Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W międzyczasie była już aktualizacja oprogramowania która naprawiła problem z Atmosem, więc ten wpis z listopada nie jest już aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Popcorn Hour VTEN nie chce czytać niektórych napisów, przykład:

http://grupahatak.pl/napisy/627/House_of_Cards/

napisy do sezonu 4.

Napisy mają taką samą nazwę co plik video.

Dopiero po przekonwertowaniu do formatu SRT są widziane i poprawnie odtwarzane przez VTEN.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jak sobie z tym radzicie? Można tak ustawić VTEN aby radził sobie z tym automatycznie?

2. Wydaje się, że pilot do VTEN został zaprojektowany z myślą o podświetleniu. Tylko u mnie nie działa? Czy też niestety trzeba kupić wersje podświetlaną dodatkowo? Jeżeli tak, to który pilot będzie odpowiedni?

Pozdrawiam

Ps.

Popcorn Hour VTEN pobiera dane z NAS synology DS414

Ps.

To są praktycznie jedyne dwie niedogodności na które natrafiłem po miesiącu używania VTEN. Odtwarzacz na medal, polecam :-)

Edytowane przez numeras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Popcorn Hour VTEN nie chce czytać niektórych napisów, przykład:

http://grupahatak.pl/napisy/627/House_of_Cards/

napisy do sezonu 4.

Napisy mają taką samą nazwę co plik video.

Dopiero po przekonwertowaniu do formatu SRT są widziane i poprawnie odtwarzane przez VTEN.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jak sobie z tym radzicie? Można tak ustawić VTEN aby radził sobie z tym automatycznie?

2. Wydaje się, że pilot do VTEN został zaprojektowany z myślą o podświetleniu. Tylko u mnie nie działa? Czy też niestety trzeba kupić wersje podświetlaną dodatkowo? Jeżeli tak, to który pilot będzie odpowiedni?

Pozdrawiam

Ps.

Popcorn Hour VTEN pobiera dane z NAS synology DS414

Ps.

To są praktycznie jedyne dwie niedogodności na które natrafiłem po miesiącu używania VTEN. Odtwarzacz na medal, polecam :-)

Napisz proszę jeśli masz możliwość jak ciągnie 4k. Sam mam ds216+ i zastanawiam się nad zakupem vtena.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie są te napisy, czy TXT czy inne. Sama informaja do jakiego filmu nic nie mówi. VTen nie czyta TXT. W specyfikacji masz listę obsługiwanych formatów.

Piloty od modeli A400 cy A410, podświetlane, są zgodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jeśli masz możliwość jak ciągnie 4k. Sam mam ds216+ i zastanawiam się nad zakupem vtena.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A tego jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam wyświetlacza/amplitunera 4K. Mogę sprawdzić czy ew. VTEN przeskaluje z 4K do 2K w locie - jeżeli to będzie miarodajne.

Infrastrukturę mam gigabitową więc jedynie VTEN będzie ew. wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie są te napisy, czy TXT czy inne. Sama informaja do jakiego filmu nic nie mówi. VTen nie czyta TXT. W specyfikacji masz listę obsługiwanych formatów.

Piloty od modeli A400 cy A410, podświetlane, są zgodne.

Faktycznie, to mogą być napisy MPL2/TXT (szkoda, może podczas któregoś update'u to poprawią).

Dzięki. Poszukam tego pilota (w sklepie cloudmedia nie widzę).

Edytowane przez numeras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota szukaj w polskm serwisie, z tego co wiem mieli je jakiś czas temu. W sklepach nie znajdziesz. Od producenta nie opłaca się ściągać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serii 200 i 300 piloty też pasują.

Nie sądzę, żeby kiedykolwiek Vten czytał txt.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jeśli masz możliwość jak ciągnie 4k. Sam mam ds216+ i zastanawiam się nad zakupem vtena.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Przetestowałem kilka plików 4K (3840x2160), w trybie fit to screen (1920x1080, 60hz) - wnioski:

* pliki HEVC oraz upscalowane do 4K odtwarza płynnie - na tyle dobrze, że mając do wyboru ten sam materiał w 1080p wolę 2160p bo nawet po przeskalowaniu do 1080p mam wrażenie lepszej jakości obrazu

* pliki z przepływnością powyżej 40Mbps-50Mbps widać przycinanie obrazu, co kilka minut włącza się buforowanie na parę skeund

* znalazłem też plik z którym sobie VTEN kompletnie nie poradził: "Big.Buck.Bunny.4K.UHD.HFR.60fps.FLAC.WEBDL.2160p" - animacja z dużą liczbą szczegółów, obraz ewidentnie skacze, rozsypała się synchronizacja dźwięku, nie da się oglądać

Mimo tego jestem bardzo zadowolony z VTENa bo nie zauważyłem żadnych mankamentów w przypadku plików 1080p, a w tym własnie celu go zakupiłem. Gdy już będę miał łącze internetowe min 200Mbit/s, ekran 4K min. 65" (tv) i/lub min. 120" (projektor) 60hz, wymienię amplituner na taki z obsługą 4K i wszystkie topowe seriale oraz filmy będą wychodzić w 4K to... pomyślę o nowy odtwarzaczu sieciowym :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k 60fps jest poza specyfikacją,

Pliki odtwarzasz z serwera, tak? Na pewno masz wszystkie połączenia 1Gbit (pytam w kontekście przycinnia dla wyższych bitrate-ów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k 60fps jest poza specyfikacją,

Pliki odtwarzasz z serwera, tak? Na pewno masz wszystkie połączenia 1Gbit (pytam w kontekście przycinnia dla wyższych bitrate-ów)

4k 60fps - ok, dlatego nie jest dla mnie zaskoczeniem

Pliki lecą z serwera DS414, cała infrastuktura jest gigabitowa (modem, switch, kable cat5e, access pointy), średnie transfery podczas kopiowania plików z NAS do komputera to ok. 60-70MB/s z ok. 100MB/s które oferuje max Gigabit (dysk komputera jest słabym ogniwem, najsłabszy wynik to 36MB/s). VTEN podpięty kablem do sieci. Dla porównania skopiowałem plik testowy (Peyzazhi.Vremeni.2012.4kUHDRip.2160p) na dysk przenośny Seagate FreeAgent Go 1T i podpiąłem przez USB - efekt przycinania obrazu ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie była już aktualizacja oprogramowania która naprawiła problem z Atmosem, więc ten wpis z listopada nie jest już aktualny.

szkoda tylko, że nie do A400...

Co wnosi VTEN w stosunku do A400 poza 4K?

Zastanawiam się czy jest sens zmiany jeśli nie mam TV 4K...

Przyznam, że u mnie A400 nie odtwarza sieciowo materiału jeśli jest nim zrzut materiału z płyty BRay z dźwiękiem HD, co jakiś czas się zatrzymuje i buforuje, czasem do bólu, a cała sieć jest na dobrych kablach i routerze GBitowym Asus RT-N66U, muszę to podłączać do USB...

pzdr

Remi

Edytowane przez Remi_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos stycznosc z mede8er 600 lub 800 vs popcorn vten na zywo u siebie?

chcialbym wiedziec jaka jest roznica miedzy sigma a realtekiem

chodzi o jakosc obrazu ktory jest lepszy

tv to plazma panas vt30 oraz kuro pioneer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz zmienić screensaver czy wygląd interface? To co pokazujesz to nie screesaver.


mial ktos stycznosc z mede8er 600 lub 800 vs popcorn vten na zywo u siebie?

chcialbym wiedziec jaka jest roznica miedzy sigma a realtekiem

chodzi o jakosc obrazu ktory jest lepszy

tv to plazma panas vt30 oraz kuro pioneer

ja miałem meda800. Odpowiem tak: zostawiłem Vtena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz zmienić screensaver czy wygląd interface? To co pokazujesz to nie screesaver.

ja miałem meda800. Odpowiem tak: zostawiłem Vtena.

chyba screensaver,to foto niebieskie na jakies inne ,tylko nie wiem w jakiej rozdzielczosci moze byc 720p czy 1080p

Edytowane przez Sermist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gelo dzieki za info zamawiam vten nigdy nie mialem sprzetu tej marki

czas wyprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dysk twardy 2,5 cala moge podlaczyc do vtena 2tb,3tb albo 4tb

i czy dysk przestaje sie krecic jak wylacze vtena?

Edytowane przez Sermist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTEN nie ma kieszeni na dysk. Chcesz go podłaczyć po... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod USB chce podlaczyc dysk 2,5 call 3tb albo 4tb

Edytowane przez Sermist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego dysku po USB. Ja jadę na NAS-ie 4x6TB.

Podłaczyłem po USB 1TB (taki mam) - działa.

Przecież masz złącze eSATA - tam na 100% idzie 3-4 TB

Jak masz dysk to tak trudno podłączyć i sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler USB 2.0 po stronie VTENa obsłuży pojemności powyżej 2TB. Ale warunkiem jest aby dysk miał partycje GPT (nie MBR).

No i obudowa dysku musi także obsługiwać pojemności powyżej 2TB. Jeżeli masz obudowę kupioną z dyskiem, lub z USB 3.0 - to ok. Jak masz obudowę kupowaną osobno i ma USB 2.0 - może być źródłem problemów. Trzeba by ją najpierw sprawdzić z komputerem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...