Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips PUS 7600 48" Android TV Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, wielka prośba o pomoc!

Nie mogę odpalić miracast

nie mogę połączyć się z tabletu surface 3 pro W10 z telewizorem

Ktoś się łączył z windowsa 10 z tym TV?

Bardzo trudno o jakieś materiały na ten temat

Możecie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TV nie obsługuje miracast (mimo, że kiedyś w specyfikacji było, ale w międzyczasie z niej zniknęło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiejsza aktualizacja co wnosi?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Masz w opisie pod plikiem do pobrania

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny sposób podłączenia ekranu z w10 do tego tv jeśli nie ma miracast? (poza kablem) ;-)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teamviewer pewnie by można puścić obraz bezprzewodowo.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś innego, bardziej dedykowanego? Przez TV pewnie jakość będzie taka sobie. Trochę żenada że miracast nie działa

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pod USB miracast chyba najlepsze rozwiązanie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to mi właśnie chodziło, świetny pomysł, dzięki!

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv wrócił z serwisu po miesiącu ! , został zaktualizowany tylko soft. Przedstawiciel Philipsa stwierdził że 3d działa poprawnie, typ ma chyba okulary jak denka od butelek żeby stwierdzić że działa. Złożyłem reklamacje naprawy , zobaczymy co dalej. Wiem jedno że nie daruje im olewania klienta.Tym bardziej że nie jest to tv za 1000 zł.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora Philips 65PUS7600. Analizując wpisy na tym forum można mieć jednak uzasadnione obawy co do słuszności tego wyboru, zwłaszcza, że to niemały wydatek. Chodzi mi głownie o stabilność systemu Android i wsparcie dla odtwarzania treści 4K oraz 3D. Mam zatem kilka pytań do użytkowników telewizorów serii PUS7600. Czy po ostatniej aktualizacji (z 5 sierpnia 2016) telewizor nadal się zawiesza? Czy są jakieś problemy z odtwarzaniem filmów 3D z Blu-ray lub innych źródeł? Czy nadal nie można odtwarzać treści 4K z YouTube? A co z Netflix'em - czy tam też nie działa 4K? Czy możliwy jest odbiór kanałów 4K z satelity?

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle masz ochotę?

;)

Napiszę po raz nty ... Android w TV to ZŁO !!! Nie zeba kupować. Wystarczy pójść do sklepu dla idiotów i się pół godziny pobawić. Polecam.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pmcompem.
Znajoma ma ten tv tylko 48". Matryca padła po pół roku, no ale może się zdarzyć. Serwisant przyjechał, zabrał tv na prawie miesiąc i oddał z nowym ekranem. Dodatkowo za każdym razem gdy odpala Netflixa i próbuje wznowić coś co oglądała, cały tv się zawiesza i jedynym rozwiązaniem jest odpięcie go od zasilania.
Android w tv to zło.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem, że Android TV, przynajmniej na ten moment jest jeszcze mocno niedopracowany. Być może to wina inżynierów Philipsa, którzy źle implementują system w telewizorach, ale z punktu widzenia klienta nie jest to jednak istotne. Chodzi o to by system pracował stabilnie podczas normalnego oglądania TV ze źródła zewnętrznego lub wbudowanych tunerów. O ile jestem w stanie zaakceptować zawieszanie się systemu podczas intensywnego przeglądania i „odpalania” zawartości menu, to nie do przyjęcia jest samoczynne zawieszenie się TV podczas normalnego oglądania. I tego główne dotyczy moje pytanie. Jak z tym jest naprawdę? Oczywiści mogę pobawić się tym sprzętem w sklepie, ale nawet podczas godzinnego testowania może się nic nie wydarzyć. Po zakupie, to już pozamiatane.

Dlaczego interesuję się Philipsem? Otóż mam już Philipsa 42PFL9803 i po kilku latach spędzonych z Ambilightem trudno mi się z nim rozstać. Mój obecny model nie sprawia żadnych problemów, więc może podobnie będzie z serią PUS7600 ?

Ponawiam pytanie dotyczące odtwarzania treści 4K oraz 3D.

Dzięki za wykazane zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D działa z DVB, HDMI i wbudowanym playerem (nie działa z aplikacjami Androidowymi), 4K działa z HDMI, wbudowanym playerem, Netflixem i wydaje mi się, że Kodi też odtwarza, po wgraniu jedej z aktualizacji działa z DVB, nie działa z YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako długodystansowy użytkownik telewizora 65PUS7600 mogę co nieco o nim powiedzieć. Z perspektywy czasu dzisiaj odradzam zakup tego modelu. Ciągłe zawieszanie się przy włączeniu telewizora, tz bardzo często nie da się go włączyć ani z pilota ani z telewizora (był czas, że prawie w ogóle nie dało się załączyć z pilota, po aktualizacji softu poprawiło się), od czasu do czasu należy wyciągnąć wtyczkę, odczekać 30sec i włożyć ją ponownie . Bywa tak, że telewizor przytnie się i znowu pozostaje tylko wyciągnąć wtyczkę albo sam się wyłączy. Brak możliwośći odbioru sygnału UHD z satelity i mimo że mój przedmówca pisze że po którejś aktualizacji działa to u mnie nie działa i przeglądnąłem wszystkie opisy co zawierały aktualizacje nie znalazłem że możliwość odbioru sygnału UHD się pojawił, u mnie nie działa. Sam Android nie jest zły, jestem bardzo do niego przywiązany ale same bebechy w TV są słabe ! filmy *mkv w UHD przycinają, KODI ledwo ciągnie gdy takie filmy zaczniesz odtwarzać, to jest niedopuszczalne w takiej klasie telewizora a filmy przycinają że hey. Jakimś niedopracowaniem jest to,że nie da się włączyć 3D gdy odpalasz filmy z Androida wbudowanego w TV, jeżeli z zewnętrznego źródła to już jest ok. Dlatego mimo wielkich nadziei pokładanych w tym TV zmuszony byłem podłączyć zewnętrzną przystawkę z Android TV (nvidia shield) .

Odradzam ten TV, to wywalenie pieniędzy w błoto. Wiem, że jak ktoś przyzwyczai się do Ambilight to będzie później trudno, mam ten sam problem ale chyba strata Ambilight jest mniejszym bólem niż CODZIENNE użeranie się z tym telewizorem a z tego co wiem podobnie jest z innymi modelami tego producenta. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jokers napisał:

Brak możliwośći odbioru sygnału UHD z satelity i mimo że mój przedmówca pisze że po którejś aktualizacji działa to u mnie nie działa i przeglądnąłem wszystkie opisy co zawierały aktualizacje nie znalazłem że możliwość odbioru sygnału UHD się pojawił, u mnie nie działa.

Opis po niemiecku: Firmware QV151E_0.6.0.5 Firmware niby nieoficjalne, ale pojawiło się na stronach Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, nie macie wrażenia, że obraz jest strasznie przeostrzony w tym tv?
Zmieniłem wszystkie ustawienia trybu Kino wedle zaleceń z testu Maćka. Dodatkowo ostrość ustawiłem na 0. I nadal obraz jest strasznie przeostrzony. Gdy porównuję ze swoim własnym oledem 910v, to u mnie przy ustawieniu trybu obrazu Żywy jest bardzo zbliżony efekt. No jakaś masakra.
Tak samo jest to przy odtwarzaniu płyty z konsoli, pliku z podłączonego dysku, z Netflixa, itd. Źródło nie ma znaczenia.
Nke bardzo wiem jak go ustawić. Nie oglądam go często bo to nie mój tv, ale zawsze wtedy mam wrażenie jakbym oglądał stary Teatr Telewizji - niektórzy może pamiętają, że tam wszystko było przeostrzone, o zbyt dużym kontraście, itp.
Może macie jakieś rozwiązanie?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od ok 3 miesięcy jestem srednio szczesliwym uzytkownikiem 48pus7600.

Najpierw plusy:

- Ambi light 3,

- ładny obraz - chociaż u konkurencji zbliożony

- cena jak na parametry niezbyt wygorowania (dalem ok 3tys)

Minusy:

- telewizor niemiłosiernie się zawiesza,

- pilot czasami reaguje z opoznieniem a czasami normalnie - sciszenie lub podglosnienie o kilka jednostek trwa czasami pol minuty (!),

- pilot ma fajną klawiaturke, ale lagi nie pozwalają jej używać - naciskam literke i nic sie nie dzieje a po chwili wskakuje pięć razy; oczywiscie backspace dziala tak samo wiec ta klawiatura jest bezuzyteczna

- podłączyłem klawiature - lagi takie same jak z pilota.

- aktualizacje, ktore nic nie poprawiają z punktu widzenia uzytkownika; po ostatniej aktualizacji pilot dziala jakby troche lepiej ale doszedl nowy efekt: oglądam Youtube, koncze i chce wrocic na sygnal z tunera HDMI - na telewizorze zostaje czarny ekran - pomaga wyjęcie wtyczki z prądu

- podczas wlaczania tv z trybu czuwania czasami tv sam sie restartuje - dzieki temu kiedy mam chwile na obejzenie przy sniadaniu wiadomosci rozkoszuje sie logo Philips i Android, jak sie uruchomi musze go wylaczyc i isc do pracy

- brak mozliwosci podlaczenia myszy (w starym LG u teściów dziala swietnie),

- jezeli planujesz zakup tego telewizora zapewnij sobie łatwy dostęp do wtyczki od zasilania - bedziesz tam często zaglądał; ja musze co jakis czas odsówac 50 kilową szafke rtv

 

Podsumowujac: rozpatrywalem zakup Panasonica, ale zdecydowalem sie na Philipsa ze wzgledu na Ambi (chociaz czytalem, opinie na temat Philipsa - nie wierzylem dopoki nie sprawdzilem na wlasnej skórze). Teraz wiem, ze to moj ostatni Philips. Jezeli szanujesz swoje zdrowie i cenisz sobie spokoj - nie kupuj tego telewizora. Wkrotce szykuję sie do reklamacji - czytalem, ze Philips "naprawia" je przez wrzucenie nowego firmwaru i czuje, ze moje kontakty z serwisem będą wyglądały tak samo ciężko jak użytkowanie tego telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pobrać najnowszy firmware: https://app.box.com/v/How-to-enable-HEVC-reception

Jest to firmware wydane przez Philipsa, ale nie jest udostępniane jako aktualizacja. Różni się od udostępnionego normalnie odbiorem UHD z DVB-S.

Po aktualizacji najlepiej zrobić "Ponowną instalację telewizora". U mnie ta wersja jako tako działa (nie jest idealnie, ale da się żyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomeko12. Dzisiaj wrzuce nowy firmware. Potestuje z tydzien i dam znac jak to wyglada. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak chodzi nowy firmware?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić tuner satelitarny 4K czy po hdmi będzie działać?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2016 o 09:43, paju napisał:

I jak chodzi nowy firmware?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Jakby troche lepiej, ale dalej sa problemy - telewizor sie resetuje, czasami nie mozna go wlaczyc, pilot czasami dziala, czasami nie. Ogolnie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pewnie jest martwy. Czy komuś udało się może ten wynalazek wymienić w serwisie philipsa na coś co działa, coś czego nie trzeba wyłączać z gniazdka raz na dzień? Kupiłem ten telewizor ale chyba popełniłem błąd bo wcześniej nie dokopałem się do negatywnych opinii. Wg mnie philips z marszu powinien ten telewizor wymieniać na model PUS7601.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez Saturn ale przedstawiciel Philipsa stwierdził że wszystko jest ok z tym bublem. zostaje tylko federacja ochrony konsumenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...