Skocz do zawartości
zapsu

42PFS7509 - permanentne wyłączenie ambilight - jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem TV Philips 42PFS7509. Ogólnie jestem zadowolony z TV. Jako wyświetlacz jest super. Obraz bardzo ładny, równe podświetlenie. Ambilight dodaje sporo magii podczas grania.

Niestety soft leży po całości. Jest powolny, czasem nie reaguje na pilota, sam włącza mi konsole po uruchomieniu TV.

Nie przeszkadza mi to jednak, bo to rzecz wtórna w TV. Kluczem jest ładny obraz.

Nie moge sobie jednak poradzić z wyłączeniem ambilight. O ile w grach jest fajny, o tyle jak oglądam wiadomości to ambilight jest zbędny. Niestety funkcja ta włącza sie samoczynnie po zmianie kanału, przełączeniu źrodła sygnału, po reklamach na ipla/player itd.

Czy jest sposób na stałe wyłączenie tej funkcji?

Pozdrawiam, Łukasz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Poszukaj w menu ambi i tam masz wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wyłączyłem ambi w głównych ustawieniach. Bezskutecznie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś nie gra. Robiłeś reset do ustawień fabrycznych? Bez problemy w każdym TV jaki miałem wyłączałem ambi. Musi się dać. Coś musiało się w sofcie zadziać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobię reset.

TV kupiłem od sprzedawcy kiki na sąsiednim forum. W związku z tym, ze mam zrobiona kalibrację najpierw dowiem sie jak ja przywrócić po resecie, potem zrobię reset. Muszę przyznać, ze Philips soft na pełny błędów. Bądź ja trafiłem na taki egzemplarz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety soft nowych Philipsów jest niedopracowany.

Musisz przepisać wszystkie ustawienia kalibracji ręcznie. Po resecie ulegną skasowaniu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowsze oprogramowanie z usb. Nie wiedzieć czemu nie widział aktualizacji przed wifi.

Problem został rozwiązany. Ambi działa jak należy.

Ustawienia kalibracji przywróciłem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś raport z przeprowadzonej kalibracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kompletny raport zawierający wszystkie ustawienia, zgodnie z kolejnością ustawień w menu TV.

Jestem bardzo zadowolony z kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że jesteś zadowolony ;) PFS 7509 to ciekawy model, na naszym portalu jest jego kompletny test: http://hdtvpolska.com/topic/33189-test-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-2014-rok/

Ciekawi mnie Twoja kalibracja - czy jest kompletna i posiada również wykresy wszelkich zmian przed i po, czy tylko parametry menu jak napisałeś powyżej ?

Dodatkowo, czy jest podane przy użyciu jakiego urządzenia została wykonana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja została wykonana Spyder3TV.

Kalibracja została przeprowadzona w całkowicie ciemnym pomieszczeniu i jest przeznaczona do oglądania w takich warunkach. To cytat. Kalibracja została wykonana na trybie ISF Noc.

Kalibracja zawiera 4 wykresy, lecz niestety sa czarnobiale i nie posiadają opisu osi. Na wykresach jest napis www.homecinema-fr.com.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnie samego TV - dołączony sub to ciekawostka. U mnie, niestety, gra miernie. Mało basu. Być może po aktualizacji coś sie poprawiło. Nie sprawdzałem. Same głośniki TV grają dobrze. Nie zastąpi to jednak kina domowego, nawet średniej klasy.

Wielki plus za pilot, który ma pełna klawiaturę. Ultra wygoda.

Lekki minus za menu, które jest powolne. Nie jest to jednak wada, bo TV ma mieć ładny obraz. Działają główne funkcje jak ipla czy player - to wystarcza.

Ambi robi robotę. Powoli odnoszę wrażenie, ze trudno mi będzie kiedyś kupić TV bez tej funkcji. Oby Philips robił dobre TV, nie będę miał dylematu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że rezultat kalibracji, którą otrzymałeś może być chybiony. Nie chciałbym Cię tu zalewać zbyt wieloma informacjami technicznymi, jednak powszechnie wiadomo, że Spyder 3 TV to urządzenie nienadające się do kalibracji nowoczesnych wyświetlaczy LED'owych. Kalibrator ten był amatorskim urządzeniem dedykowanym pod stare monitory i nawet na nich działał przeciętnie. Choć nie dowiemy się jak konkretnie Twój obraz wygląda teraz to przez ten portal przewinęło się wiele użytkowników, którzy otrzymali telewizor z kalibracją Spyderem od osoby od której kupiłeś TV, a następnie miały przyjemność skorzystać z usługi profesjonalnej (zazwyczaj od SkalibrujTV.pl) i raportowały, że okazywało się, że obraz na poprzednich ustawieniach był mocno pożółkły (co jest typowe po "kalibracji" Spyderem jak wynika z opinii ekspertów). Kilka takich opisów znajdziesz na forum, na przykład w temacie http://hdtvpolska.com/topic/32368-kalibracja-a-odtwarzacz-blu-ray/

Przepraszam jeśli tym wpisem psuję Ci zadowolenie z posiadanego sprzętu. Jeśli jesteś zadowolony z obrazu itp. to wszystko w porządku, chciałbym Ci tylko przekazać rzetelnie, że kalibracja nie równa kalibracji i Tobie niestety trafił się ten gorszy przypadek, w którym wcale nie musi być lepiej spełniony jej cel niż przy ustawieniach fabrycznych telewizora (np. W trybie Kino), a celem jest odwzorowanie tonacji monitora reżyserskiego. Pamiętaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Nie ukrywam, że są dla mnie cenne.

Odnośnie przeprosin - nie masz za co przepraszać. Kalibracja, która była w cenie, to dla mnie głównie ciekawostka. Cena, która zapłaciłem, była równa najniższej cenie z ceneo. TV przyszedł szybko, bez uszkodzeń itd. Podświetlenie jest bardzo dobre, nie ma jaśniejszych plam. Zasadniczo uważam, że trafił mi się dobre egzemplarz.

Odnośnie kalibracji - wczoraj wieczorem uruchomiłem tryb ISF Noc (czyli ten kalibrowany) w warunkach do jakich został ustawiony, czyli w nocy. Ambilight włączony. Obraz był przyjemny, kolory prawidłowe, ekran nie raził w oczy. Zaznaczam, że nie jestem wybitnym znawcą tematu TV.

Jeśli posiadasz jakieś rady, pisz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...