Skocz do zawartości
Maciej Koper

Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.10.2016 o 20:16, Avallone napisał:

Ciekawi mnie jak ja sobie jestem w stanie zrobić kalibrację mieszkając w Paryżu. Zna ktoś jakiegoś profesjonalistę tutaj?

Cedric Louis, mój znajomy. Mieszka w okolicach Paryża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi po angielsku jak by co? ;) Bo francuski jeszcze nie teges...

Edytowane przez Malibu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest się z nim ciężko dogadać, ale próbuj szczęścia. Jakoś sobie poradzicie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten gość widać, że robi niezłą robotę po facebooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że cen nie mają podanych na str internetowej. Ale ta jego firma jest koło Tuluzy wiec nie wiem czy by dojeżdżał aż do Paryża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On robi tournee po klientach z całego kraju, w Paryżu bywa często. Z ceną nie wiem jak obecnie. Powiedz, że znasz mnie i negocjuj rabat ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Cedric Louis, mój znajomy. Mieszka w okolicach Paryża.

Cenowo wypadł bym pewnie z butów jak już zdążyłem się nieco zorientować. Lepiej dać ogłoszenie i jak ktoś będzie jechał na wakacje do Paryża wymienić się barterowo kalibracja za wikt i opierunek :) To się nie pali, kiedyś się ktoś znajdzie a że mieszkam niedaleko wieży i mam niezłe warunki to trudne to być w perspektywie czasu nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie licz. To znaczy, nie żebym był wybredny. Taki barter wydaje mi się jak najbardziej w porządku, ale lecąc do Paryża na urlop nie spakuję między t-shirty swoich urządzeń pomiarowych podchodzących pod 100 tyś zł. Większe ryzyko niż potencjalny zysk ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciej Koper napisał:

Na mnie nie licz. To znaczy, nie żebym był wybredny. Taki barter wydaje mi się jak najbardziej w porządku, ale lecąc do Paryża na urlop nie spakuję między t-shirty swoich urządzeń pomiarowych podchodzących pod 100 tyś zł. Większe ryzyko niż potencjalny zysk ;)

Nie chodzi konkretnie o Ciebie ( nie żebym był wybredny :D ) ale po prostu o kogokolwiek kto zna się dobrze na rzeczy. Mógłbyś okazyjnie i przyczepkę pod łódkę mi przytargać  :D:D:D

Ja też myślę że barter jest OK bo kto był w Paryżu zdaje sobie sprawę że jak odejdą mu koszta hotelu i wyżywienia to ogrom gdzie w dodatku nie musi ktoś koczować w hotelach daleko od Paryża. Dla niektórych może być to kusząca opcja a dla mnie tylko wtedy kiedy będzie to ktoś kto naprawdę zna się na rzeczy.

Tak z ciekawości takie urządzenia są wagowo i objętościowo duże?

Edytowane przez Avallone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Malibu napisał:

Szkoda, że cen nie mają podanych na str internetowej. Ale ta jego firma jest koło Tuluzy wiec nie wiem czy by dojeżdżał aż do Paryża.

Podaja, podaja : (http://www.video-hc-concept-calibration.com/prix-calibration-video/)

TARIFS

Ecran: plasma, led, lcd .. 2D (1 entrée) 250 Euros
Ecran ISFccc: plasma, led, lcd 2D (1 entrée) 250 Euros
Supplément 3D 50 Euros
Vidéo projecteur tous types 350Euros
Vidéo projecteur ISFccc tous types 350 Euros
Supplément pour 3D projecteurs 50 Euros
Entrée sources supplémentaires 50 Euros
Calibration scalers type radiance etc.. 90 Euros

 

FRAIS DE DEPLACEMENT AU DELÀ DE 40KM

De 41 à 59km 20 Euros
De 60 à 79km 40 Euros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Avallone napisał:

Nie chodzi konkretnie o Ciebie ( nie żebym był wybredny :D ) ale po prostu o kogokolwiek kto zna się dobrze na rzeczy. Mógłbyś okazyjnie i przyczepkę pod łódkę mi przytargać  :D:D:D

Ja też myślę że barter jest OK bo kto był w Paryżu zdaje sobie sprawę że jak odejdą mu koszta hotelu i wyżywienia to ogrom gdzie w dodatku nie musi ktoś koczować w hotelach daleko od Paryża. Dla niektórych może być to kusząca opcja a dla mnie tylko wtedy kiedy będzie to ktoś kto naprawdę zna się na rzeczy.

Tak z ciekawości takie urządzenia są wagowo i objętościowo duże?

Jedna z dwóch : )

forum_WalizkaSkalibrujtv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gmeru napisał:

Jedna z dwóch : )

forum_WalizkaSkalibrujtv.jpg

Czyli to nie jest aż tak że trzeba ciężarówkę zabrać? Ktoś jadąc tu na wakacje samochodem dałby radę to dopakować do gratów chyba? A samolotem idzie to wziąć jako bagaż. Z lotniska zawsze mogę gościa z rodziną odebrać i zawieźć po urlopie. Jak już kupie TV ( właściwie to kupuje dwa na raz, jeden 65 cali, drugi 46 albo nieco tylko więcej i nadal nie wiem jaki 65 kupic) to mogę w dziale ogłoszeń dać info o takiej propozycji barteru?

Edytowane przez Avallone
dopisałem coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na prawdę na poważnie?

Czy myslisz, że ktos będzie specjalnie leciał pół Europy żeby Tobie skalibrować telewizor? Zapłacisz mu za bilet lotniczy? Za czas? I ile Jego usługa miałaby kosztować? 10 EUR?

Dorosnij chłopie. Kup telewizor, oglądaj z rodziną i sie ciesz.

Powodzenia.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało chciałbym zauważyć, że biorąc pod uwagę poziom wynagrodzeń we Francji koszt podstawowy 250 eur wypada więcej niż przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

Ty na prawdę na poważnie?

Czy myslisz, że ktos będzie specjalnie leciał pół Europy żeby Tobie skalibrować telewizor? Zapłacisz mu za bilet lotniczy? Za czas? I ile Jego usługa miałaby kosztować? 10 EUR?

Dorosnij chłopie. Kup telewizor, oglądaj z rodziną i sie ciesz.

Powodzenia.

Temat Cię nie dotyczy więc nie rozumiem oburzenia. Nie prosiłem Cię tu pomoc ( a tym bardziej jakieś wynaturzenia), to nie temat telewizora.

To ile kto zapłaci za coś to indywidualna sprawa sprzedającego i kupującego. Jeśli sprzedający będzie zainteresowany sprzedaniem kilograma złota za cenę 100zł to Twoje oburzenia na irracjonalność tego jest równie infantylne jak i Twój poprzedni post który pisałeś bez wyobraźni i odpowiedniej wiedzy.

Jeśli ktoś znający się na rzeczy w temacie kalibracji i posiadający odpowiednie do tego narzędzia będzie chciał się wybrać z żoną i dwójką czy trójką dzieci na powróż vanem po Europie robiąc przy tym kilka dni na zwiedzanie Paryża to może się okazać że dla niego będzie propozycja taka dosyć ciekawa. Wyobraź sobie że to samo spotkało by go w Barcelonie i Rzymie. Nie zdajesz sobie sprawy jak fajną idzie zrobić wycieczkę i ile w samym centrum Paryża, Barcelony, Rzymu i innych stolic kosztują dobre warunki mieszkaniowe. To uczciwy układ ale przecież ani Ciebie ani nikogo innego nikt nie zmusza a jak komuś będzie odpowiadać to się ze mną skontaktuje. Absolutnie nie ma mowy żeby ktoś tu specjalnie dla mnie przyjeżdżał, nigdzie o tym nie napisałem i było by to rzeczywiście mało racjonalne.

Kalibracji płatnej nie zrobię nie dlatego że mnie nie stać ( raptem dwie dniówki) bo to marginalne jest w chwili kiedy kupuje 2 komputery i dwa telewizora oraz kino domowe i parę innych rzeczy ale dlatego że póki co traktuje ją jako ciekawostkę. Zrobić ją okazyjnie za przysługę dla innych osób które też będą zadowolone pewnie warto. Nie oceniaj następnym razem jak nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie chciał zwiedzić Paryż, Rzym czy Barcelonę to zrobi to bez Twojej pomocy. Tak jak robią to wszyscy normalni ludzie na świecie. Proponuję zamieść swoją propozycję na portalu turystycznym.

Maciej odpisał Ci dość kategorycznie i całkiem w Jego stylu tylko Ty nie umiesz tego odczytac pomiędzy wierszami.

A jak Cię stać tzn. że zawracasz doopę.

Bez odbioru.

PS. najlepsze było o przytarganiu przyczepy pod łódkę :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy po prostu z nudów tak się bawisz w dowalanie innym czy już taką masz naturę. Skąd pomysł że chodzi wyłącznie o Macieja?? Rozumiem że to specjalista w swojej dziedzinie ( czytam Jego artykuły i stronę skalibruj.tv za co bardzo wdzięczny jestem )ale przecież wyraźnie napisał że to Jego nie interesuje i też nie jest jedyny.

Swojego czasu dwóch gości z zonami posiadających zakłady jubilerskie chciało przyjechać do Paryża na ryby. Jestem tu przewodnikiem więc zgłosili się do mnie. Nie potrzebowałem pieniędzy a oni mieli możliwości załatwienia mi czegoś co mi było bardzo potrzebne. Oni pozwiedzali Paryż i połowili na Sekwanie a ja dostałem to co bardzo potrzebowałem i do tego nie musiałem po to jechać do Polski. I ja byłem zadowolony i oni. Przecież ich było stać.

Posiadam tu sporawą jak na cele wędkarskie łódź. Mógłbym trzymać ją w porcie ale port daleko, trzeba by jeździć samochodem do portu. Znalazłem barkę znaną w Paryżu i dogadałem się z kapitanem. Jak jemu trzeba pomóc to zawsze jestem dyspozycyjny a za to mam łódkę strzeżoną niedaleko domu i nic nie płace. On jak potrzebuje elektryka czy jakiejkolwiek pomocy tez może na mnie liczyć. Ja mogę zapłacić za port a jego stać na jakąś pomoc a jednak bardziej obu nam tak pasuje.

W zeszłym roku robiłem remont Multiwana. Gruba robota, części prawie 2tys euro a robocizna koło 2tyś złotych. Na koniec chciałem zapłacić za robotę. Gość nie wziął ani grosza. Po prostu dla niego ciekawsze jest przyjechanie na kilka dni do Paryża z żoną gdzie ona będzie zwiedzać a my będziemy łowić sumy. Mnie stać było na tą robociznę a jego stać żeby przyjechać do Paryża samemu a jednak wolał inaczej.

Takich sytuacji miałem już wiele więc nie ma co tego opisywać w formie elaboratu.

Skąd pomysł że wszystko się mierzy pieniędzmi? Jako przewodnik za jeden dzień pływania biorę 350euro z dwoma osobami na pokładzie a często zdarza się mi pływać z ludźmi którzy mi pomagają ą w innym temacie zupełnie gratis. Nie rozumiem tej bulwersacji i pretensjonalnych postów zwłaszcza ze w ogóle one Cię nie dotyczą a po to chyba jest też forum żeby pisać zwłaszcza że nikogo tu nie obrażam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone, idź stąd sobie prosze. Ja tu jestem od 2006 roku a Tu przyszedłeś, zaraz pójdziesz, a smrodzisz jak najęty. Kup już ten telewizor, będzie spokój. Czytać hadko. A po kalibracje zadzwoń do kikiego. To jest dopiero specjalista.

Zapewne jesteś z tych, do których zawsze nalezeć musi ostatnie słowo ale prosze odpuść sobie tym razem.

 

Nie pozdrawiam

 

PS. z Sekwany to można powyciagać same szkielety. A jak wyciagniesz cos co jest podobne do ryby to wrzuć na patelnię. Smacznego.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmcomp napisał:

Avallone, idź stąd sobie prosze. Ja tu jestem od 2006 roku a Tu przyszedłeś, zaraz pójdziesz, a smrodzisz jak najęty. Kup już ten telewizor, będzie spokój. Czytać hadko. A po kalibracje zadzwoń do kikiego. To jest dopiero specjalista.

Zapewne jesteś z tych, do których zawsze nalezeć musi ostatnie słowo ale prosze odpuść sobie tym razem.

 

Nie pozdrawiam

 

PS. z Sekwany to można powyciagać same szkielety. A jak wyciagniesz cos co jest podobne do ryby to wrzuć na patelnię. Smacznego.

Długo tu jesteś, to prawda ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam nikogo i nie jestem chamowaty. Pewnie też ze względu na Twój staż nikt nie reaguje na Twoje chamskie zaczepki choć de facto one zaniżają poziom dyskusji. Co do ryb z Sekwany to nie błaźnij się gdyż wiesz o nich tyle co o ja o kalibracji. Co do opuszczenia forum to i pewnie tak, nie mój konik ale po zakupie telewizora co nieco jeszcze opisze o nim żeby nie było tak ( jak już napisałem w innym temacie) że przyszedłem tu tylko brać.

Jeśli chodzi o kalibrację to bez obaw, temat opuszczam bo odpisywanie na te infantylne bohomazy jest mało interesujące a do tego z kalibracją dzięki Tobie mało ma wspólnego i to zwykły śmietnik ( z mojej strony userów i admina za to przepraszam).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie Cie nie obraziłem.

Nie podoba ci się mój punkt widzenia.

 

pa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się nie znam na kalibracji tv. Trochę mi się Ebro znudziło a we Francji jakoś nie połowiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Barnaba napisał:

Szkoda, że się nie znam na kalibracji tv. Trochę mi się Ebro znudziło a we Francji jakoś nie połowiłem...

Adminie jeśli można to prosiłbym o przeniesienie mojego posta i posta cytowanego do Hyde Parku czy czegoś takiego gdyż one to już w ogóle z kalibracją nie będą miały nic wspólnego i tylko zaśmiecimy nieco.

Nie wiem jakimi łowisz metodami ale jeśli na kwok to Ebro się znudzić nie może. Na pellet to dla mnie mało ambitna metoda bo mając kasę kupujesz 20 worków na dwie osoby i łowisz pięknie kiedy inni wypatrują brania. Kwok jednak daje pełną kontrole nad tym co robimy, odrzucamy sporą część przypadkowości i szczęścia. To samo vertikal bez kwoka. Do mnie na Sekwanę przyjeżdżają ludzie jako do przewodnika nie po to żeby złowić suma a po to żeby się nauczyć. U nas 2m sum to już coś a na Ebro zwykły standard. Już choćby południe Francji oferuje dużo większe sumy i więcej, mam zapytania o organizację wycieczek i tam ale jakoś nie mogę się zebrać. Radzę Ci zainteresować się bardziej właśnie rzekami Loara ( trudne techniczne łowienie ale olbrzymie kabany) Tarn ( piękne sumy, łatwiej niż na Sekwanie), Rodan mały i duży ( największe sumy Francji ale tez trzeba trafić na pogodę bo wieje 300 dni w roku) czy choćby Garonna. Jeśli jednak będziesz chciał kiedyś pojechać w okolice Paryża to nie musisz zaraz do przewodnika. Napisz do mnie i takie podstawy gdzie i jaką licencje kupić, jaki środek pływający zabrać żeby nie trzeba było zezwolenia, wszelkie zakazy i nakazy oraz gdzie celować podpowiem bez żadnych kosztów bo mnie to nie boli. Pieniądze biorę tylko wtedy kiedy pływam z ludźmi bo to orka czasami a nie przyjemność. :) Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Avallone napisał:

Adminie jeśli można to prosiłbym o przeniesienie mojego posta i posta cytowanego do Hyde Parku czy czegoś takiego gdyż one to już w ogóle z kalibracją nie będą miały nic wspólnego i tylko zaśmiecimy nieco.

Nie wiem jakimi łowisz metodami ale jeśli na kwok to Ebro się znudzić nie może. Na pellet to dla mnie mało ambitna metoda bo mając kasę kupujesz 20 worków na dwie osoby i łowisz pięknie kiedy inni wypatrują brania. Kwok jednak daje pełną kontrole nad tym co robimy, odrzucamy sporą część przypadkowości i szczęścia. To samo vertikal bez kwoka. Do mnie na Sekwanę przyjeżdżają ludzie jako do przewodnika nie po to żeby złowić suma a po to żeby się nauczyć. U nas 2m sum to już coś a na Ebro zwykły standard. Już choćby południe Francji oferuje dużo większe sumy i więcej, mam zapytania o organizację wycieczek i tam ale jakoś nie mogę się zebrać. Radzę Ci zainteresować się bardziej właśnie rzekami Loara ( trudne techniczne łowienie ale olbrzymie kabany) Tarn ( piękne sumy, łatwiej niż na Sekwanie), Rodan mały i duży ( największe sumy Francji ale tez trzeba trafić na pogodę bo wieje 300 dni w roku) czy choćby Garonna. Jeśli jednak będziesz chciał kiedyś pojechać w okolice Paryża to nie musisz zaraz do przewodnika. Napisz do mnie i takie podstawy gdzie i jaką licencje kupić, jaki środek pływający zabrać żeby nie trzeba było zezwolenia, wszelkie zakazy i nakazy oraz gdzie celować podpowiem bez żadnych kosztów bo mnie to nie boli. Pieniądze biorę tylko wtedy kiedy pływam z ludźmi bo to orka czasami a nie przyjemność. :) Pozdrawiam.

[off-top] Avallone, nie wstyd Ci tak mordować ryby? Rozumiem jacyś dzikusi, którzy nie mają co do garnka włożyć, ale człowiek w cywilizowanym kraju, który normalnie zarabia? Takie prymitywne upodobania współczesnych przyczyniają się do zagłady tej planety.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ambidark napisał:

[off-top] Avallone, nie wstyd Ci tak mordować ryby? Rozumiem jacyś dzikusi, którzy nie mają co do garnka włożyć, ale człowiek w cywilizowanym kraju, który normalnie zarabia? Takie prymitywne upodobania współczesnych przyczyniają się do zagłady tej planety.

Z góry przepraszam za ciąg dalszy off topa, ale tak "na wesoło" i typowo po rusku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to myślę, że już finito profi dyskusji : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...