Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to na starcie ;)

Zakupiłem do domu niskobudżetowy tv LG 42LB650V .Od razu wszedłem w zakładkę obraz sprawdziłem gotowce oraz zacząłem sam sie tym bawić lecz niestety nic z tego dobrego nie wyszło.Wie ktoś może jak go dobrze ustawić ? aby obraz był jeszcze troszkę lepszy ? Natknąłem się na filmik na youtube odnośnie kalibracji w/w modelu.Brać to pod uwage czy macie lepsze rozwiązanie

Jak coś daje linka do tego filmiku co o tym sadzicie

https://www.youtube.com/watch?v=WmhcMy9vbUU

Tv będę używał do telewizji kablowej oraz PS4

p.s.Jestem zielony wiec wolałem zapytać was z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziekuje za zainteresowanie tematem

Po drugie przepraszam za durne pytanie odnośnie kalibracji teraz wiem ze to słowo jest zarezerwowane dla profesionalnej roboty do wykonania przez speca.

Wracając do tematu zapytam może inaczej czy w/w filmik może posłuzyć mi do polepszenia wyświetlanego obrazu w moim TV lub ktoś posiada taką wiedze jak w stopni srednio-amatorskim z poziomu menu to uczynić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziekuje za zainteresowanie tematem

Po drugie przepraszam za durne pytanie odnośnie kalibracji teraz wiem ze to słowo jest zarezerwowane dla profesionalnej roboty do wykonania przez speca.

Wracając do tematu zapytam może inaczej czy w/w filmik może posłuzyć mi do polepszenia wyświetlanego obrazu w moim TV lub ktoś posiada taką wiedze jak w stopni srednio-amatorskim z poziomu menu to uczynić ?

Pewnie wolałbyś żeby w tym miejscu posypały się zestawy ustawień do wprowadzenia w telewizor, jednak na tym forum wymieniamy się przede wszystkim rzetelną wiedzą, a ta mówi nam, że nie ma najmniejszego sensu wbijać ustawień z innego telewizora, bo dają inny rezultat na twoim. W konsekwencji nawet najlepsza kalibracja z drugiego LB650V pewnie więcej zepsuje u Ciebie niż naprawi.

Proponuję byś przeczytał ze zrozumieniem artykuł podlinkowany przez @Gmeru, bo jego meritum nie jest nomenklatura jaką powinniśmy się posługiwać, ale właśnie sens wymiany ustawień, kupowania "kalibracji" na odległość i inne tego typu przypadki.

To czym możemy się podzielić i co ma sens to: włączenie trybu Expert-1, a następnie wyłączenie funkcji redukcji szumów i redukcji usterek mpeg z menu "opcje obrazu", oraz kontrastu dynamicznego. Następnie dostosowanie jasności suwakiem podświetlenia. To Ci zagwarantuje najlepszy obraz bez kalibracji. Jak chcesz mieć bardziej zgodny z wzorcami to odpowiedzią jest kalibracja, a nie szukanie ustawień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...