Skocz do zawartości
owain

cichy dźwięk filmów w stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że miejsce właściwe do zadania pytania, nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu a może nie mam w ogóle problemu, tylko jest tak jak musi byćicon_wink.gif

Od kilku lat oglądam filmy z laptopa Asus N52DA. Wyjście sygnału przez złącze HDMI do amplitunera Yamaha RX-V375, dalej zaś obraz na projektor, a dźwięk na głośniki 5.1

W laptopie odtwarzam przez program Media Player Classic Home Cinema, kodek ffdshow.

Od lat robię tak, że gdy mam film 5.1 to konfiguruję ATI HDMI Output na wyjście 5.1, zaś gdy mam film stereo to muszę skonfigurować ATI HDMI Output na wyjście stereo bo inaczej amplituner odtwarza mi dźwięk stereo nie rozdzielając go sztucznie na 5.1.

Moim problemem jest to, że po zmianie systemu niby poustawiałem wszystko tak samo, mam wrażenie że dźwięk w filmach stereo jest znacznie cichszy. Zawsze był, bo wiadomo że ścieżka audio w filmach stereo, sztucznie podzielona przez ampli na 5.1, jest uboższa, ale mam wrażenie że teraz jest ciszej niż normalnie. Muszę przy filmach stereo dwa razy głośniej dawać, by mieć ten sam poziom dźwięku.

Nie wiem, czy dobrze skonfigurowałem instalację k-lite codec pack, ustawiałem że mam głośniki 5.1 bo pewnie inaczej byłby problem przy filmach 5.1 Teraz, gdy film stereo leci, jak najadę na ikonę ffdshow to mam input: AAC, stereo, 48000 Hz, 93 kbps (libavcodec) zaś output: PCM, 5.1, 48000 Hz, 16-bit integer

Nie wiem, czy output nie powinien być też stereo aby ampli się nie gubił, odebrał sobie z lapka sygnał stereo i sam go podzielił na sztuczne 5.1.
Jakieś rady odnośnie ustawień kodeka dźwięku? Bo w ampli nic nie ma sensu chyba przestawiać, po zmianie systemu nic w nim nie zmieniałem (jedyne ustawienia jakimi w ampli się mogę pobawić to jakieś tam ustawienia ze zrównoważeniem poziomu dźwięku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...