Skocz do zawartości
Gmeru

Specyfikacja HDMI 2.0a - a jednak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno podawaliśmy newsa związanego z być może koniecznym updatem HDMI do wersji 2.0a ze względu na HDR.

Jak się okazuje - to prawda. Specyfikacja poddana została aktualizacji, tak aby możliwe było przesyłanie formatu HDR, który zapewnia lepszą jakość obrazu, poprzez jednoczesne wyświetlanie bardziej szczegółowych jasnych jak i ciemnych fragmentów obrazu.

„Uznaliśmy, że HDR będzie kluczową funkcją w rozwoju przemysłu. Nasze wsparcie dla HDR pozwoli na rozwój wiodących na rynku produktów, wykorzystujących HDR, co pozwoli zachować współpracę w całym ekosystemie HDMI”, powiedział Robert Blanchard, Prezes HDMI Forum.

„Poprzez dodanie HDR, konturowana jest historia obsługi najnowszych formatów i technologii planowanych do użycia przy materiałach w Hollywood”.

Kliknij tutaj aby zobaczyć całą treść artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam: ja pierd ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cyrk zacznie się od nowa.

Będzie HDMI 2.0a ... b .... c ... :) ... 2.1 ... ... ...

Chyba mój poczciwy Onkyo 905 jeszcze u mnie pomieszka ;).

Display Port panie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie 906 jeszcze też troszkę pomieszka.

Plusy HTPC,dzwięk oddzielnie i obraz oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśę że nie ma co udawać ździwienia , czy niepotrzebnie się ekscytować. Część z forumowiczów powinna pamiętać, że w ciągu 5 lat (maj 2004 - maj 2009) były 4 update'y specyfikacji HDMI . To, że czeka nas to samo z HDMI 2.× powinno być zrozumiałym i oczywistym dla wszystkich, od dnia ogłoszenia specyfikacji HDMI 2.0, a właściwie, przynajmniej dla sporej grupy entuzjastów, jeszcze zanim ujawniono oficjalną specyfikacje . Jestem przekonany, że będziemy to jeszcze przerabiać kilkakrotnie. Tymczasem zbliża się kolejne ważne z punktu widzenia entuzjastów kina domowego wydarzenie - specyfikacja DTS:X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne ???

He, he, he.

Dolby Atmos nawet na demo mi się podobało (to tylko demo zrobione żeby sie podobało) ... ALE ... nie zamierzam w najbliższej przyszłości wstawiać do kina domowego więcej niż 7.1 głośników. Mimo, że jestem freakiem czy po[beeep]em jak kto woli w tym temacie (audio). Jak juzż chcą coś mieszać to niech zrobią 7.1 x niekompresowany PCM 24/96.

I nie jest ważne co będzie w specyfikacji nowego HDMI tylko co wyspecyfikują do fizycznego nośnika nowych formatów video UHD czyli nastepcy blu-ray'a.

Pozdro


Dokładnie, u mnie 906 jeszcze też troszkę pomieszka.

Plusy HTPC,dzwięk oddzielnie i obraz oddzielnie.

Ja mam w zapasie jeszcze poczciwego Tag McLarena, "niestety" w wersji tylko 5.1, który stłucze pupę 99%-om wszystkich nowych amplitunerów na rynku.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie 906 jeszcze też troszkę pomieszka.

Plusy HTPC,dzwięk oddzielnie i obraz oddzielnie.

W jaki sposób masz to podpięte, że dźwięk i obraz osobno? Mam nadzieję, że nie optykiem bo wtedy nie działa nic więcej niż DTS.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest np. takie urządzenie jak OPPO 95/105, które potrafi na jednym HDMI wypluć obraz, a na drugim HDMI dźwięk.

I wtedy jeden do TV/projektora, drugi do amplitunera.

O analogowym sposobie wyjścia już nie wspominam.

:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest np. takie urządzenie jak OPPO 95/105, które potrafi na jednym HDMI wypluć obraz, a na drugim HDMI dźwięk.

I wtedy jeden do TV/projektora, drugi do amplitunera.

O analogowym sposobie wyjścia już nie wspominam.

:)

Pozdro

Rozumiem, ale moje pytanie dotyczyło konkretnie HTCP :)

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko oppo posiada 2 wyjścia hdmi... jedno dla wizji drugie dla "pure audio"... jest na rynku kilka takich odtwarzaczy blu-ray... ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. np. Pioneer 450.

Nie śledzę innych, podałem to o czym wiem.

A karty graficzne do komputerów też takie są, pytanie czy mozna w nich softwareowo ustawić podział video/audio na oba złacza, czy na oba plują to samo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. np. Pioneer 450.

Nie śledzę innych, podałem to o czym wiem.

A karty graficzne do komputerów też takie są, pytanie czy mozna w nich softwareowo ustawić podział video/audio na oba złacza, czy na oba plują to samo.

Pozdro

Raczej na obu to samo. Dlatego pytałem kolegę wyżej jak to ma podłączone. Przesiadki i tak żadnej nie planuje, bo mój kilkuletni Onkyo 607 sprawuje się bardzo dobrze i pewnie prędzej się zepsuje niż go wymienię dla jakichś nowości.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest np. takie urządzenie jak OPPO 95/105, które potrafi na jednym HDMI wypluć obraz, a na drugim HDMI dźwięk.

I wtedy jeden do TV/projektora, drugi do amplitunera.

O analogowym sposobie wyjścia już nie wspominam.

:)

Pozdro

A jak wtedy jest z synchronizacją audio video ? W tv jednak przez te wszystkie "bajery" obraz jest spóźniony w stosunku do dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. np. Pioneer 450.

Nie śledzę innych, podałem to o czym wiem.

A karty graficzne do komputerów też takie są, pytanie czy mozna w nich softwareowo ustawić podział video/audio na oba złacza, czy na oba plują to samo.

Pozdro

....np. Panasonic BDT-500.... ;):)

A jak wtedy jest z synchronizacją audio video ? W tv jednak przez te wszystkie "bajery" obraz jest spóźniony w stosunku do dźwięku.

Teraz każdy szanujacy się ampli ma regulację synchronizacji dźwieku z obrazem , u mnie Harman-Kardon ma "lip sync" i mogę opóźnić dźwięk ,aż do 180 ms.... a ogólnie rzecz ujmując to wszystko zależy od procesora obróbki obrazu, czy w tv czy w projektorze..... czym szybsze tym mniej trzeba opóźniać dźwiek z ampli.... przy HW55 nie ma wcale potrzeby regulacji opóźnienia.... ale przy niektórych jvc trzeba tego użyć...

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze ZAWSZE kazdy szanujacy sie ampli mial synchro sciezki audio i video.

To podstawa.

Pozdro

A jak wtedy jest z synchronizacją audio video ? W tv jednak przez te wszystkie "bajery" obraz jest spóźniony w stosunku do dźwięku.

Nie zauwazylem zadnych problemow. Zero przesuniecia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne ???

He, he, he.

Dolby Atmos nawet na demo mi się podobało (to tylko demo zrobione żeby sie podobało) ... ALE ... nie zamierzam w najbliższej przyszłości wstawiać do kina domowego więcej niż 7.1 głośników. Mimo, że jestem freakiem czy po[beeep]em jak kto woli w tym temacie (audio). Jak juzż chcą coś mieszać to niech zrobią 7.1 x niekompresowany PCM 24/96.

I nie jest ważne co będzie w specyfikacji nowego HDMI tylko co wyspecyfikują do fizycznego nośnika nowych formatów video UHD czyli nastepcy blu-ray'a.

Pozdro

Dobrze napisałeś.Też tego zdania jestem.Ale jeśli masz 7.1 to możesz zabawić się w 5.1.2 i sam stwierdzisz.Wielu ludzi jest podjaranych totalnie tym systemem, a ja wierzę tylko w to co jest na płycie czyli 7.1 .Na forum AVS to ludzie szykują się do zakupu Trinnov Audio (32 kanały!!!) cena abstrakcja.Samo upgrade to 8tys $ haha.Amplitunera w nieskończonosć trzymać nie będziemy(sprzet sie starzeje) i tak zakupimy Atmos i Dts X w najnowszych zabawkach i tego niewykorzystamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest np. takie urządzenie jak OPPO 95/105, które potrafi na jednym HDMI wypluć obraz, a na drugim HDMI dźwięk.

I wtedy jeden do TV/projektora, drugi do amplitunera.

O analogowym sposobie wyjścia już nie wspominam.

:)

Pozdro

Mogliby stworzyć rozdzielacz HDMI. Czyli wtyk do jednego gniazda odtwarzacza z dwoma wyjściami. Wtedy odtwarzacz z dwoma wyjściami HDMI moglibyśmy czasami odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe, nie możemy odpuścić dwóch wyjść. Ponieważ takie rozdzielacze jak mówisz na rynku są ale nie rozdzielają sygnału video od audio.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale są rozdzielacze HDMI które rozdzielają jedno wyjście HDMI na dwa wyjścia i równocześnie przesyłają obraz i dźwięk do telewizora i projektora. Jedno z takich wyjść można wykorzystać na dźwięk. Jak ktoś ma niski budżet to może pójść w takie rozwiązanie. No ale szkoda że nie ma takiego rozdzielacza HDMI gdzie jedno wyjście wypuszcza obraz i dźwięk, a drugie wyjście tylko dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale są rozdzielacze HDMI które rozdzielają jedno wyjście HDMI na dwa wyjścia i równocześnie przesyłają obraz i dźwięk do telewizora i projektora. Jedno z takich wyjść można wykorzystać na dźwięk. Jak ktoś ma niski budżet to może pójść w takie rozwiązanie. No ale szkoda że nie ma takiego rozdzielacza HDMI gdzie jedno wyjście wypuszcza obraz i dźwięk, a drugie wyjście tylko dźwięk.

Wykorzystasz dźwięk tylko wtedy gdy aplituner przyjmie sygnał na wejście HDMI.

Amplitunery, które posiadają na pokładzie tylko HDMI 1.3 nie przyjmą w ten sposób sygnału zawierającego materiał w 3D czyli wymagającego HDMI 1.4. Podanie takiego sygnału w celu odtworzenia ścieżki dźwiękowej skończy się czarnym ekranem. Po to właśnie rozdziela się sygnały audio i video w odtwarzaczach.

I właśnie to miałem na mysli odpowiadając w tym temacie. Wymyślenie HDMI 1.4 spowodowało na pierwszy rzut oka, że mój ampli staje się bezużyteczny. A jest to Onkyo 905, jeden z lepszych ze średniej/wysokiej półki. I wcale nie zamierzam go zmieniać bo nowe w temacie jakości dźwięku nie dają mi nic nowego, a brzmią gorzej. Dlatego używam playera z dwoma wyjściami HDMI. Jedno bezpośrednio do TV/zaraz do projektora, drugie do amplitunera.

Stawiam, że z HDMI 2.0 będa podobne jaja czyli niekompatybilnośś wstecz. Jak już widać specyfikacja przesyłanych przez HDMI formatów czy serwisów ciągle rośnie i to w zastraszającym tempie.

A display port załatwiłby sprawę.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że z HDMI 2.0 będa podobne jaja czyli niekompatybilnośś wstecz. Jak już widać specyfikacja przesyłanych przez HDMI formatów czy serwisów ciągle rośnie i to w zastraszającym tempie.

A display port załatwiłby sprawę.

Pozdro

Pozdro

I masz zapewne rację, od siebie dodam że w przypadku HDMI2.0 nawet odtwarzacz z dwoma wyjściami zapewne rzeczy nie załatwi bo HDMI2.0 to HDCP2.2 i jeżeli odtwarzacz będzie miał wyjście HDMI we wcześniejszej wersji to w ogóle się nie dogadają.

Super by było gdyby nowe ampli miały na pokładzie złącza HDMI w obu standardach, no ale o tym przekonamy się dopiero za czas jakiś.

I tak, DP byłby uniwersalnym rozwiązaniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystasz dźwięk tylko wtedy gdy aplituner przyjmie sygnał na wejście HDMI.

Amplitunery, które posiadają na pokładzie tylko HDMI 1.3 nie przyjmą w ten sposób sygnału zawierającego materiał w 3D czyli wymagającego HDMI 1.4. Podanie takiego sygnału w celu odtworzenia ścieżki dźwiękowej skończy się czarnym ekranem. Po to właśnie rozdziela się sygnały audio i video w odtwarzaczach.

No ale domowe 3D posiada mała grupa ludzi. Także do 2D taki rozdzielacz spokojnie się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale domowe 3D posiada mała grupa ludzi. Także do 2D taki rozdzielacz spokojnie się nada.

Wybacz ale Ty tak na serio?

W praktyce tylko najtańsze TV w chwili obecnej nie mają 3D, podobnie z odtwarzaczami BD więc śmiem twierdzić że jest wręcz przeciwnie.

Natomiast czy ktoś te funkcjonalności wykorzystuje czy nie to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo ostatnio u mnie jest na cenzurowanym ponieważ obnizyło troche loty jeżeli chodzi o funkcje premium w ampli ale jeżeli chodzi o wprowadzanie nowinek technicznychtrzeba przyznac, że rok w rok wyprzedza innych producentów o dwie długości. Dzisiaj zapowiedziano apli z niższej półki z hdmi 2.0a na pokładzie.

http://www.eu.onkyo.com/en/articles/easy-to-use-onkyo-avrs-deliver-next-gen-home-entertainment-with-high-current-power-124346.html

Edytowane przez mjasinsk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...