Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poczytałem trochę forum i to co piszą na internecie im kilka pytań.

Planuje zakup projektora do pokoju na poddaszu

Myślę nad modelem Epson EH-TW6600 3D. Parametry i opinie wydają się być pozytywne w stosunku do ceny.

Jeśli ktoś sądzi inaczej to mile widziane inne propozycje.

Ciekawi mnie czy będzie współpracować z okularami 3D Panasonica TY-ER3D4ME

Ponoć współpracuje z okularami radiowymi Sony więc myślę że powinno działać i z panasynem.

Druga i trudniejsza dla mnie sprawa to EKRAN :) O ile w tym poradniku na temat montażu dowiedziałem się wszystkiego co mi potrzeba to co do wyboru konkretnego modelu i powierzchni już sprawa nie jest taka łatwa. Proszę o jakieś podpowiedzi. Na pewno nie kupie ekranu za 500zł z allegro ale też nie wydam tyle co połowa ceny projektora. Nie potrzebuje elektryka może być zwijany ręcznie, choć wszystko zależy od ceny.

A teraz troszkę o warunkach środowiskowych. Projektor będzie służył głównie do filmów zwłaszcza 3D choć zwykłymi też nie pogardzę.

Jest to poddasze i nie ma absolutnie możliwości pomalowania pionowej ściany na biało bo po prostu takowych nie posiadam (same skosy)

Pokój w kolorze pastelowy pomarańcz, sufit biały. Podłoga klepka bukowa. Daleko temu pomieszczeniu do sali kinowej ale plus jest taki że mogę go całkowicie zaciemnić.

Planuje Ekran 100" jakieś 50cm nad ziemią.

Odległość do widza jakieś 3 - 3,5m Projektora 3,5-4m Podwieszony pod sufitem około 2,3m

Edytowane przez kruszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile myślę kupić coś w miarę taniego a docelowo za rok dwa jak mi się spodoba to zapodam MS choć cena nie jest mała.

Ponieważ planuje głównie oglądać 3D myślę na białym matem. Zastanawiam się jeszcze nad firmą. Może Suprema FENIKS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)
Już właściwie zakupiłem TW5300 (chyba nie warto dokładać do 5350, wifi mam w PS3 ) i teraz :
jak czytam Wasze wpisy, to warunki mam chyba idealne :
1.pomieszczenie całkowicie zaciemnione (studio foto)
2. po podłodze 5.5 x 12 m
3. po ścianie (ekranie) 5.5 x 2 .6
4. ŻONA MA ZAKAZ WSTĘPU ! :D

Podpowiedzcie czy ścianę ekranową (aktualnie biała , absolutnie gładka) przemalować w jakiś szary kolor, czy robić jakieś czarne pasy/ramy do ekranu ? ?
Czy zastosować na suficie pas czarny ?
Na ściany boczne powiesiłem dla celów foto czarny materiał , więc chyba będzie ok z poświatą .
Głównie chodzi mi o to , czy stosunkowo duża biała ściana (bez "ekranu") będzie miała wpływ na jakość obrazu lub jego kontrast ?

Mogę tam robić co chcę , tylko szukam rozsądnego wyjścia . Nie chcę rozwijanych ekranów za 1000 $ :)

Dzięki za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej chwili wybrałem jednak DLP ( Optoma 141x )
Czekam na dostawę farby H499 i będę malował ekran na ścianie :)
Zastanawiam się jeszcze nad jego wielkością .
Z kalkulatora wychodzi mi że aby wykorzystać 350 cm podstawy, wyjdzie ekran 158" :) (czy nie za duży ? )
Projektor zamierzam powiesić pod sufitem. Ten model akurat nie ma shiftu, więc muszę dobrze dobrać wysokość jego zawieszenia.
Jak skończę , wrzucę fotki i opiszę wrażenia ;)

Podpowiedzcie jeszcze może jakiś sugestie zanim zacznę malować ;)

aaaa jeszcze co z tą kalibracją, warto ?

pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ekran do zabudowy sufitowej. Takie rozwiązanie moim zdaniem jest bardziej estetyczne i wygodne. Trafiło na polskiego producenta Viz-Art – model Uran.

Mam tylko dylemat jaką powierzchnię wybrać: MattWhite czy MattGrey?

http://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-elektryczne/do-zabudowy/uran-white/

http://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-elektryczne/do-zabudowy/uran-grey/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran wybiera się do konkretnego pomieszczenia i konkretengo projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy w wyborze ekranu do projektora JVC x7. Pomieszczenie ma szare ściany,sufit jest biały,bez dostępu światła dziennego.Odległość projektora od ekranu 3.50m. Tylko zwijany ponieważ pod nim będzie tv.Szerokość  ekranu to max 220cm.Cena ok 4500.

Edytowane przez damian.p75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czas płynie a odpowiedzi masę......Cóż szperając namiętnie w necie,dzwoniąc po sklepach dowiedziałem się że do moich warunków mam do wyboru trzy płótna ReferenceWhite,ReferenceGrey, oraz VisinWhite. Wybór na pewno dokonam między nimi.Tylko który.....?Może ktoś stał przed podobnym wyborem i podzieli się swoją wiedzą.Zdjęcia pokoju słabej jakości ale zarys jest widoczny

20170509_171208.jpg

20170509_171231.jpg

20170509_193102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko czy to prawda że w ekranach powiedzmy okoły tysiąca złotych nie ma jakiś szczególnych różnic? I drugie pytanie czy ekran elektryczny jest bardziej równy(nie zagina się) od ekranu ręcznie rozkładanego? Pytam bo chce wymienić swój dotychczasowy ekran i troszku wpadłem w spirale wyboru a celuje właśnie w coś do max tysiaka o rozmiarze około 120 cali. Może miał ktoś do czynienia z ekranami elite screens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie ok. 1000zł zawsze z ekranem po pewnym czasie coś się dzieje odnośnie odkształceń. Miałem coś takiego ze cztery lata temu i w porę się go pozbyłem. Dobry elektryczny ekran jest zwykle z napinaczami np. Adeo Tensio professional. Ale niestety cena jest ok. 5 tys. Za to ekran zawsze jest idealnie gładki.

Użytkuję taki od dobrych trzech lat i zero jakiejkolwiek zmarszczki, czy nierówności.

Tańsza alternatywa to stały ekran - bez żadnego opuszczania, raz dobrze zamontowany (naciągnięty na ramie) i zapominasz o fałdach itp.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, damian.p75 napisał:

Witam.Czy po zmianie ekranu na inny należy ponownie kalibrować projektor ?

 

Nie zawsze. Zależy od zmiany. Z czego na co konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Nie zawsze. Zależy od zmiany. Z czego na co konkretnie?

Zmiana jest z Reference White na ALR Kaubera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matowego na ALR to raczej by się mogła przydać rekalibracja. Nie lepiej ALR od Adeo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Z matowego na ALR to raczej by się mogła przydać rekalibracja. Nie lepiej ALR od Adeo?

A od kiedy Adeo robi ekrany ALR?

Tak do końca to nie jestem pewien czy to jest od kalibracji ale zauważyłem że w ciemnych obszarach jest bardzo mało widocznych szczegółów.Pewnie spowodowane to jest wysokim kontrastem takowych ekranów.Może da to się zmienić (ustawić ) beż ponownej kalibracji......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, damian.p75 napisał:

A od kiedy Adeo robi ekrany ALR?

No, a Adeo Helios Grey i Helios White?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Maciej Koper napisał:

No, a Adeo Helios Grey i Helios White?

No tak .Jak dla mnie powierzchnie nie do przyjęcia.Zbyt silne srebrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby Ktos poradzić gdzie mam wpiąć kable 3zyly od gniazda trigger 12v w epson tw9300 - mini jack do sterownika, gdzie jest 5 wejść Gnd/weA/weB/ster/+5v wysyłałem zdjęcie schematu sterownika. Resztę podłączyłem.

4E399A53-2EA8-4CB6-BB26-3A57A7374854.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kino domowe w lepszej cenie niż na portalach aukcyjnych jak allegro czy ceneo masz w REKLAMA . Projektowałem u nich cały zestaw do siebie tak nagłośnienie jak i wizję w kilku pomieszczeniach – efekt miód-malina i wszystko w budżecie jaki planowałem a funkcjonalność znacznie lepsza!

Edytowane przez Gmeru
REKLAMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo proszę.... i tu też.... robertchanek- dogadaj się z moderatorami i przedstawiaj jako branża a nie jako pseudoużytkownik- naciągacz... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat na szkoleniach ekranu projekcyjnego skrzyniowego Kraftmann seria QUICK-FOLD-PRO podstawa ok. 400cm. Płótno jak rzadko kiedy normalnie się czyści gdy przy rozkładaniu „na szybko” przed prezentacją trzeba go rozstawić i czasem nieuważnie się je czymś zapapra, bardzo dobra jakość tylnej projekcji ale i przednią puszczam na tym samym materiale z rewelacyjnym skutkiem bo stać mnie było podczas zakupu tylko na wersję tylno-projekcyjną – a tu niespodzianka że można też z przodu świecić! Case wytrzymały jak rzadko kiedy – wszystko jak na razie bardzo dobrze się sprawuje i zarabia na siebie – niebawem kupię drugi zestaw bo publiczność czasami tak liczna że obraz chce puszczać stereo 1 ekran po lewej i 1 ekran po prawej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić ekran do swojego projektora. Projektor to LESHP z lampą LED, 1280x768, podobno 3300 lumenów :D ( załóżmy, że ma połowę z tego :D ).

Teraz nie wiem, czy kupić ekran szary czy biały. Pomieszczenie, w którym będzie ekran jest całe białe ( białe ściany oraz sufit ). Jest dosyć wysokie, około 3,5 metra. Ekran będzie oczywiście dużo niżej. W przyszłości ściany będą być może pomalowane na inny kolor. Czy jeśli dzisiaj podłączyłbym projektor, zgasił światła, puścił obraz na białą ścianę i zrobił zdjęcie, to czy pomoglibyście mi zdecydować czy wybrać ekran szary czy biały? Nie do końca wiem, czy obraz będzie już prześwietlony czy nie, nie będę miał porównania do tego jak wyglądałby na szarej ścianie w tym pokoju.

Jeśli ktoś zdecydowałby się przedstawić swoją opinię, to z jakim ISO i z jakimi ustawieniami mam zrobić zdjęcie, aby można było rzetelnie ocenić obraz z projektora? Czy mam zaświecić jakiś inny przedmiot jako referencję i umieścić go na zdjęciu ( może podświetlony ekran telefonu komórkowego )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu projektorów nie wiem czy jest sens kupowania ekranu który może być droższy jak samo urządzenie. Zresztą skoro piszesz  że masz pomieszczenie całe białe, to posiadasz najgorsze warunki z możliwych. W takich wypadkach zalecany jest ekran szary. Na Twoim miejscu pozostałbym jednak przy białej ścianie, bo jeśli to jest projektor w cenie poniżej 1000 zł ( na Allegro widzę ofertę nawet za połowę tego), to tu i tak cudów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakości projektora wolałbym się nie wypowiadać, wszystko będzie widoczne na zdjęciach. Jaki projektor mam, taki mam, nie zmienię tego. Mi się on podoba. Bardziej chodzi mi o ekran. Czy to ma być biały czy szary. I tak jakiś kupię, tylko prosiłbym o pomoc w wyborze koloru. Przedstawiam przekrój boczny pokoju, w którym projektor się znajduje. Słońce jest tak jakby po drugiej stronie budynku, więc promienie nie wpadają przez te okna dachowe, przynajmniej nie bezpośrednio. Projektor mogę zawiesić albo u góry na tym załamaniu dachu, albo na stoliku przed sofą ( trochę mi nie wyszedł rysunek, sofa posiada trochę więcej miejsca na głowy niż to wynika z rysunku ). Odległości podałem na obrazku. Projektor ma regulację keystone pionową, także bez problemu zamontuję go na górze, tylko pytanie jak lepiej. I jeszcze drugie pytanie, jakiej wielkości ekran przy tych odległościach byście państwo proponowali. Wieczorem zrobię zdjęcia jak wygląda obraz puszczony na tej ścianie.

 

projektor.jpg

 

Obraz z projektora w dzień ( właśnie zrobiłem o godzinie 10:10 ) wygląda tak. Szerokość obrazu puszczona z odległości 3,3 metra ( czyli tak jakby projektor był zamontowany u góry ) ma 180cm. Nie mogę puścić obrazu bezpośrednio na ścianę, gdyż jest tam widoczne na zdjęciu załamanie. Tak jak pisałem wcześniej, wieczorem zrobię zdjęcie przy zgaszonym świetle.

 

projektor2.jpg

Nie mogę zrobić edycji. A więc w projektorze była włączona jakaś opcja zmniejszenia obrazu do 75%. Jak włączyłem 100% to szerokość obrazu to 240cm, ale nie chciało mi się już robić ponownej fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...