Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips PUS 7600 48" Android TV Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety reklamowanie sprzętu Philipsa jest mało efektywne. Sklepy zlecają ekspertyzę do Philips-a, a Philips, w odpowiedzi na np. brak Miracast, który był kiedyś w specyfikacji, potrafi napisać kwiatki typu: "Miracast został zastąpiony przez Googlecast", albo "Miracast jest usługą firm trzecich, za które nie bierze odpowiedzialności". Jest jeszcze kilka kwiatków... Ogólnie Philips ma klientów za idiotów (człowiekowi, który ma jakąś tam wiedzę techniczną, czytając ich odpowiedzi, nóż się w kieszeni otwiera), i stwierdza, że pomimo niezgodności towaru ze specyfikacją, telewizor jest wolny od wad. I taka ekspertyza służy za podstawę odrzucenia reklamacji przez sklep. Po trzech reklamacjach, jestem na etapie mediacji przez Inspekcję Handlową, o której trzeba napisać w pozwie do sądu cywilnego. W moim przypadku inspekcja proponuje sklepowi odstąpienie od umowy. Jak sklep się nie zgodzi, będę walczył w sądzie. Całe szczęście, okres 2 lat (który mi się za parę dni kończy) nie dotyczy czasu na złożenie pozwu.

 

Edytowane przez tomeko12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 sierpnia wyszedł nowy firmware - wydaje mi się, że jest trochę lepiej, ale może po prostu za krótko używałem tv. Dziwi mnie, że tak duża i wydawałoby się solidna firma nie potrafi sobie poradzić z tym problemem tylko zbywa niezadowolonych klientów. Czytałem gdzieś, że wszystkie telewizory z Androidem są takie problematyczne - jeżeli to jest problem to powinni napisać własny system. Dla takiego koncernu to raczej nie powinien być problem. Na razie wiem tylko, że to mój ostatni Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV na szczęście już się pozbyłem i zamieniłem na Panasonica TX-58EX780 , ale mam informację, że jest (ma być) nowy soft:
Changelog: QV151E_R0.5.38.219 (software release date: December 8, 2017)
- Security solutions
- Change in SmartTV portal
- Solution for DAZN app
- Updated channel logos

A tutaj:https://app.box.com/v/How-to-enable-HEVC-reception nowy soft w wersji 0.6.172.0. Pewnie z obsługą 4K HEVC w DVB.

Wygląda na to, że seria PUS7600/12 też doczekała się akcji wymiany płyty głównej (model PUS7600/R3). Płyta ma być od modeli 7101, 7181, 7601, 7202, 7272 i ma mieć Android-a 7. Ciekawe, czy po takiej wymianie będą działały dwa tunery i Aktywne 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś z Was płytę w modelu 55PUS7600/12 na /R3 ? Zastanawiam się nad wymianą , ale słyszałem o gorszej jakości obrazu i serwisant odradza upgrade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...