sobie by tweety zasłaniały mi boisko, a z kolei rozwiazanie Samsunga jest pod tym względem spoko, ale przez to obraz trochę mniejszy. Ewentualnie można sobie coś takiego wyświetlić w trakcie przerwy albo np. studia Ligi Mistrzów, tylko to nadal chyba bardziej gadżet niż użyteczna funkcja. Osobiście wolę już wziąć do ręki tablet czy telefon i tweety przejrzeć sobie tam, ale jakby co, to potwierdzam że coś takiego istnieje. Jak jesteś zainteresowany to mogę zrobić fotkę jak będę w domu ;)

Dzięki za odpowiedź, o to szło!

Jeśli to nie problem, to zapodaj fotkę. Ciekaw jestem jak to wygląda. Jak wyskoczy tweet, to znika sam po kilkunastu sekundach czy wyłącza się go z pilota?

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jak na fotce poniżej. Generalnie tweet nie znika, pojawiają się nowe tweety z danym hasztagiem.

A tu jeszcze link do króciutkiego filmiku, gdy pojawia się nowy tweet.

CyvOx5G.jpg

Edytowane przez Piotrek P
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek z prawej jednak dość duży, traci się sporo z wielkości ekranu. Czyli jak widzę aplikacja Twitter jest cały czas widoczna na ekranie. Dla mnie bardziej efektywne byłoby okienko typu popup w prawym dolnym rogu, lub poziomy pasek na dole, a działanie podobne jak np. wyskakująca grafika w czasie meczu z informacją o zmianie zawodnika. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.. ;-) W tym przypadku można włączać po prostu Twittera co jakiś czas. To co opisałem to taki ideał. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...