Skocz do zawartości
krzych418

Filmy x265 HEVC a TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio natknąłem się w sieci na wstawki z zastosowaniem nowego kodeka x265, tego typu pliki mkv charakteryzują się dobrą jakością i niską wagą, ale oczywiście nie działają na telewizorach... Mam pytanie odnośnie filmów x265 czy da się je jakoś przerobić by śmigały na TV? Najlepiej bez utraty jakości- próbowałem już mkv2vob oraz mkvmerge i nic! Jest jakiś sposób by to przerobić, albo czy producenci telewizorów planują jakieś uaktualnienie oprogramowania by czytał te filmy, bo trochę lipa że tak nie nadążają...

PS. Nie, nie zamierzam podłączać kompa do tv żadnymi kablami- chodzi mi o przerobienie tych wstawek jakimś programem, o ile jest to możliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszłoryczna seria H6400 czyta HEVC z USB pod warunkiem, że jest to w miarę sensownie zakodowane.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio natknąłem się w sieci na wstawki z zastosowaniem nowego kodeka x265, tego typu pliki mkv charakteryzują się dobrą jakością i niską wagą, ale oczywiście nie działają na telewizorach... Mam pytanie odnośnie filmów x265 czy da się je jakoś przerobić by śmigały na TV? Najlepiej bez utraty jakości- próbowałem już mkv2vob oraz mkvmerge i nic! Jest jakiś sposób by to przerobić, albo czy producenci telewizorów planują jakieś uaktualnienie oprogramowania by czytał te filmy, bo trochę lipa że tak nie nadążają...

PS. Nie, nie zamierzam podłączać kompa do tv żadnymi kablami- chodzi mi o przerobienie tych wstawek jakimś programem, o ile jest to możliwe!

Wyjścia masz dwa.

Albo przekodujesz to do h264 i wtedy będziesz mógł to odtworzyć na TV (oczywiście rozmiar pliku się zwiększy a co do jakości to zależy od parametrów z jakimi zrobisz rekodowanie).

Albo kupujesz nowy TV który potrafi dekodować HEVC i x265, niestety jak pokazują obecne doświadczenia to nie daje 100% gwarancji powodzenia ponieważ standard wciąż jeszcze jest w fazie dopracowywania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu chryste panie! Po co nowy TV- czy producenci nie ogarną tego w jakimś paczu z aktualizacją systemu!? Po co te pacze w takim razie są... Żenada i wyłuda pieniędzy! Jasiek daj jakiś program, którym można przekodować 265 na 264- spróbuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu chryste panie! Po co nowy TV- czy producenci nie ogarną tego w jakimś paczu z aktualizacją systemu!? Po co te pacze w takim razie są... Żenada i wyłuda pieniędzy! Jasiek daj jakiś program, którym można przekodować 265 na 264- spróbuję...

Nie, nie mogą bo dekodowanie jest robione sprzętowo, musieliby wymieniać elektronikę a to się nie opłaca, już korzystniej (dla nich sprzedać nowy sprzęt).

A co do softu do zapytaj google, ja nie bawię się w takie kombinacje, prościej mi poszukać materiału w x264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam wlasnie ten watek na tym urzadzeniu NEO X8-H Plus, ktore jest imho idealnym rozwiazniem na powyzsze bolaczki(tv- satry Samsung, ktory zacina sie przy 1080p)Dekoduje sprzetowo h.265 i 4K. Ciagle aktualizacje Co do kodeka to sciagnalem godzinny odcinek 336 mb 720p i jakoscia nie powala. Wole objetosc plikow jak przy h264 i poprawe jakosci filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moją późną odpowiedź, myślę, że najpierw powinniśmy wiedzieć, że HEVC jest rozszerzeniem koncepcji w H.264 / MPEG-4 AVC. Oba prace porównują różne fragmenty ramki wideo, aby znaleźć obszary, które są zbędne, zarówno w ramach pojedynczej ramki, jak i kolejnych ramek. Nore info: https://pl.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Video_Coding HEVC umożliwia przewidywanie bloków przewidzianych w różnych rozmiarach bloków niż błąd resztkowy. Każda jednostka kodująca najwyższego poziomu (lub CTU) jest najpierw zakodowana jako predykcyjne quad-drzewo, gdzie na każdej głębokości koder decyduje, czy kodować będzie scalanie / pomijanie, między lub wewnątrz kodowanie. Pozostałość z tych przewidywań jest następnie kodowana drugim drzewem czwartym, które może ewentualnie mieć większą głębię niż przewidywane drzewo czwartorzędowe. Na przykład pozwala to na usunięcie błędu resztkowego z jednostki kodującej (CU) kodowanej między interakcjami 32 × 32 (CU), która ma być reprezentowana przez mieszanki 16 x 16, 8 × 8 i 4 × 4 przekształceń. Jeśli chodzi o moje doświadczenia, zazwyczaj konwertuję DVD na h265 http://www.videoconverterfactory.com/tips/dvd-to-h265.html, a ponadto oprogramowanie, które używam, może również konwertować na telewizor HEVC, może powinieneś spróbować także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...