Skocz do zawartości
Raschey

Od 2 tygodni walczę z anteną ... HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem NC+ i mam problem z ustawieniem anteny.Z jednej strony mieszkania ustawiam z ręki za pierwszym razem na 60 nawet nie patrząc na TV. Z drugiej strony nie mogę kompletnie nic złapać nawet na 80. Próbowałem już montować wysięgniki, cuda na kiju i kupa. Problem cały w tym że salon mam przy balkonie gdzie nie mogę złapać tego sygnału a nie bardzo widzi mi się ciągnąć kabel przez całe mieszkanie tym bardziej że na balkon mam już wyciągnięty kabel.

Mieszkam na 4 piętrze w 2 klatce od dołu. Sąsiedzi z pierwszej widzę że mają anteny nawet niżej, natomiast u mnie i dalej już tylko wysokie piętra. Dodam tylko że anten już kilka w życiu ustawiłem i nie miałem nigdy żadnego problemu, może po prostu po stronie balkonu nie da rady złapać sygnału ? Jak widać kombinacje były już naprawdę różne i nic z tego.

1jpg_wasarxs.jpg

111111111_wasarws.jpg

201507062_wasarxe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że blok po prostu zasłania Ci satelitę.

Więc chyba pozostanie Ci ciągnięcie kabla przez mieszkanie bo w teorii można by spróbować długiego wysięgnika ale ani nie będzie to proste ani bardzo użyteczne (na wietrze będzie się bujał i to mocno).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usytuowanie bloku jest takie ze w tym miejscu sygnału na 13e nie złapiesz bo sam blok go zasłania. Na dachu lub z drugiej strony bloku jedynie złapiesz. W tym miejscu powinieneś złapać 7 East i może 10 East z reszta zielona kreska wyraźnie przebiega przez blok wiec widać ze blok zasłania sygnał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już nawet zdjęcie, że sąsiedzi z dalszych klatek z ostatniego piętra łapią i im blok nie zasłania. Z ostatniego piętra na i sam sobie już odpowiedziałem. Przecież to można powiedzieć, że już dach więc może łapią. Zrobiłem wysięgnik 1,5 metra i mi nie łapie więc chyba nie ma co więcej kombinować. Na siłę to bym i trójnoga 3 metry dospawał ale rozsądek podpowiada, że chyba lepiej przez mieszkanie ten kabel puścić bo to jednak będzie mniej roboty.
Widziałem, że ktoś zrobił coś takiego, ale słabo to widzę jak zacznie wiać.
$_20.JPG

Edytowane przez Raschey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...