Skocz do zawartości
Maciej Koper

Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora ?

Rekomendowane odpowiedzi

To jest biznes. Ciężko żeby ktoś ci podał namiary na swoją konkurencję, bądźmy poważni. Wszystko znajdziesz w google, wysil się trochę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznes biznesem

Ale pasja jaka ma Maciek chyba nie koliduje z biznesem jego .

Pytam jako pasjonat  :-).

Google jest tego trochę , co ty byś polecił skalibruje tv ma dużo roboty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cnc obrubka napisał:

To ty podaj jeśli wiesz .

Pytam żeby nie natrafić na jakiegoś oszołoma .

Wiem że Maciek to profesjonalista którego pytam czy jest ktoś godny jego referencji :).

 

 

Maciej Koper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ?
 koledzy jednak macie rację .

Kolega Maciej na inne tematy odpisuje.

Czyli biznes przez duże B .

Może ktoś z Was koledzy coś by polecił .

Pasja się skończyła ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2018 o 12:47, Cnc obrubka napisał:

Wiem że Maciek to profesjonalista którego pytam czy jest ktoś godny jego referencji :).

W Polsce nie ma/nie znamy/nie objawił się/nie czuliśmy potrzeby poszukiwania... etc.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem Cnc? :D Forum nie jest od sprzedaży kalibracji. Dostałeś namiar do najlepszej firmy w kraju i tam się odzywaj odnośnie umówienia itd. (dodatkowo masz na forum wielkie banery z info - to bardzo proste, wystarczy kliknąć ;p) Tutaj rozmawiamy o kalibracji i o co w tym chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bo zamierzam zakupić LG 55C8 i być może będę chciał go kalibrować jeśli żaden z trybów tam wgranych nie będzie wstanie wyświetlać naturalnych kolorów,

Czytałem gdzieś tu na forum że, TV OLED po zakupie potrzebuje czasu na osiągnięcie swoich nominalnych parametrów ok 200h pracy matrycy oraz w tym okresie ograniczyć statyczne obrazy do minimum... później wykonać pełną kompensacje. Dobra taka procedura?

Tak wiec pytanie zasadnicze:

Czy Kalibracje powinno sie robić zaraz po zakupie czy dopiero po pewnym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni dodatkowy "tryb dzienny" dla OLEDów od standardowej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2018 o 22:32, CeZaR83 napisał:

Ja mam pytanie bo zamierzam zakupić LG 55C8 i być może będę chciał go kalibrować jeśli żaden z trybów tam wgranych nie będzie wstanie wyświetlać naturalnych kolorów,

Czytałem gdzieś tu na forum że, TV OLED po zakupie potrzebuje czasu na osiągnięcie swoich nominalnych parametrów ok 200h pracy matrycy oraz w tym okresie ograniczyć statyczne obrazy do minimum... później wykonać pełną kompensacje. Dobra taka procedura?

Tak wiec pytanie zasadnicze:

Czy Kalibracje powinno sie robić zaraz po zakupie czy dopiero po pewnym czasie?

Nie ma takiej potrzeby. Dla spokojnej głowy można kalibrację wykonać po przepracowaniu kilku godzin i wykonaniu pierwszego cyklu kompensacji. Niemniej nie powinien wpływać on (tj. nigdy nie zanotowałem takiego zjawiska) na parametry kalibracyjne.

Dnia 9.01.2019 o 00:51, southorn napisał:

Czym się różni dodatkowy "tryb dzienny" dla OLEDów od standardowej kalibracji?

W trybie dziennym ustawiana jest inna jasność ekranu (luminancja) co powoduje zmianę odcienia bieli, a także inaczej kształtowana jest charakterystyka gamma by uwypuklić detale w czerniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do Macieja: czy w trakcie kalibracji osoba wykonująca kalibrację porusza się w tylko w ogólnodostępnym menu TV czy są też jakieś istotne parametry obrazu konieczne do skorygowania, do których dostęp bezpośredni nie jest możliwy? Krótko mówiąc, czy coś zostaje na stałe w skalibrowanym profilu (nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie poznać sposób na oszczędzanie 30% na prądzie to tylko kalibracja w Olsztynie ....Zaintrygowało mnie to stwierdzenie, jestem ciekawy jak można zaoszczędzić 30 % kalibrując TV.Ciekawa jak oszczędność jeśli wyświetlałbym przez większość czasu białą planszę ....

Zrzut ekranu (23).png

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2019 o 07:29, Cnc obrubka napisał:

Co dokładnie robi kompensacja i co jaki czas ja przeprowadzamy

Co dokładnie robi to na pewno głęboka tajemnica producentów. W założeniu ma korygować efekt starzenia się obwodów elektrycznych, oraz zużywania się poszczególnych diod organicznych. Kompensacja przeprowadza się sama w trybie standby.

Dnia 17.01.2019 o 01:30, southorn napisał:

Jeszcze jedno pytanie do Macieja: czy w trakcie kalibracji osoba wykonująca kalibrację porusza się w tylko w ogólnodostępnym menu TV czy są też jakieś istotne parametry obrazu konieczne do skorygowania, do których dostęp bezpośredni nie jest możliwy? Krótko mówiąc, czy coś zostaje na stałe w skalibrowanym profilu (nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych)?

Zależy od telewizora. Generalnie naszej kalibracji nie da się utracić, bo kopia parametrów kalibracyjnych zapisywana jest w protokole.

15 godzin temu, ar2d4 napisał:

Jeśli chcecie poznać sposób na oszczędzanie 30% na prądzie to tylko kalibracja w Olsztynie ....Zaintrygowało mnie to stwierdzenie, jestem ciekawy jak można zaoszczędzić 30 % kalibrując TV.Ciekawa jak oszczędność jeśli wyświetlałbym przez większość czasu białą planszę ....

Pobór prądu zależy głównie od intensywności podświetlenia matrycy. Jeśli po kalibracji zostanie zmniejszone o 30% to mniej więcej tyle energii zaoszczędzimy :P

Tylko pytanie, czy faktycznie zostanie, zważywszy na to, że efektywność energetyczna matrycy LCD jest mniejsza przy punkcie bieli D65 niż przy "nieskalibrowanym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...