Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CS520 50" Full HD LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

To pobierz sobie np. paczkę i porównaj na pliku "motion-blur-test.mp4" ostrość obrazu napisu na monitorze 60Hz i na TV 120Hz z upłynniaczem :)

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co mnie obchodzi ostrosc tego napisu jesli wole wysoki kontrast nawet kosztem ostrosci?

dla mnie A640 to jest crap jakich malo bo jak napisalem - jesli mam kupic TV to musi meic wyzszy kontrast o conajmniej polowe od obecnego minitora BENQ jakiego uzyw am i nie kupie nic co ma nizszy kontrast niz 4500:1 (BENQ ma na dzis 3000:1).

nie zamienie siekierki na kijek i moge kupic szybki TV 120Hz ale jesli jednoczesnie spelni kryterium kontrastu - nie zamierzam zadowalac sie jednym z dwojga :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przeprowadzilem zaproponowany mi "test" na: laptopie, 4 monitorach i na 2 TV:

laptop ASUS F5SL,

monitory: BENQ - BL3200PT, Asus PG278Q, Acer XB270HU, Dell 2311H

TV: Panasonic cs520 i a640.

WNIOSKI:

OSTROŚĆ w ruchu (od najgorszej do najlepszej):

ASUS F5SL zadowalajaca :P

monitory BENQ - BL3200PT/Dell 2311H + TV CS520 (mniej wiecej tak samo wszedzie) lepiej niz na lapie

TV A640 - jeszcze lepiej

najlepiej: Asus PG278Q/Acer XB270HU (oba migaja 144Hz/s)

SUBIETYWNA JAKOSC OBRAZU + szczegóły w cieniach (mam wrazenie, ze im wyzszy kontrast matrycy tym obraz bardziej mi sie podoba):

laptop ASUS F5SL najgorzej,

potem troche lepiej: Asus PG278Q (TN),

jeszcze lepiej Acer XB270HU (IPS), Dell 2311H (IPS) - poza wzrostem kontrastu jest tu wyrazna poprawa odwzorowania kolorów

wyraznie lepiej TV AS640/monitor BENQ - BL3200PT - znów mam wrazenie, ze to efekt poprawy kontrastu

najbardziej podobal mi sie obraz na TV CS520 - gdyby nie jakies dziwne plamy na matrycy akurat tego egzemplarza :(

tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co mnie obchodzi ostrosc tego napisu jesli wole wysoki kontrast nawet kosztem ostrosci?

dla mnie A640 to jest crap jakich malo bo jak napisalem - jesli mam kupic TV to musi meic wyzszy kontrast o conajmniej polowe od obecnego minitora BENQ jakiego uzyw am i nie kupie nic co ma nizszy kontrast niz 4500:1 (BENQ ma na dzis 3000:1).

nie zamienie siekierki na kijek i moge kupic szybki TV 120Hz ale jesli jednoczesnie spelni kryterium kontrastu - nie zamierzam zadowalac sie jednym z dwojga :).

Dla mnie kontrast tez jest najważniejszy, ale co mi po tv z kolei który w ruchu jest rozmyty i osiaga rozdzielczość na poziomie 300 lini ? przecież tego sie nie da oglądać tak samo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego chcialbym plazme :P

nawet G20 stara dalaby rade bo w ruchu nie tracila ani jednej linii z pelnej rodzialki matrycy :P

ale skad ja dzis wezme plazme w dobrym stanie i w sensownej cenie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zwróciłem do sklepu.

Nie mogłem na to patrzeć:

2q8bigz.jpg

2gx4epe.jpg

Zdjęcie oczywiście problem wyolbrzymia (robione telefonem), ale na żywo też jest bardzo źle.

Ustawienia podświetlenia były defaultowe. Tryb obrazu normalny, podświetlenie 70/100, jasność 0 + włączone adaptacyjne dostosowanie podświetlenia.

Możliwe, że trafiłem bubla, bo nie wierzę by w teście móc zachwalać taki telewizor. Niemniej jednak mocno zraziłem się do Panasonica i szukam czegoś innego.

Dramat. Ciekaw jestem odpowiedzi serwisu na tak przedstawiony problem - standardowe "ten typ tak ma bo to cecha telewizorów LCD", czy może od razu wymiana całości. Przypomina mi się L7335DG od Toshiby, tylko tam "placek" był w lewym, górnym rogu - tutaj jest praktycznie wszędzie. Sprzęt "atrakcyjnie" cenowy za 2600? Dobre...

Szczerze mówiąć, to widzę że przy nowej linii loty obniżono...w AS640, AS650 taki clouding, mimo direct led'a, byłby nie do pomyślenia.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec dlaczego pozornie nizszy model: Panasonic TX-55C320E ma wiecej HDMI niz CS520?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy to wiedzieć? :D :D :P


Dramat. Ciekaw jestem odpowiedzi serwisu na tak przedstawiony problem - standardowe "ten typ tak ma bo to cecha telewizorów LCD", czy może od razu wymiana całości. Przypomina mi się L7335DG od Toshiby, tylko tam "placek" był w lewym, górnym rogu - tutaj jest praktycznie wszędzie. Sprzęt "atrakcyjnie" cenowy za 2600? Dobre...

Szczerze mówiąć, to widzę że przy nowej linii loty obniżono...w AS640, AS650 taki clouding, mimo direct led'a, byłby nie do pomyślenia.

Jak można oceniać takie zdjęcia? Przecież tam jest takie naświetlenie, że każdy LCD będzie tak wyglądać. Ale rozumiem, że był problem bo TV zwrócony i wierzę. Jednak same zdjęcia są wykonane dramatycznie i dość znacznie wprowadzają w błąd czytelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie. Mój brat się właśnie zastanawia nad zakupem w budżecie 2300-2500 ok. 50 cali. Czy moglibyście polecić mu ten telewizor, czy ma myśleć o innym. Myślał jeszcze o SONY 48 R555. Który byłby lepszy?

Notabene ja też o nim myślałem, ale udało mi się w tym budżecie dostać Samsunga 48 h6400.

Pozdrawiam i proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...