Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: LG UF8507 / UF8527 55" Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie! Obecnie mamy tak dziwną sytuację na rynku, że model UF850V ma pełnoprawny upłynniacz, a UF8507V nie, ale upewnij się jeszcze przed zakupem co do tego. LG dużo namieszało...

Mam odpowiedź z LG:

Uprzejmie informujemy, iż modele UF8507, UF8517 oraz UF8557 są identyczne pod względem funkcjonalności oraz specyfikacji technicznej, różnią się tylko kolorem ozdobnej listwy pod ekranem i podstawą:

- UF8507 - kolor listwy i podstawy Frozen Titan, podstawa o wyglądzie tzw. Line Ribbon,

- UF8517 - kolor listwy i podstawy Rose Gold, podstawa również Line Ribbon,

- UF8557 - kolor listwy Frozen Titan oraz design podstawy tzw Plate Ribbon.

Model UF850V wygląda tak samo jak UF8507, ale w porównaniu do powyższych modeli ma dodatkową funkcję - TruMotion.

Różnice w wyglądzie może Pan porównać na zdjęciach w opisach produktów na stronie internetowej LG.

Nie dysponujemy informacjami o specyfikacji modelu 55UF8527 , ponieważ nie jest on dystrybuowany przez LG Electronics Polska.

Natywna częstotliwość odświeżania oraz wartość kontrastu w telewizorach LG nie są specyfikowane przez producenta.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, wygląda na to, że w USA LG nie robi takich cyrków - przynajmniej jeśli pyta odpowiednio "duży" podmiot. Tutaj art na CNET:

http://www.cnet.com/news/ultra-hd-4k-tv-refresh-rates/

LG, like several other brands, uses "Hz" but qualifies it with "TruMotion," which it describes as: "TruMotion reflects the benefits of our detailed backlight scanning and enhanced frame rates to reduce blur and yields (sic) crisper details."

So it's all the methods above. It doesn't list just the panel framerate in Hertz anywhere, unfortunately.

So we asked. According to LG, the UF7600 is natively 60Hz, while the UF7700, UF8500, UF9500 are all 120Hz.

Z tym, że tam chyba nie ma pierdyliarda modeli tak jak w UE. Jest 55UF8500 i wszystko jasne.

Zastanawiam się natomiast, czy nie należy tego rozumieć tak, że jak jest TruMotion, to panel musi mieć 120Hz. Panowie guru, czy jest opcja żeby zbadać 55UF850V albo 55UF8509 i sprawdzić jaką toto ma faktycznie natywną częstotliwość?

Edytowane przez nullpointer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak LG Polska kilkukrotnie odmówiło podania informacji o natywnej częstotliwości w 55UF850V, zadałem to pytanie o niemieckiemu supportowi LG. Dostałem taką odpowiedź (wklejam oryginał, google translate Wam przetłumaczy):

In Deutschland gibt es keine 60 oder 120 Hz Panels, dies ist der Werk aus Amerika. Unsere Geraete haben 50, 100 oder 200 Hz. Der UF850V ist nicht fuer den deutschen Markt hergestellt, das Modell fuer den deutschen Markt nennt sich 55UF8509.

Der 55UF8509 hat ein 100 Hz Panel installiert.

Czyli 100Hz, jest, ale w UF8509. Na niemiecki rynek.

O to jak LG Polska traktuje swoich klientów. Taka to jest super tajna informacja, że dymamy was 60Hz panelami, ale się nie przyznamy.

I teraz pytania, może ktoś będzie wiedział:

1. Gdzie kupić 55UF8509?

2. Czy jak kupię w Niemczech, to polski support mi to (w razie czeog) naprawi w ramach gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 850V na 100% jest 60Hz. Co do twoich pytań generalnie jak znam życie może być problem. Chodzi o punkt 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zapytałem supportu LG, tym razem o model 49UF8579. Odpowiedź zgodna z przypuszczeniami:

Uprzejmie informujemy, iż w modelu UF8579 po ustawieniu TruMotion na ustawienia ręcznie (Użytkownika) są dostępne dwa suwaki:
- De-Judder: regulacja efektu braku płynności na ekranie,
- De-Blur: redukcja rozmycia spowodowanego przez ruch

Niestety, nie dysponujemy informacjami o planach wprowadzenia wersji 55" tego modelu do sprzedaży w Polsce.

Wygląda na to, że mamy w PL pierwszy potwierdzony 120Hz TV w serii UF85. Szkoda, że taki mały...

Edytowane przez nullpointer
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV pierwotnie kierowany na rynek niemiecki, to czywiście musiał mieć 120Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa dla interesujących się 60UF850V

Udało mi się ustalić z dwóch źródeł:

1.Na infolinii prosiłem aby sprawdzono mi czy ww.model ma dwa paski regulacji po wybraniu w TruMotion -> użytkownik. I okazało się że tak.

2.Kontaktowałem się również ze sklepem który ma go wiszącego na ekspozycji. Uprzejmy Pan od razu z telefonem przy uchu udał się do TV i sprawdził o to o co prosiłem - również ma dwa paski regulacji - De Blur i De Judder.

Czekam jeszcze na potwierdzenie od człowieka który mi sprawdzi w wersji 65uf850V ale nie widzę powodu dlaczego miałoby być inaczej.

Tutaj zresztą piszą o ustawieniach TruMotion: http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/lg-65uf850v-1296824/review/3

Czyli wygląda na to, że modele powyżej 55" mają 120Hz ?

Jeśli macie jakieś inne poszlaki na ten temat to piszcie :)

Edytowane przez skovroon
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa dla interesujących się 60UF850V

Udało mi się ustalić z dwóch źródeł:

1.Na infolinii prosiłem aby sprawdzono mi czy ww.model ma dwa paski regulacji po wybraniu w TruMotion -> użytkownik. I okazało się że tak.

2.Kontaktowałem się również ze sklepem który ma go wiszącego na ekspozycji. Uprzejmy Pan od razu z telefonem przy uchu udał się do TV i sprawdził o to o co prosiłem - również ma dwa paski regulacji - De Blur i De Judder.

Czekam jeszcze na potwierdzenie od człowieka który mi sprawdzi w wersji 65uf850V ale nie widzę powodu dlaczego miałoby być inaczej.

Tutaj zresztą piszą o ustawieniach TruMotion: http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/lg-65uf850v-1296824/review/3

Czyli wygląda na to, że modele powyżej 55" mają 120Hz ?

Jeśli macie jakieś inne poszlaki na ten temat to piszcie :)

Witam.

Dzięki za informację.

Ja swoje "poszlaki" wpisałem w tym wątku http://hdtvpolska.com/index.php?/topic/35922-TEST:-LCD-LED-LG-UF7707-55"-Ultra-HD#entry366920

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to co raz bardziej prawdopodobne :) na ceneo i na allegro jest sporo tych 60" - ściągane z niemiec chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś spotkałem w Saturnie 55 i 65" uf800v. I wszystko się potwierdziło.

55 ma tylko de judder a 65 i to i to. Wolna chwilą wkleje zdjęcia ustawień.

Facet którego prosiłem o sprawdzenie w 65uf850v również potwierdził dwa suwaki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w poniedziałek mam dostać swojego 55 850V , czy aż tak będzie doskwierać brak tego drugiego suwaka ?

Mam wylewać łzy ? Aż tak bardzo to dyskwalifikuje ten telewizor?

Witajcie. Dziś spotkałem w Saturnie 55 i 65" uf800v. I wszystko się potwierdziło.

55 ma tylko de judder a 65 i to i to. Wolna chwilą wkleje zdjęcia ustawień.

Facet którego prosiłem o sprawdzenie w 65uf850v również potwierdził dwa suwaki.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w poniedziałek mam dostać swojego 55 850V , czy aż tak będzie doskwierać brak tego drugiego suwaka ?

Mam wylewać łzy ? Aż tak bardzo to dyskwalifikuje ten telewizor?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

W skrócie, brak drugiego suwaka = matryca 50hz ->> czyli sceny zawierające "ruch" mogą słabo wizualnie wypadać np: mecze piłki nożnej itp.

-->>

Edytowane przez wing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zapytałem supportu LG, tym razem o model 49UF8579. Odpowiedź zgodna z przypuszczeniami:

Uprzejmie informujemy, iż w modelu UF8579 po ustawieniu TruMotion na ustawienia ręcznie (Użytkownika) są dostępne dwa suwaki:

- De-Judder: regulacja efektu braku płynności na ekranie,

- De-Blur: redukcja rozmycia spowodowanego przez ruch

Wygląda na to, że mamy w PL pierwszy potwierdzony 120Hz TV w serii UF85. Szkoda, że taki mały...

Niestety, chyba nie jest tak różowo. Na innym forum, użytkownik tego modelu twierdzi, że jest tylko jeden suwak De Judder. Można potwierdzić tez, że TV był kierowany na rynek niemiecki, bo w środku są niemieckie naklejki reklamowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Nie mogę ściągnąć raportu kalibracji. Pomoże ktoś?

Mam 55uf8507 i chciałem się dowiedzieć jakie są najlepsze ustawienia dla tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W raporcie kalibracji nie ma podanych ustawień. Ustawienia wstępne są w teście. Innych ustawień się nie wpisuje gdyż każdy model ma swoje. Możesz na oko sobie ustawić. Przeczytaj test, tam jest sporo porad oraz jaki jest najlepszy tryb fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do użytkowników jakie macie doświadczenie z tunerem sat w tych LG. Próbowałem wpisać parametry kanałów uhd z hotbirda i astry ale tv nie stroi. Wydaje mi się że za mało jest parametrów transpondera które można edytować.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...