Skocz do zawartości
Liter 1979

Rezygnacja z dekodera nc+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym dać sobie spokój z tunerem nc+ i przesiąść się na moduł. Mam dwa pytanka - po pierwsze czy jeśli wezmę kartę z dekodera i zastosują ją w module, to będzie to działać bez problemu ? A po drugie czy mógłby ktoś z kolegów podesłać link z odpowiednim modułem jaki powinienem zakupić ? Dodam jeśli to istotne że tv to samsung H 7000... Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pierwsze pytanie to jaki masz dekoder w chwili obecnej bo jeżeli masz kartę sparowaną z dekoderem to żaden moduł Ci nic nie da, karta będzie działała tylko w tym tunerze.

Natomiast jeżeli masz kartę "Cameleon" to wtedy możesz poszukać Astona i on na pewno będzie działał Ci z tą kartą.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne posiadasz kartę conax sparowaną z dekoderem, tak więc o module zapomnij. Zakładam że masz umowę abonamentową z nc+ oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, mam umowę abonamentową :( ale kicha, załamałeś mnie :( A nie mogę ewentualnie zadzwonić do nc+ i powiedzieć im żeby coś zrobili z kartą ? Że nie chcę zrezygnować z ich usług, a jedynie z dekodera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie rozparują ci karty od dekodera:( jedynie mogą zaproponować upgrade na turboboxa przy przedłużeniu umowy, pod warunkiem że już go nie posiadasz. Masz soft niebieski w menu czy już ten nowszy czarno biały w kolorach nc+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarno biały i również upgrade do turboboxa... Czyli jestem w czarnej d... Chore to jest że muszę korzystać z ich dekodera !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liter 1979

Sprobuj zadzwonić do firmy cardsplitter.pl może cos Ci doradza.

Co to za firma ? Napisałem również w tej sprawie do n-ki - zobaczymy co odpiszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie karta cameleon której potrzebujesz jest wydawana przy zawarciu nowej umowy do dekodera wifibox

Kolego jesteś w błędzie,wifibox też ma karty parowane. Tam jest chip pairing więc zapomnij że kartę odpalisz na innym sprzęcie. Z tego co się orientuje to te karty nazywają się Caymen.

Kolega nie ma zbytnio wyjścia i musi pozostać przy ich dekoderze. Jakby miał odpowiedni model tego nboxa to można wyliczyć klucz rsa i kupić moduł Diablo

i odpalić na nim oscama,wtedy karta pójdzie. Jak by miał inny model TV samsunga to można go zrootować,podpiąć mu zwykły czytnik,odpalić oscama i to by wtedy zadziałało. Z tego co się orientuje to tylko seria F pozwala wgrać Samyego.

Edytowane przez paulklacska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesteś w błędzie,wifibox też ma karty parowane. Tam jest chip pairing więc zapomnij że kartę odpalisz na innym sprzęcie. Z tego co się orientuje to te karty nazywają się Caymen.

Kolega nie ma zbytnio wyjścia i musi pozostać przy ich dekoderze. Jakby miał odpowiedni model tego nboxa to można wyliczyć klucz rsa i kupić moduł Diablo

i odpalić na nim oscama,wtedy karta pójdzie. Jak by miał inny model TV samsunga to można go zrootować,podpiąć mu zwykły czytnik,odpalić oscama i to by wtedy zadziałało. Z tego co się orientuje to tylko seria F pozwala wgrać Samyego.

Kolego karty typu "Cayman" na dzień dzisiejszy są nie parowane ale owszem w ich przypadku jest taka opcja, różnią się natomiast tym od "Cameleonów" nie nie działa już w na nich kodowanie SECA w tunelu Nagra tylko jest sama Nagra.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego karty typu "Cayman" na dzień dzisiejszy są nie parowane ale owszem w ich przypadku jest taka opcja, różnią się natomiast tym od "Cameleonów" nie nie działa już w na nich kodowanie SECA w tunelu Nagra tylko jest sama Nagra.

Pozdrawiam.

O czym wy mówicie ? :) Weźcie pod uwagę że na forum są ludzie którzy nie mają pojęcia o czymś takim... ;) Reasumując - mam na chwile obecną 3 wyjścia:

1. Zostać przy dekoderze (najbardziej prawdopodobne :( )

2. Skontaktować się ze sklepem podanym powyżej, może coś poradzą (mniej prawdopodobne z uwagi na ceny jakie tam zauważyłem)

3. Czekać na ewentualne porady ze strony nc + (chyba najmniej możliwe, bo im nie wiedzieć dlaczego zależy żeby korzystać z ich dekoderów)

Jednym słowem - [beeep]A !!! ;):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy mówicie ? :) Weźcie pod uwagę że na forum są ludzie którzy nie mają pojęcia o czymś takim... ;) Reasumując - mam na chwile obecną 3 wyjścia:

1. Zostać przy dekoderze (najbardziej prawdopodobne :( )

2. Skontaktować się ze sklepem podanym powyżej, może coś poradzą (mniej prawdopodobne z uwagi na ceny jakie tam zauważyłem)

3. Czekać na ewentualne porady ze strony nc + (chyba najmniej możliwe, bo im nie wiedzieć dlaczego zależy żeby korzystać z ich dekoderów)

Jednym słowem - [beeep] !!! ;):(

Kolego karty typu "Cayman" na dzień dzisiejszy są nie parowane ale owszem w ich przypadku jest taka opcja, różnią się natomiast tym od "Cameleonów" nie nie działa już w na nich kodowanie SECA w tunelu Nagra tylko jest sama Nagra.

Pozdrawiam.

Zgadzam się z tobą w 100 procentach, chodzi o to by kolega nie wyrzucił kasy na moduł a za jakiś czas przestało mu to działać. Parowanie jest pewne tak samo jak licznik na cameleonach. Z tego co wyczytałem w sieci to z licznikiem miały problem jakieś Sagemy dlatego go wyłączono,jak tylko je wymienią temat powróci.

Kolego Liter 1979

Raczej chyba zostaniesz z ich sprzętem.

Firma którą ci podali nic ci nie pomoże bo masz conaxa(karta sparowana z tunerem)

Spróbuj zadzwonić do nc + może dają moduły,kiedyś to robili ,sam brałem od nich.

Jak jest teraz to nie wiem. Powiedz że tuner ci się zepsuł,oni wymienią ci bardzo chętnie.

Musisz oddać go tylko z kartą,kto wie może dadzą ci moduł z kartą.

Jak nie to weź wifiboxa z kartą cayman,kup moduł do niej. Jak długo będziesz się cieszył tego nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie skończyłem rozmawia z puntem sprzedaży NCplus, powiedzieli, że modyfikacje(np.przejście na moduł) umowy w danym kontrakcie nie są możliwe....natomiast zaproponowali zakup dodatkowej oferty (START PLUS EXTRA) za 19,90 z samą kartą...jakaś opcja jest. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie skończyłem rozmawia z puntem sprzedaży NCplus, powiedzieli, że modyfikacje(np.przejście na moduł) umowy w danym kontrakcie nie są możliwe....natomiast zaproponowali zakup dodatkowej oferty (START PLUS EXTRA) za 19,90 z samą kartą...jakaś opcja jest. Pozdrawiam.

Mógłbyś coś więcej napisać o tej ofercie ? Jakie warunki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to oferta jak wspomniałem z samą kartą (będziesz mógł korzystać w dowolnym sprzęcie także z dedykowanym modułem np AstonCrypt, lub bez, w urządzeniu np. Technisat DygiboxxHD C+(sama szczelina na karte ncplus.)Zadzwoń do dowolnego punktu sprzedaży i zapytaj o szczegóły oferty.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

START PLUS EXTRA to oferta która istnieje już od jakiegoś czasu w nc+, wady są takie że na początku można ją wziąć tylko z określonym pakietem którego można zmienić dopiero po odczekaniu trzech miesięcy.

Zalety są dokładnie takie że w tej ofercie dostaje się samą kartę "Cameleon" którą można używać z dowolnym własnym odbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

START PLUS EXTRA to oferta która istnieje już od jakiegoś czasu w nc+, wady są takie że na początku można ją wziąć tylko z określonym pakietem którego można zmienić dopiero po odczekaniu trzech miesięcy.

Zalety są dokładnie takie że w tej ofercie dostaje się samą kartę "Cameleon" którą można używać z dowolnym własnym odbiornikiem

Z tego co rozumiem, to jak dla mnie podstawowym minusem jest to że nie można pozostać przy swoim własnym pakiecie - trzeba go najzwyczajniej zmienić... A ja myślałem że to takie proste - rezygnuje z dekodera, kupuję modem, wkładam kartę i oglądam to co do tej pory bezpośrednio na tv - nie rozumiem tej polityki platformy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy uprzedzić, że jest to karta jednostrumieniowa, czyli ogląda się to co jest nagrywane. Tak mi się wydaje. Jeżeli się mylę to proszę poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy uprzedzić, że jest to karta jednostrumieniowa, czyli ogląda się to co jest nagrywane. Tak mi się wydaje. Jeżeli się mylę to proszę poprawić.

Nie karta a moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy uprzedzić, że jest to karta jednostrumieniowa, czyli ogląda się to co jest nagrywane. Tak mi się wydaje. Jeżeli się mylę to proszę poprawić.

Nie karta a moduł.

Jak już kolega napisał nie karta a moduł i zależy jaki moduł się wybierze.

Aston jest wielostrumieniowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...