Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postawiliśmy wraz z moją dziewczyną taki oto domek:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_lubiany-wariant-iii,2726,0%2C0.htm?q=lubiany&t=&v=1

Na razie zaczynamy wykańczać parter, górą zajmiemy się dopiero jak dozbieramy funduszy.

Finalnie, pokój kinowo/konsolowy będzie na poddaszu, ale jak pisałem będzie to odwleczone w czasie.

Na chwilę obecną mam "akcept" na przygotowanie salonu do tego celu (pomieszczenie nr 7).

Stąd moje pytanie do was: czy w tym pomieszczeniu warto instalować system 5.1 czy może lepiej sobie darować bo dźwięk i tak będzie "uciekać" i postawić na system stereo lub jakiegoś soundbara?

Jesteśmy jeszcze przed kładzeniem tynków, tak więc mógłbym wszelkie kable ładnie poprowadzić pod tynkami, tylko czy warto?

Będę wdzięczny za każdy pomysł czy sugestię.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem salon to na parterze? Bo na poddaszu masz skosy i to będzie wyzwanie dla dźwięku.

Zamieść plan salonu.

BTW jesteś bardziej melomanem lubiącym muzykę czy kinomaniakiem?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Poniżej szczegóły:

1. pokój będzie na parterze, pomieszczenie nr 7. Jedyne zmiany w projekcie to że drzwi na taras są przesuwane a nie otwierane jak na rysunku (chyba bez znaczenia) oraz nie będzie stołu oddzielającego kuchnię od salonu. Ogólnie pokój jest otwarty stąd moje pytanie o sens 5.1

2. Ciężko stwierdzić. Na pewno do sprzętu co będzie stał w salonie podłączony będzie CD oraz gramofon. Niestety nie mam środków na oddzielne zestawy, dlatego wzmacniacz i głośniki musza być wspólne dla muzyki i filmów/konsoli. myślę jednak że 70% to jednak będzie muzyka.


Bo na poddaszu masz skosy i to będzie wyzwanie dla dźwięku.

Oj, to mnie zasmuciłeś. Co prawda to dopiero najwcześniej za 2-3 lata, ale właśnie na poddaszu z tymi nieszczęsnymi skosami planowaliśmy finalnie mieć pokój czysto kinowo-imprezowy.

murator-c281c-lubiany-wariant-iii-Domy-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta część salonowa jest dość mała, ok. 16 mkw.

Ja bym tu ustawił dobre stereo ale, nie zabijaj, pomiędzy drzwiami tarasowymi i słuchał z fotela z miejsca znaczka "7". Jesli dasz na drzwi tarasowe "ciężkie i grube" zasłony to będzie fajnie.

Zakładam, że telewizor będzie na lewej ścianie do oglądania z kanapy. Moim zdaniem system 5.1 nie ma sensu bo kanapa jest przy samej ścianie. Tam tylne scena się nie zbuduje. Lepszy będzie soundbar ale porządny. Żadne SONY, Samsung, LG czy inne badziewie. Kup Yamahę, jak nie masz kasy to używaną. I tak nie będzie idealnie bo nie będzie "lewej" ściany do odbicia dźwięków. Ale moim zdaniem i tak będzie fajniej niż w 5.1.

Czyli oddzielny system do stereo, CD, wzmak, głosniki, zapewne monitory na podstawkach. I soundbar do kina domowego.

To jest mój pomysł i moja propozycja.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp
dziękuję za twoje uwagi. Przedstawiłem ten pomysł dziewczynie i niestety nie ma zgody na takie rozwiązanie. Nie będzie zasłon tylko rolety, a głośniki mają być na ścianie z telewizorem.

Dzięki za potwierdzenie,że prawdziwy system 5.1 nie ma większego sensu, dlatego poszukałem w sieci wzmacniaczy stereo które by spełniały moje wymagania.
Zdaję sobie sprawę że nie jest to sprzęt najwyższej klasy ale myślę, że da radę w tym pomieszczeniu.

Myślałem o Yamachach, wzmacniaczu A-S501 lub aplitunerze R-N500.

Oba mają wejście pod gramofon, optyczne do podłączenia TV, coaxialne pod odtwarzacz filmów/konsolę i obsługę dwóch par głośników A+B (salon + taras).
Czy mógłbyś odnieść się do takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj uzywanego sprzętu w dobrym stanie z lat 80-90.

Nie z allegro.

Szukaj na eBayu albo drożej w firmie Nomos, Warszawa, ul. Tytoniowa 20.

I kolumn, i wzmaka i CD. Bedziesz zadowolony.

Zapłacisz ułamek ceny dzisiejszego nowego sprzętu, a dźwiek będziesz miał dwa razy lepszy.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Zdaję sobie sprawę że nie jest to sprzęt najwyższej klasy ale myślę, że da radę w tym pomieszczeniu.” – podstawa, żebyś był zadowolony ze swojego sprzętu oraz użytkowania z niego. Ja akurat wolałem postawić na nowy sprzęt w systemie 5.1. Do 3 tysięcy można kupić domowy sprzęt, który zaspokoi oczekiwania, np. mdbaudio.pl/pl/p/Marantz-NR1504-Eltax-Universe-HCP-czarnyczarny/2829. Do takiego pomieszczenia salonowego uważam, na podstawie użytkowania, że jest to rozwiązanie optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już troche po terminie ale zrobiłbym taki mix. Soundbar tak jak proponował pmcomp i dobre (nie znaczy bardzo drogie) stereo w sypialni. W sypialni z reguły są znacznie lepsze warunki odsłuchowe niż w przeciętnym salonie (zasłony, firany, gruba wykładzina, drewniana szafa lub zabudowa) Ja wybrałem takie rozwiązanie kiedyś teraz zostało stereo w sypialni i 5.1 w salonie. Twój salon jest otwarty na kuchnie wiec masz ten sam problem jak ja i "ustawienie " tam dźwięku nie jest łatwe. Co do stereo to uwierz mi, że dobry zestaw mini z bardzo dobrymi kolumnami zagra tak że będziesz mocno zaskoczony. Ja osobiście mam Onkyo CN755 z kolumnami KEF Q300 ( w planie wymiana na LS50)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Zdaję sobie sprawę że nie jest to sprzęt najwyższej klasy ale myślę, że da radę w tym pomieszczeniu.” – podstawa, żebyś był zadowolony ze swojego sprzętu oraz użytkowania z niego. Ja akurat wolałem postawić na nowy sprzęt w systemie 5.1. Do 3 tysięcy można kupić domowy sprzęt, który zaspokoi oczekiwania, np. mdbaudio.pl/pl/p/Marantz-NR1504-Eltax-Universe-HCP-czarnyczarny/2829. Do takiego pomieszczenia salonowego uważam, na podstawie użytkowania, że jest to rozwiązanie optymalne.

To własnie ważne jest, aby nie zagracić mieszkania. Widziałem takie przypadki, że był zamontowany zestaw kina domowego, nawet dobrej klasy, a w salonie po prostu panowała meblowa masaka. Pełno szaf, kwiatów, jakieś fotele, utrudniało to odsłuch. Ale w normalnym salonie czy sypialni właśnie taki sprzęt, jak ten z mdb audio sobie spokojnie poradzi.

Chyba już troche po terminie ale zrobiłbym taki mix. Soundbar tak jak proponował pmcomp i dobre (nie znaczy bardzo drogie) stereo w sypialni. W sypialni z reguły są znacznie lepsze warunki odsłuchowe niż w przeciętnym salonie (zasłony, firany, gruba wykładzina, drewniana szafa lub zabudowa) Ja wybrałem takie rozwiązanie kiedyś teraz zostało stereo w sypialni i 5.1 w salonie. Twój salon jest otwarty na kuchnie wiec masz ten sam problem jak ja i "ustawienie " tam dźwięku nie jest łatwe. Co do stereo to uwierz mi, że dobry zestaw mini z bardzo dobrymi kolumnami zagra tak że będziesz mocno zaskoczony. Ja osobiście mam Onkyo CN755 z kolumnami KEF Q300 ( w planie wymiana na LS50)

to prawda, czasem w sypialni jest łóżko, jakieś drobne mebelki, stąd jakość cieszenia się dźwiękiem potrafi być lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moim przedmówcą. Jeśli chcemy zdecydować się na wiele sprzętów elektronicznych w salonie, to lepiej go nie zagracać wieloma niepotrzebnymi meblami i akcesoriami dekoracyjnymi. Ostatnio na https://www.extradom.pl/spolecznosc widziałem bardzo wiele fajnie urządzonych salonów, których metraż nie był zbyt duży. Najlepiej w takich sytuacjach dobierać wszystkie elementy (między innymi te elektroniczne) pod kolor. Wtedy też nie ma wrażenia chaosu i nieładu w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...