Skocz do zawartości
dibond

Połączenie ampli Onkyo TX-NR535 z TV Samsung HU7200

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym prosić o pomoc bo przeszedłem już po kilka razy chyba wszystkie kombinacje ustawień i po stronie telewizora i po stronie amplitunera. Wszystkie źródła są połączone z ampli przez hdmi, a ampli wpięty przez hdmi do gniazda na TV oznaczonego jako ARC.

Pierwszy problem - brak dźwięku z TV na kinie domowym. Czyli jeśli oglądam program z dekodera który "po drodze" przechodzi przez ampli - jest OK. Ale jeśli na telewizorze wybiorę jako źródło nie złącze, lecz po prostu TV, albo jeśli korzystam z aplikacji Smart TV (np. youtube) - za nic nie umiem spowodować aby dźwięk powędrował w drugą stronę - z TV do kina domowego. Choć jestem przekonany, że w którymś momencie to działało - niestety wówczas w ferworze podłączania nie zanotowałem wszystkich ustawień. A może po prostu się nie da? Byłoby to lekkie przegięcie, bo przecież ktoś mógłby kupić sobie kino domowe żeby korzystać z zestawu kino+tv, bez żadnych źródeł dopiętych do apli "od drugiej strony"...

Drugie problem: jak w ampli wyłączy się zasilanie na amen (po pewnym czasie bezczynności wyłącza się standby) to oczywiście urywa się połączenie między np. dekoderem sat a telewizorem. Trzeba wówczas włączyć chociaż na moment ampli - i wyłączyć żeby przeszedł w tryb standby. Przyznam że to lekko załamujące - może jest sposób aby to obejść?

Trzecia rzecz - nie umiem zapobiec emitowaniu dźwięku przez głośniki tv po uruchomieniu głośników kina domowego - te w tv trzeba ręcznie ściszyć żeby słuchać kina. Kolejna uciążliwość, której się nie spodziewałem. Może ktoś się z tym uporał?

Edytowane przez dibond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem - sprawdź czy kabel HDMI w TV jest podłączony do wejścia HDMI z ARC

Drugi - dziwne aby sam przechodził z trybu Stand-By do całkowitego wyłączenia tak to zrozumiałem

Trzeci - nie mam pomysłu :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to wpięte do gniazda ARC - jest ono w osobnym miejscu, specjalnie wyróżnione więc nie ma możliwości pomyłki. Natomiast amplituner - tak, sam przechodzi ze standby w całkowite wyłączenie i tego nie da się z tego co widze ustawić. Można ustawić auto standby - ale nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniami, jak nie będzie jednak działać (choc powinno) to połącz kablem optycznym wyjście spdif w tv z onkyo i problem z glowy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pierwszy - u mnie w Panasonicu jest podobnie, dźwięk z TV wychodzi na ampli (wybieram w TV gdzie dźwięk ma być wysyłany) ale już z Youtube nigdy mi się dźwięku na głośniki zewnętrzne wypuścić nawet wtedy gdy w momencie włączenia aplikacji dźwięk był już wysyłany na głośniki.

Problem drugi - ustawienia w ampli zapewne jakieś "eco" masz włączone i tak działa.

Problem trzeci - ponownie ustawienia ampli musi być wybór co z dźwiękiem przez niego przepuszczanym się dzieje. Mój Denon dźwięk zatrzymuje u siebie no chyba że z poziomu TV wybiorę że ma być dźwięk z jego głośników wtedy gra TV a głośniki podłączone do ampli milczą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że u mnie nawet dźwięk z TV nie trafia na ampli - nie tylko z aplikacji.

Na ampli mam ustawione w Hardware setup "HDMI Through" na ON, a w HDI setup "HDMI Through" na "Auto" (a nie na "Auto Eco" które też można wybrać)...

Edytowane przez dibond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: po resecie amplitunera tv zaczął go widzieć i mogę wybrać ampli jako adresata dźwięku z tv. Raz działa, raz nie, czasem trzeba od nowa włączyć ampli - na razie zabardzo nad tym nie panuję. Ale coś drgnęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masakra z tym aplitunerem. Zainstalowałem sobie w telefonie apkę Onkyo do zarządzania sprzętem przez telefon, bo jest tygodniejsze - widać całe menu a nie tylko jeden wiersz. Coś tam nacisnąłem nie tak i znowu telewizor przestał widzieć ampli. Żadne zmiany ustawień nie pomogły - przestawiło się coś do czego z poziomu setupu dostępu nie ma i ratunkiem był ponowny reset. Czyli wszystko od nowa - ustawianie wifi, stacji radiowych, haseł itd itd itd. KOSZMAR. Nadal się wyłącza "na ciemno", w serwisie nie umieją powiedzieć czy tak ma być...

Edytowane przez dibond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam identyczny problem jak założyciel tematu - ampli Onkyo tx nr525 oraz TV Samsung F6400. Może ktoś znalazł rozwiązanie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...