Skocz do zawartości
simen

Screen Goo ale jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Buduje sobie powli pokoj kinowy. W tej chwili sciany sa juz koloru ciemno szarego, sufitr niestety bialy (i tak musi zostac) oraz calkowicie zaciemniony (no moze w 95%). Projektor Optoma HD 33 (1800 lumenow). Teraz czas na ekran. Chce zrobic go przy uzyciu farb Screen Goo. Niesety nie moge sie zdecydowac czy Reference White czy moze jednak High Contract. Potrzebuje pomocy madrzejszych i bardziej doscwaidczonych odemnie.

Dylematy jakie mam to:

  • czy przy szarym koloze ekranu nie bedzie jednak za ciemny przy tym projektorze?
  • nie bede mial mozliwosci kalibracji (a przynajmneij nie profesjonalnej). Tu gdzie mieszkam jest niestety za drogie, a gdzies mi sie obilo o usze ze szary ekran bez kalibracji bedzie znacznie gorszy niz przy bialym.
  • czy jest zauwazalna roznica w kontascie miedzy bialym a szarym

Co o tym myslicie? Czy warto inwestowac w szary ekran czy moze jednak bialy jest lepszym wyborem? Czy ktos z Was ma doswiadczenia z farbami Screen Goo?

Z gory dziekuje za odpowedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój jest dedykowany to IMO bez sensu się w to bawić. Do pokoju kinowego nie ma przecież problemu zamontować ekran ramowy, a te są bardzo tanie i zdecydowanie lepsze niż farba Goo.

Ile cali chcesz uzyskać?

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chce uzyskać jakieś 110 cali w 16:9.

No właśnie ale jaki ekran w cenie farby screen go? Takie adeo jest przynajmniej 500 zł droższe. Jakie inne ekrany w podobnej cenie możesz polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chce uzyskać jakieś 110 cali w 16:9.

No właśnie ale jaki ekran w cenie farby screen go? Takie adeo jest przynajmniej 500 zł droższe. Jakie inne ekrany w podobnej cenie możesz polecić ?

Nie sądzę by zakup ekranu w cenie tej farby był rozsądny. Dążyłem raczej do tego, że lepiej dołożyć te 500zł do adeo :)

Przy tym projektorze i 110" możesz spokojnie kupić ekran o odbiciu 1.0 - 0.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jedynie mam taki ze tu gdzie mieszkam nie ma adeo. (Holandia). Dlatego jeżeli screen goo jest porównywalne jakościowo to wolałbym pewnie farbę. Jak sądzę w cenie adeo nie znajdę nic porownywalnego . Poza tym dużo dobrego czytałem o tych farbach dlatego też jestem zdziwiony opinia ze są dużo gorsze niż ramowy ekran

Kolejne pytanie to biały czy szary (zakladajac że nie bede na razie kalibrowac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama farba nie jest gorsza, ale nie uzyskasz tak jednorodnego tła jak na ekranie. Po pierwsze nikt nie zrobi tak gładkiej ściany, po drugie nikt tak doskonale nie pomaluje (natryskowo może wyjść nieźle, ale nadal nie idealnie).

Jeśli masz ograniczony budżet to zamaluj to zwykłą białą lub szarą farbą dobrej marki - Tikkurila, czy Beckers. Efekt nie będzie się znacznie różnił przy zwykłym szarym kolorze.

Szary da lepszy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malować miałem i tak na płycie wiec będzie gładko. Oczywiście wałkiem ie wyjdzie idealnie ale pewnie lepiej niż nie wiadomo jakiego pochodzenia ekran. Nie chodzi tutaj nawet o koszty po tę parę złotych mogę dołożyć ale bardziej o wybór. A słyszałeś może o takich ekranach jak ivision celexon czy elitę? Bo tylko takie tutaj znalazłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...