Skocz do zawartości
Gmeru

Premiera telewizorów SUHD Samsung w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera telewizorów SUHD Samsung w Polsce!

Jesteśmy właśnie świeżo po oficjalnej premierze telewizorów SUHD firmy Samsung W Polsce. Trzeba przyznać, że firma wchodzi w 2015 rok z przysłowiowej "grubej rury" oferując najwyższe modele z serii JS SUHD w pełnej krasie. Do tego da się wyczuć, że firma idzie w stronę promowania oglądania materiałów filmowych w takim stanie jak chciał tego reżyser. Czyli z obrazem kinowym. A jak wiecie kalibracja jest naszą domeną :D Świadczy o tym chociażby fakt, że...

Paweł Edelman ambasadorem SUHD Samsunga

Jeden z najbardziej cenionych w Polsce i na świecie operatorów, Paweł Edelman, został ambasadorem najnowszej linii telewizorów Samsung SUHD. Ten wielokrotnie nagradzany operator, który współpracował z takimi reżyserami jak Roman Polański, Andrzej Wajda czy David Fincher będzie czynnie zaangażowany w kampanię promującą doskonałą jakość obrazu telewizorów Samsung SUHD.

[td]

uK60vF.jpg

[/td][td]

BpBQ0e.jpg

[/td]

Na prezentacji mogliśmy zobaczyć film "Kamienie na szaniec". Na ekranie Ultra HD prezentował się naprawdę powalająco

Paweł Edelman jest postacią kultową dla polskiej kinematografii, autorem zdjęć do takich klasyków polskiego kina jak Kroll, Psy, Prawo Ojca czy Katyń. Reżyserię obrazu w swoich filmach powierzali mu Andrzej Wajda, Władysław Pasikowski czy Jerzy Stuhr. Współpracował także z Romanem Polańskim przy filmach Rzeź, Autor Widmo oraz wielokrotnie nagradzanym Pianiście – zdjęcia do tego filmu przyniosły Edelmanowi nominacje do Oscara, nagród BAFTA oraz do Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów (ASC), a także nagrody: Polską Nagrodę Filmową Orzeł, Nagrodę Francuskiej Akademii Sztuki i Technik Kina Cézar oraz Europejską Nagrodę Filmową za Najlepsze zdjęcia. Wśród licznych wyróżnień przyznanych Pawłowi Edelmanowi, warto wspomnieć jeszcze o Nagrodzie Hollywood Film Festival w kategorii Operator roku 2005 oraz Nagrodę za całokształt twórczości przyznawaną przez Europejską Federację Operatorów Filmowych IMAGO.

Kocham kino, jestem mu wierny, ale z drugiej strony mam świadomość, że filmy coraz częściej oglądamy u siebie w domu - mówi Paweł Edelman. To jest nie tylko moja praktyka, ale także wielu ludzi kina i nie mam wrażenia, że oglądam coś innego, nieprawdziwego. Nowoczesne generacje telewizorów, takie jak Samsung SUHD przybliżają nas do jakości projekcji kinowej, a nawet w niektórych przypadkach ją przewyższają. Jeśli mamy do dyspozycji telewizor, który możemy ustawić według swoich indywidualnych preferencji dotyczących koloru, jasności czy kontrastu, efekt jest często lepszy niż w kinie, gdzie obraz jest za ciemny, lampa w projektorze jest źle ustawiona, a środek za jasny. Taka dopieszczony seans filmowy na ekranie telewizora potrafi być lepszy i bliższy ideałowi niż przypadkowa projekcja kinowa.Telewizory SUHD, dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii wspierających obraz wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem szerokiej gamy barw, niespotykanym dotąd kontrastem, jasnością oraz poziomem szczegółowości obrazu.

[td]

H5JQxO.jpg

[/td][td]

hWrXWo.jpg

[/td]

Samsung SUHD JS 2015

W tym roku Samsung wyda więcej Ultra HD TV niż kiedykolwiek wcześniej, a modele high-enowe nazwane zostały SUHD i sygnalizują, że znajdziemy w nich coś więcej niż tylko wyższą rozdzielczość. Zobaczymy bardzo dużo zakrzywionych modeli, a także nową platformę smart – Tizen.

Pożegnaliśmy już technologię wyświetlaczy plazmowych, a firma używając obecnej technologii LED LCD robi krok w stronę „lepszych pikseli”. Mowa tu o części standardu Ultra HD, która wykracza poza wyłącznie wyższą rozdzielczość. Samsung nazwał swoje TV z nowymi możliwościami jako SUHD.

SUHD to połączenie rozdzielczości 4K z szerszą paletą barw. Specyfikacja Ultra HD Blu-ray dopuszcza zarówno standard DCI P3, który do tej pory stosowany był wyłącznie w komercyjnych kinach cyfrowych jak i najnowszą i jedną z najszerszych palet barw - Rec 2020. Została ona ustalona specjalnie na cele standardu Ultra High Definition. Najwyższy flagowy model JS9500 radzi sobie wyśmienicie z wyświetlaniem gamutu DCI P3, oraz bardzo dobrze z Rec 2020 Oznacza to możliwość reprodukcji niektórych kolorów, których nie zobaczymy w obecnym standardzie dla HD – Rec.709. We flagowym modelu JS9500 zobaczymy także HDR – czyli o wiele jaśniejsze biele i głębszą czerń.

Samsung wypuści na rynek szereg przystępnych TV, nazwanych po prostu Ultra HD. W tym roku Ultra HD zobaczymy już od serii 6, w wielu różnych wariantach stylistycznych.. Większość z nich jest zakrzywiona, jednak wciąż jest szansa załapać się na klasyczny, płaski wyświetlacz.

Samsung zdecydowanie stawia na Ultra HD, nie uświadczymy zbyt dużego wyboru pośród modeli Full HD. Ultra HD TV dostaniemy w rozmiarach od 40 do 88-cali, jednak nie zobaczymy żadnych dużych wyświetlaczy Full HD, które dostępne będą w serii 4, 5 i 6.

[td]

6addXc.jpg

[/td][td]

KgyPSA.jpg

[/td]

[td]

y60wKM.jpg

[/td][td]

bPJGWh.jpg

[/td]

[td]

KVIWOe.jpg

[/td][td]

aXeGj0.jpg

[/td]

Wielką nowością Samsunga w roku 2015 jest nowa platforma smart – Tizen. Oznacza to tym samym, że Samsung nie będzie wspierać działań Google na rzecz Android TV, pomimo wielkiego sukcesu systemu w telefonach. Może wydawać się to dość dziwnym krokiem największego producenta urządzeń z systemem Android, jednak nie jest to nieoczekiwane posuniecie. Samsung chce sprawować większą kontrolę nad platformą i całym ekosystemem jaki ma stworzyć, a Tizen ma być na to odpowiedzią.

System oferuje zupełnie przebudowany interfejs użytkownika, z małym paskiem aplikacji, który pojawia się u dołu ekranu. Jest to system open source bazujący na strukturze, w której szybko i łatwo można tworzyć nowe aplikacje , co ma zachęcić programistów do ich budowy. Czy Samsung odniesie tym razem sukces ze swoją platformą Smart? Czas pokaże.

Wszystkie nowe Ultra HD Samsunga będą miały nową platformę (również większość Full HD TV), jednak nie będzie możliwości aktualizacji starszych TV samym softem. Jedynie w przypadku TV z portem Evolution będzie możliwa aktualizacja poprzez dokupienie zestawu One Connect Evolution Kit.

Tizen oferować będzie popularne aplikacje jak Player, Ipla, HBO GO, YouTube i wiele wiele innych jednak będą musiały zostać zaktualizowane, co może oznaczać, że niektórych zabraknie podczas premiery TV. Jak jednak dowiedzieliśmy się podczas premiery w Warszawie pojawienie się wszystkich najważniejszych polskich aplikacji to kwestia dni a nie miesięcy. Spora większość jest już dostępna.

Streaming 4K dostępny będzie poprzez aplikację Strefa VOD UHD Samsung na wszystkich TV z platformą Tizen i kodowaniem HEVC. Znajdziemy także kodowanie VP9, co oznacza możliwość streamingu treści 4K z YouTube.

Wiele z nowych TV oferować będzie wsparcie dla systemu multi-room, który Samsung wprowadził w ubiegłym roku (tutaj znajdziecie nasze testy). System pozwala na bezprzewodowe podłączenie głośników do TV. Oczywiście głośniki wciąż wymagając przewodu zasilającego, jednak teraz będzie można skonfigurować cały system surround audio bez zbędnej plątaniny kabli.

W niektórych z europejskich modeli znajdziemy twin tuner, co zapewnia możliwość nagrywania jednego programu, podczas oglądania innego. Można dzięki temu zatrzymać transmisję na żywo, czy zaplanować przyszłe materiały nagrania, nawet gdy TV jest wyłączony.

Podobnie jak inni producenci, Samsung nie przykłada już większej wagi do technologii 3D. Firma nie mówi już nawet o 3D i nie podkreśla technologii w specyfikacji. Jednak dla jasności – wciąż znajdziemy 3D w niektórych TV, jednak branża zupełnie odchodzi już od zagadnienia. W modelu JS9500 nie znaleźliśmy nawet okularów w zestawie.

Nowe TV Samsunga powinny ukazać się w ciągu kilku najbliższych tygodni a seria najwyższa czyli SUHD JS jest już dostępna w sklepach.

Samsung SUHD JS9500 - 65, 78, 88 cali

Samsung SUHD JS9000 - 48, 55, 65 cali

Samsung SUHD JS8500 - 48, 55, 65 cali

Przypominamy o naszym fachowym teście modelu JS9500, który znajdziecie tutaj. Telewizor dostał bardzo wysokie oceny ze względu na doskonałą jakość obrazu. Na dniach pojawią się także testy serii 9000 oraz 8500.

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy test panasów z nowej lini? Bo samsung jaki by nie był to tylko samsung (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tyle razy już to pisałem w temacie o konwencji Panasonica: jak przyjdą od Panasonic Polska. Czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawele Edelman prosze napisać dlaczego projekcje kinowe są tkiej kiebskiej jakości ... mi zajeło to jeden dzień wiem i nie chodze do kina.

Prosze pochwalić się jakimkolwiek filmem 10 bit,DCI, FHD ,4:2:2 dla ludu -a o 4k ,UHD i rec 2020 nie wspomnę.

Razem z Samsungiem i innymi producentami obraliście taki tor jazdy który mocno wprowadza w błąd lud w Polsce, a inne kraje mnie nie interesują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze po zmianie wygladu strony, spadla ogladalnosc i ilosc aktualizacji :P

nie wydaje sie Wam, ze mniej osob na forum sie wypowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to kolego ma wspólnego z telewizorami SUHD?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawele Edelman prosze napisać dlaczego projekcje kinowe są tkiej kiebskiej jakości ... mi zajeło to jeden dzień wiem i nie chodze do kina.

Prosze pochwalić się jakimkolwiek filmem 10 bit,DCI, FHD ,4:2:2 dla ludu -a o 4k ,UHD i rec 2020 nie wspomnę.

Razem z Samsungiem i innymi producentami obraliście taki tor jazdy który mocno wprowadza w błąd lud w Polsce, a inne kraje mnie nie interesują .

.....dlaczego projekcje kinowe są takiej kiepskiej jakości.?.... Też na to choruję od gdzieś 2009 r, bo właśnie wtedy zaczęła się era projekcji cyfrowych w kinach.Na początku chyba używali jeszcze sporo projekcji z celuloidu nawet i w 3D ale od dobrych 3-4 lat , kontrast i czerń są tak kiepskiej jakości że tego poprostu czasami nie da się oglądać ale też jest dziwne skoro taki film jak "Oz wielki i potężny " miał obrazek a zwłaszcza kolory że chyba celuloid by tego tak nie zaprezentował.Mimo to kiedyś mieliśmy kontrast w kinach na poziomie 5000:1 a teraz ledwo 1200:1 a czerń to już jest gorsza niż na starych LCD.Kiedyś wpadałem do kina co tydzień i wracałem z gębą roześmianą a teraz jestem raz na pół roku i bez żadnych emocji, bo oglądać siwą noc i wyblakłe kolory , to już Rubin 714p lepiej to prezentował !!!!!Jakosć posuli a i tak dalej zarabiają wytwórnie grube miliony na widzach nie świadomych jaki szmelc oglądają. Mam tylko nadzieję że projektory laserowe dadzą kinom nową jakość i znowu tam będę wpadał a tak to na razie tylko Blu- ray na 65 calowej plazmie w Dolby 9.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie na konkurencyjnym forum o tym co dzieje się ludziom z tv Samsunga seria 5 i 6 z ubiegłego roku i jakie ma podejście Samsung do tej sprawy. Masakra.. Jesli w tym roku jest dalej taka sama gwarancja - chodzi o tresć to nie jest wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za gruba rura jak ich telewizory i to te z najwyższej półki psują się zaraz po zakończeniu gwarancji . Jak ktoś wątpi to służę faktami które sam doświadczyłem. Powiem więcej żaden produkt tej firmy który kupiłem nie pracował bezawaryjnie. owszem przyznaje ,że jakość obrazu jest wysoka ale co z tego jak to nie jest trwałe tylko szybko się psuje. Miałem dwa topowe modele tej firmy w cenie od 8000 do 11000 we wszystkich poszły matryce w jednym po 2,5 roku użytkowania w drugim po 4 latach. Dzisiaj omijam produkty tej firmy szerokim łukiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dzisiaj wszystko się może popsuć. Niestety takich czasów doczekaliśmy. Zawsze znajdzie się ktoś komu popsuje się dany sprzęt. To nie lata 90 niestety :( Dzisiaj sprzęty są budowane tak by szybko je wymieniać... ale to nie tylko w elektronice przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz, że nalezy to akceptować? Bo co, bo producenci tak chcą, tak postanowili?

A dlaczego nie zmienić tego producenckiego zachowania i nie wymagać od producentów najpierw jakości, a dopiero potem ceny? Płacę za TV 20 tysięcy i mam się godzić na ich "partacką robotę"? Mam się godzić, że jako klient jestem królikiem doświadczalnym i producenci testują oprogramowanie telewizora na mnie? Że się wiesza, nie chodzi czy źle funkcjonuje?

I Twoim zdaniem to jest normalne ???

Moim zdaniem taki portal powinien właśnie takie zachowania producenckie tępić !!!

:angry: :angry: :angry: .

Mamy nową ustawę konsumencką i na jej podstawie za takie kwiatki MOŻEMY OD SPRZEDAWCY ŻĄDAĆ ZWROTU KASY !!! A niech potem sprzedawca na podstawie zupełniej innej zasady dobiera się do doopy producentowi.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie po 2 latach przecież. Pmcomp przeczytałeś o co chodzi?

Sprzęty sa tanie, szybko padają, ale jest coś takiego jak rozszerzona gwarancja. Może warto czasem zakupić takową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę ogólnie o wszystkich producentach i o całej elektronice użytkowej.

Mój post był odpowiedzią na post Gmera co wynika wprost, nawet bez cytowania.

O teoriach spiskowych nt. np. SONY i algorytmach "psujących" urządzenia wylano już mnóstwo wody.

Jeśli sprzęt za 20 tysięcy złotych uważasz za tani to ja Ci gratuluję.

Zanim kupisz rozszerzoną gwarancję to radze poczytają co tam jest napisane np. czcionką nr 3. O realizacji gwarancji i dochodzeniu praw z jej tytułu w UK dla wspomnianego SONY też było głośno nawet na hdtvpolska.com.

Wiem co piszę.

Sprzęt jest tani w produkcji bo ma zapewniać godziwe zyski globalnym koncernom, a nie tani dla klienta.

Powtórzę raz jeszcze. Koszt wytworzenia sprzętu elektronicznego to 5% wartości jego ceny netto. Amen. I nawet przy takiej ceni producent powinien zapewnić nie tylko "gwarancję" ale to, że jego produkt w momencie premiery na rynku jest dopracowany, niezawodny i spełnia wszystkie funkcje opisane w instrukcji obsługi.

A w 80-90%-ach przypadków w elektronice użytkowej tak nie jest.

I to mnie boli bo pamiętam jakiej klasy sprzęty produkowano jak wspomniał Gmeru w latach 80-90. A ja mam teraz do czynienia i ze sprzetami z lat 50-70.

Zajrzyj na mój blog i zobacz jak 18 lat temu firma Audio Note zrobiła DAC 4. I porównaj do tego plastikowego badziewia z dzisiejszych czasów. I cena nie ma nic do tego ponieważ równie plastikowe bedziewie jest w sprzętach za kilka czy kilkanaście tysięcy.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma Samsung PS63C7000 wysiadła dokładnie po 26 miesiącach użytkowania - wysiadł panel wyświetlacza , LED 52A852 wysiadł po 4 latach podobnie panel wyświetlacza . Za pierwszego zabuliłem 10500 zetów za drugiego 8000 zetów. Ja rozumiem ,że cos może się popsuć ale bez przesady. Dzisiaj efekt jest taki ,ze mam poważne opory przy kupowaniu drogiego telewizora bo jaki to mam sens. A na bank nie kupie Samsunga bo pomimo faktu ,że ładnie odbierają to nie sa wyznacznikiem dobrej jakości - trwałości. Mogę nawet podac numery seryjne jak ktoś wątpi w to co pisze, Chodzę szukam kolejnego nowego telewizora ale za każdym razem zastanawiam się czy warto kupować coś drogiego jak to zaraz się kolejny raz szybko popsuje a mnie zwyczajnie nie stać na kolejny taki wydatek w ciągi dwóch lat. Głupota firmy spowodowała , że jako konsument straciłem ochotę na śmiały i zdecydowany zakup .

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdyby plazma sie nie zepsula to mialbys ja do dzisiaj - I nie kupilbys kolejnego TV, a firma by nie zarobila. ;)

Z samochodami jest to samo - gwarancja I kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię. Emblemat dzisiaj to czynnik wyjątkowo mylący. Wewnątrz telewizora SONY znajdziesz matryce Samsunga , kości pamięci i inne elementy. To samo dotyczy innych producentów. Nawet Samsung nie do każdej konstrukcji wrzuca własne matryce - czasami je kupuje. Dzisiaj już nie kupuje się sprzętu danej marki tylko jej konstrukcje (pomysł) i ew design. Elektronika i wykonanie to outsourcing

Sam używam obecnie 32 całowego SONY HX750 jako monitora. Po 3 latach pracy widzę że powoli matryca dogorywa choć wcale nie był świecony mocno (na 3 w 10 stopniowej skali) Ale pojawiły mi się takie brzydkie cinie z boku i zauważyłem hot pixe. Wewnatrz matryca...Samsunga właśnie (zdobyłem serwisówkę telewizora a później jeszcze serwisówkę samej matrycy) Wymiana nie dość ze nieopłacalna to na dodatek nie możliwa (matryce są już nieosiągalne) Telewizorek oddam dzieciakowi a ja już zamówiłem 40" 4K jako monitor

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...