Jump to content
Sign in to follow this  
Ator

Słuchawki Philips Cineos HD1500U - battery pack

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie tytułowych słuchawek, a konkretnie ich zasilania. Jestem posiadaczem zestawu tzn. baza + słuchawki + dwa battery packi. Mam wrażenie, że ostatnimi czasy akumulatorki padają tzn. po wsadzeniu ich do bazy niby sie ładują (dioda ładowania pali się na czerwono) i po kilkunastu godzinach proces ładowania się kończy (dioda przełącza się na zielono), ale potem po włożeniu do słuchawek bardzo szybko padają czyli zaczyna pikać, że rozładowane. Z tego wnioskuje, że niestety nadszedł kres ich żywota. Pytanie jest takie: czym to można zastąpić?? Oryginalnie to jest zestaw dwóch akumulatorków: Philips R06/AA NiMH batteries (1200 mAh) więc wydaje się, że gdyby włożyć dwa pojedyncze akumulatorki Philipsa o tym samym napięciu i zbliżonej mocy to nie powinno nic sie stać Ale w instrukcji producent ostrzega przed używaniem jakichkolwiek innych baterii poza oryginalnymi cytuję:

"Do not use other NiMH batteries, NiCd batteries or alkaline batteries as these may damage your Digital wireless system!"

choć niekoniecznie musi to oznaczać, że nie można tylko Philips niejako otwiera sobie furtkę na wypadek ewentualnych reklamacji wynikających z używania innych akumulatorków.

Piszę z nadzieją, że może ktoś z Was już przerabiał ten temat. Wszak te słuchawki są popularne wśród miłośników kina domowego po 22:00, a akumulatory jak wiadomo padają po pewnym czasie. Oryginalnych zapewne już nie dostanę nigdzie nowych tak jak i nigdzie nie ma nowych słuchawek od dobrych paru lat. Zatem co robić?? Czy jak kupię zwykłe akumulatorki Philipsa 1,2V o pojemności 1300A - oczywiście byłyby ładowane w zewnętrznej ładowarce - to słuchawki będa działać i nic się nie rypnie?? A jesli tak to czy można używać też akumulatorków o większej mocy np 2600 ?? Będę wdzięczny za informacje, bo sprzętu używam dośc często i że tak powiem "nie starzeje się", a bez zasilania słuchawek to niestety lekka kicha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz używać dowolnych, nowoczesnych akumulatorów. Jak chcesz je ładować w bazie musisz oskrobać końcówki, tak aby był styk elektryczny.

Przyjrzyj się dokładnie tym starym i złączom w bazie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...