Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na moim odtwarzaczu i TV różnicy w samym obrazie nie widać, przynajmniej do tej pory nie zauważyłem ale... funkcjonalność VTEN jest większa, łatwiej znaleźć konkretne miejsce (przewijanie - GO TO), łatwiej zmieniać ścieżki dźwiękowe i napisy. Bardzo wyraźną róznicę widać natomiast w dźwięku. Mimo podłączenia TV do AMP oczywiście po HDMI z ARC dzwięk z odtwarzacza jest duzo lepszy i dynamiczniejszy i łatwiej go korygować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

stałem się posiadaczem Vten (z drugiej ręki)  - w stosunku do A200 którego używam jeśli chodzi o 1080p to mam wrażenie że obraz jest lepszy - mimo iż na a200 nie narzekałem (oglądam na 120" proj) to na vten jest czyściutka żyleta! No chyba że to efekt placebo :) - jakie macie odczucia? Obydwa suwaki w VXP mam ustawione w połowie (na 5) i tu pierwsze pyt. - za co one konkretnie odpowiadają (co zmieniają) i jak macie je ustawione?

Druga sprawa - czy to że w 4K jest tylko 30 fps jest jakimś problemem gdy pliki które olgądsz są w 24,967? Bo jeśli dobrze rozumiem to 30fps będzie problemem gdy będziemy chcieli odtworzyć materiał 4k powyżej 30fps - dobrze to rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VXP mam na 10, algorytmy ingerują w obraz bardzo dyskretnie, jak dla mnie przełączniki mogły by być tylko jak ON-OFF.

VXP generalnie poprawia kontrast, ale robi to dla każdej klatki osobno i możesz ustawić czy chodzi o kontrast w cieniach czy w światłach. Kontrast wpływa na ilość widzianych szczegółów. Ale może wydobywać też artefakty jeżeli masz materiał niskiej jakości (mała rozdzielczość/bardzo duża kompresja).

Na wyjściu masz max. 4K 30Hz.Jak ustawić opcję automatycznego dobierania częstotliwości, odtwarzacz powinien wybrać 25Hz jak masz materiał 25fps itd. Zalecane jest włączenie tej opcji, aby częstotliwość wyjścia była optymalnie dobierana do odtwarzanego materiału. Dla materiałów 4k powyżej 60fps odtwarzacz może mieć problemy z dekodowaniem (specyfikacja nie gwarantuje, ale z praktyki wiem że niektóre pliki działają), ale niektóre pójdą. Na wyjściu będziesz miał max 30Hz, czyli przy odtwarzaniu 60fps, do TV będzie wysyłana co druga klatka filmu, tak w uproszczeniu mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...