Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie będzie problem, dam na maxa zooma, będzie wisiał jakieś 4,2m od ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie u siebie, odległość właśnie około 4-4,5 metra, max zoom i przekątna 133 cale. Daje radę jeszcze w tym niższym trybie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie problem, dam na maxa zooma, będzie wisiał jakieś 4,2m od ekranu

Przy takiej odleglosci daj wiekszy ekran. Dasz rade na trybie normal czyli eco jak pisze Maciek. W JVC jest tryb normal i high. W innych projach eco i normal. Ot taka terminologia. Ja dalem mniejszy ekran bo zalezalo mi na 3D. Ale po kalibracji widze, ze 3D w tym projektorze nie jest najwyzszych lotow. Z kolei gdybym dal ekran ok. 130" musialbym uzywac proja w trybie high, a wtedy troche halasuje. I tak zle i tak niedobrze ;).

Nie wiem jaki chcesz dac ekran ale jesli z gainem 0.9 to w niskim trybie lampy moze byc ciemnawo. Kalibracja tez zabierze Ci trochę.

Pozdro

Mam podobnie u siebie, odległość właśnie około 4-4,5 metra, max zoom i przekątna 133 cale. Daje radę jeszcze w tym niższym trybie lampy.

Potwierdzam.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady. Wejdę w te 131". Gain będzie 1.2 i powinno być ok.

O 3D już zapomniałem, nawet emiter poszedł do szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku dość ciemnych ścian i sufitu(ciemny brąz) brać ekran biały, czy może jednak bezpieczniejszy będzie szary? Planowana wielkość ekranu około 110” a projektor to Sony HW55ES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

dotarłem tutaj ponieważ zmieniają sie moje warunki lokalowe - na lepsze :)

Myślałem ze wiekszy pokój to same plusy ale nie zawsze co wieksze to lepsze ....

Dzisiaj wyświetlam obraz z Sonego 55 z odległosci 4,1m na ekran 106 cali gain 0,8 .

Projektor skalibrowany w trybie normal daje wg raportu Pana Macieja 55cd/m2.

W nowym pokoju planuje ekran 130 cali ( no może 125 ) rzucany z odległosci ..... I tutaj mam zagwozdkę .

Najlepiej gdyby to była odległośc 5,2 m ( projektor na półce przy przeciwległej scianie ) ale w ostatecznosci może to byc 4,7 (proj pod sufitem odsuniety o 0,5m) od sciany .

Czytałem test HW55 na tym forum - zakładam że podane tam wartości są granicznymi

Czy odległość 5,2 m w trybie normal przy gainie 0,8 ma jeszcze sens ?

Czy zastosowanie ekranu 1.0 przy zaadaptowanym pokoju da odczuwalna róznice w osłabieniu kontrastu i czerni w porównaniu do 0.8 ?

Czy zejscie do 4,7 m pozwoli dalej stosować gain 0,8 ?

A może odległość 4,7m i gain 1.0 ???

Zbyt dużo wątpliwości.

Dzisiaj , po kalibracji , cenię sobie jasność i kontrast których nie chciałbym stracić po zmianie lokalu .

Jakieś sugestie ? Byłbym wdzięczny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według szacunków zawartych w teście to chyba powinien sobie poradzić przy 5,2m i trybie pracy normal nawet z nawiązką, więc żaden problem z gainem 0,8, który da lepszy kontrast. Tylko, że będzie potrzebna rekalibracja do nowego trybu lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Epson EH-TW3200, bez kalibracji. Odległość projektor-ekran: 510 cm. Pokój z ciemną ścianą za ekranem, sufit biały.

Aktualnie rzucamy obraz na tę właśnie ciemnoszarą tapetę. W ciemnych scenach nieraz nie do końca widać co autor filmu miał na myśli :)

Kupuję ekran Adeo Plano stały ramowy 108 cali 16:9.

Jaka powierzchnia?

Reference White gain 1.0 (13 fL)

czy

Reference Grey gain 0.9 (12 fL)?

Może potrzeba Vision White gain 1.2 (15 fL) albo Helios Grey o gain 1.3 (będzie 17 fL)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo muszę się zmierzyć z pewnym problemem. Projektor już kupiłem (Panasonic PT-AT6000E), pozostał mi jeszcze dobór odpowiedniego ekranu do tego projektora. Projektor służyć będzie w glównej mierze do wyświetlania filmów, dlatego chciałabym zainwestować w dobry ekran aby obraz był jak najwyższej jakości. Jaki ekran dobrać do mojego modelu projektora? Na stronie ekranownia.pl widziałem ekrany Kraftmann oblique premium tens, który mi polecano przy zakupie projektora jednak cena nie jest zbyt zachęcająca... Co w tej sytacji polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić tkaninę na ekran do projektora, którą można dostać w Polsce (Europie)? Bardzo pilna sprawa...myślałem o Seymour ale długi okres oczekiwania i cena ok 2000.

Mój projektor to Epson EH-TW3500, dedykowany pokój, ciemne ściany, ekran będzie oczywiście ramowy 2,40:1 z maskowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Epson EH-TW3200, bez kalibracji. Odległość projektor-ekran: 510 cm. Pokój z ciemną ścianą za ekranem, sufit biały.

Aktualnie rzucamy obraz na tę właśnie ciemnoszarą tapetę. W ciemnych scenach nieraz nie do końca widać co autor filmu miał na myśli :)

Kupuję ekran Adeo Plano stały ramowy 108 cali 16:9.

Jaka powierzchnia?

Reference White gain 1.0 (13 fL)

czy

Reference Grey gain 0.9 (12 fL)?

Może potrzeba Vision White gain 1.2 (15 fL) albo Helios Grey o gain 1.3 (będzie 17 fL)?

Jeśli masz jasny sufit i możliwość instalacji ekranu ramowego to zdecydowanie bierz Helios Grey :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Potrzebuje pilnie rady. W chwili obecnej planuje wykonać przejściowy ekran do "kina domowego". Plan jest następujący, docelowo chciałbym zakupić tkaninę Seymour, teraz przejściowo jako ekran posłuży płyta MDF (4mm) ok 130''. Chciałbym pomalować ją farbą i tutaj powstaje pytanie. Czy pozostać przy białym, czy bawić się w "gray" itp. Czytałem na avsforum, że w przypadku całkowicie zaciemnionego pomieszczenia "bat cave" (tak jak u mnie, czarny mat na suficie i na ścianie z ekranem) zalecane jest stosowanie ekranu "white", co o tym myslicie?

Dodam, że mój projektor to Epson EH-TW3500 i kalkulator na projector central przy obrazie o szerokości ok 3m i odległości projektora od ekranu 4m podaje ok 17-18fl. (zapewne tak jak koledzy pisali tryb dynamic)

Będę bardzo wdzięczny za każda radę.

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamic z 4 m?

Nekoniecznie. Ten projektor ma tryby Cinema Black/ Cinema Black 2 chyba nie bez powodu ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamic - miałem na myśli kalkulator projectorcentral - oczywiście używam Theater 1 i 2 na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Potrzebuje pilnie rady. W chwili obecnej planuje wykonać przejściowy ekran do "kina domowego". Plan jest następujący, docelowo chciałbym zakupić tkaninę Seymour, teraz przejściowo jako ekran posłuży płyta MDF (4mm) ok 130''. Chciałbym pomalować ją farbą i tutaj powstaje pytanie. Czy pozostać przy białym, czy bawić się w "gray" itp. Czytałem na avsforum, że w przypadku całkowicie zaciemnionego pomieszczenia "bat cave" (tak jak u mnie, czarny mat na suficie i na ścianie z ekranem) zalecane jest stosowanie ekranu "white", co o tym myslicie?

Dodam, że mój projektor to Epson EH-TW3500 i kalkulator na projector central przy obrazie o szerokości ok 3m i odległości projektora od ekranu 4m podaje ok 17-18fl. (zapewne tak jak koledzy pisali tryb dynamic)

Będę bardzo wdzięczny za każda radę.

W przypadku Twojego projektora to zdecydowanie pomaluj płytę na biało. Kalkulator pokazuje Ci 17fL w trybie Dynamicznym, więc przy normalnym ustawieniu, lub kalibracji na pewno spadniesz poniżej 14. Nie ma sensu dalej tłumić tego ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że na chwilę obecną, czyli przejściowy okresy wystarczy. Jak zmienię projektor na coś lepszego na pewno poproszę o kalibrację u Ciebie, nie wiem czy da się z tego wydusić coś więcej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kil

FYI: Lampa zastepcza do tego projektora kosztuje 25 funtow na amazon.co.uk,....gdyby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kil

FYI: Lampa zastepcza do tego projektora kosztuje 25 funtow na amazon.co.uk,....gdyby co.

Sorry za offtop ale czym różni się lampa za 25funtów od tej za 140? Czy jest jakieś ryzyko związane z używaniem nieoryginalnych lamp? Jeżeli nie to biorę w ciemno, wtedy może uzyskam więcej niż obecnie fl :) - na liczniku już 1150h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klopotow sie nie spodziewam. A co lampa prezentuje, to sie zamierzam przekonac, bo zamowilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie to opisz proszę swoje ważania, bardzo chętnie również zamówię....jaki projektor posiadasz i ile czasu chodził na obecnej lampie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor taki jak Twoj. 5-cio latek ale od jakiegos czasu wlaczam go sporadycznie, bo do seansow kupilem inny, stary zostawilem do uzytku w innym pokoju, co okazalo sie wlasciwa decyzja, bo dzieki temu mogl sluzyc mi jako zapasowy, podczas niedawnej wizyty aktualanego projektora w serwisie. Wyswieconych raptem 1200 h i ciagle swieci dobrze ale wydaje mi sie, ze lampa potrzebuje paru minut na rozgrzewke. Zamowilem w sumie calkiem przypadkiem, kiedy w amazon przyslal oferte na lampe, ktorej cene sprawdzalem 1-2 tyg wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ten wasz projektor nadaje się pod konsole ? Szukam czegoś zastępczego do mojego X 500 .

Zastanawiam się nad LED LG PA 1000T lub PF 80 i nie wiem , czy to będzie dobry kierunek .

Edytowane przez Tofikmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zastępczego? :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa projektory w jednym domu. Takie rzeczy uznajemy za całkowicie normalne tylko na HDTVPolska! :D

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...