Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest oczekiwany jako rasowy sprzęt 4K, bez Androida pod spodem itd.

Prototoypy były pokazywane na IFA 2014, jednak tylko dla wybranych dystrybutorów i z klauzulą poufności.

Więcej informacji o terminach dostępności w PL - uprzedzając pytania - będzie dostępnych nieco później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupuje w Polsce? Chyba nikt ;). Rasowy? Raczej zabawka. Dobrze, że zrezygnowali z możliwości wsadzenia dysku twardego. Nikomu to nie potrzebne a cena o wiele mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest tutaj profil portu HDMI.... Jeżeli jest 1.4 to sprzęt raczej długo nie pożyje

Dość oszczędnie podano również informacje o obsłudze plików 3D (dla mnie jest to kluczowa sprawa)

Konkurencja również nie śpi. Tvix wypuścił właśnie nowy odtwarzacz w podobnej do PH cenie, z wyświetlaczem oraz na nowym realteku (również z obsługą 4K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby było 2.0 to pewnie tym by się pochwalili. Skoro się nie chwalą to nie ma imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to im wyjdzie. W tym samym czasie oferują 2 playery 4K: VTEN i Open Hour.

Brak dysku wewn. dla mnie akurat wyklucza ten sprzęt. Lubię jak mi wszystko szybko działa, natomiast po sieci odtwarzanie filmów 4K to już nie będzie przyjemne (przewijanie itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z folderów wynika że hdmi 1.4. Ciągle nie "naprawiony" A410 i wywalanie kolejnych modeli na rynek pokazuje, że CM/Syabas goni własny ogon i chyba nie ma zbyt wiele do powiedzenia na rynku. Wypuszczenie takiego pólproduktu tylko że wrzucona jest Sigma jest śmieszne. Dawni liderzy rynku xtreamer, syabas i Dune raczej powoli schodzą ze sceny. Wykończyła ich to fakt chińska taniocha i niskie oczekiwania użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dysku wewn. dla mnie akurat wyklucza ten sprzęt. Lubię jak mi wszystko szybko działa, natomiast po sieci odtwarzanie filmów 4K to już nie będzie przyjemne (przewijanie itp.).

A kto Ci takich bzdur naopowiadał, masz sieć 1Gbit, to aż nadto, na dzień dzisiejszy przecieki o specyfikacji BD4K mówią o max bitrate na poziomie 100Mbit, a nawet jakby to było 200Mbit to przepustowość sieci to pięć razy tyle.

Dla porównania mój odtwarzacz czyta po sieci obrazy ISO płyt BD na których maksymalny bitrate to 50Mbit a port sieciowy w nim to tylko 100Mbit i jakoś do tej pory ani razu nie zaobserwowałem żeby coś się przycinało czy to przy odtwarzaniu czy też przewijaniu i do tego mam wszystko w jednym miejscu a nie porozwalane po kilku dyskach w różnych urządzeniach.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie ma klopotow z przewijaniem materialow 4k, aczkolwiek pewne playery sprawiaja klopoty przy odgrywaniu ISO przez LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma NAS, to pewnie nie potrzebuje wkładać dysku do odtwarzacza. Dla mnie A-400 pełni właśnie funkcje i playera i NAS i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Po co mi 2 urządzenia skoro mogę mieć te 2 rzeczy w jednym.

Natomiast podłączyć dysk zewn. przez SATA, to też nie jest elegancko - brzydko wygląda, dysk kurzy się i do tego jest bardziej podatny na uszkodzenia, gdy ktoś przekłada go przy sprzątaniu. Jak siedzi w środku to mam spokój i wszystko szybciej działa.

A 1GB, to tylko na papierze. W praktyce oby miał połowę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to rozwiązanie jak masz NAS'a ale mogę Ci wymienić kilka zalet rozwiązania z NAS'em.

1. NAS stoi gdzieś w kącie i nie hałasuje

2. Zmieniasz urządzenie, nie musisz się martwić o kopiowanie zawartości dysku

3. Dostęp z wielu urządzeń.

4. Większe bezpieczeństwo (RAID5)

5. Dużo opcji dodatkowych, nie tylko dysk twardy.

A co do wydajności sieci to nawet jeżeli będziesz miał tylko połowę 1Gbit to i tak bardzo duży zapas w stosunku do wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zaraz będzie w sklepach w PL. Są też już opisy na popcorn-hour.pl

Sztukę testuję od kilku dni.

Bez zastrzeżeń. Funkcjonalność przeniesiona z A400/410 uzupełniona o 4K i H265. Niczego nie zabrali, to co jest działa sprawnie.

Materiały testowe 4K h264 z bitrate na poziomie 120Mbit poszły gładko przez sieć z NASa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zaraz będzie w sklepach w PL. Są też już opisy na popcorn-hour.pl

Sztukę testuję od kilku dni.

Bez zastrzeżeń. Funkcjonalność przeniesiona z A400/410 uzupełniona o 4K i H265. Niczego nie zabrali, to co jest działa sprawnie.

Materiały testowe 4K h264 z bitrate na poziomie 120Mbit poszły gładko przez sieć z NASa.

Zaraz to kiedy? Bo mamy już 21 lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, to już od 2-3 tygodni można go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poczytaj fora internetowe. Tak będzie najlepiej. Oba odtwarzacze reprezentują inna filozofię sprzętową. Żaden z nich nie wspiera ostatniej pełnej specyfikacji 4K. Jak każdy sprzęt SYabas/ Open Media mają mnóstwo niedociągnięć softwareowych o czym właśnie na tych forach. Firma najprawdopodobniej ma jakies kłopoty poniewaz wspiera tylko nowe odtwarzacze pozostawiając stare bez wsparcia (ostatnia aktualizacja firmware do A400/410 miała miejsce ponad rok temu). Ponieważ miałem 3 odtwarzacze tego producenta to taka sytuacja wcześniej nie miała miejsca. Ponieważ chameleon pojawił się na rynku rok temu więc wielce prawdopodobne jest że wkrótce wypuszczą coś nowego i zostaniesz z ręka w ........ jeżeli chodzi o wsparcie. Osobiscie poczekałbym jeszcze 3-4 miesiące co pokażą producenci w zakresie sprzętu androidowego. Jak widac po specyfikacji NVIDIA SHIELD TV taki sprzęt który pociągnie wszystko i ma zdecydowanie lepsza funkcjonalność niz PCH jest juz na rynku więc za chwilę pojawią się inni tańsi producenci. Jeżeli chodzi o androida standardem musi być w specyfikacji HDMI 2.0a i android 5.0 lub 5.1.

Powodzenia w zakupach. Jeżeli jednak uparłeś się na te dwa to mimo wszystko wziąłbym VTEN. (ale poczytaj forum networkedmediatank.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HumanMedia

czy mógłbyś sprawdzić czy vten wspiera gapless?

Kupiłem polecanego przez m. in Ciebie Med8era 800 i jednak bedę się go chyba pozbywał (nie spełnia moich oczekiwań)

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTen obsługuje gapless dla plików WAV i FLAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Vtena, zobaczymy jak sie sprawuje w stosunku do Med8era i C-200. Czas pokaże.

Meda800 jak ktoś ma chęć - sprzedam (oferta w dziale kupie/sprzedam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zastrzeżeń. Funkcjonalność przeniesiona z A400/410 uzupełniona o 4K i H265. Niczego nie zabrali, to co jest działa sprawnie.

Materiały testowe 4K h264 z bitrate na poziomie 120Mbit poszły gładko przez sieć z NASa.

A jak to zrobiłeś, że przeszły bez zastrzeżeń?

U mnie wszystkie materiały BR z NASA (Synology) - tnie, nawet te w 2D. Obojetnie jaki materiał BR.

Sieć na kablu, router Asus AC87U

DVD - działa bez problemu

Puszczam po Sambie - coś trzeba ustawić w Vtenie? Coś "odhaczyć"?

Przepraszam za post za postem, ale wcześniejszych nie można edytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten router to jakiś smok.

Nic specjalnego nie robiłem. Sprawdzałem w dwóch miejscach, na średniej klasy serwerach Synology, obie sieci w 1Gbi, jedna z większym swicthem 24-portowym, druga na maluchu o 4 portach.

Serwery w czasie testów raczej nie miały nic innego do roboty.

VTen był bez aktywnych serwerów i aplikacji NMT, nie miał nosnika lokalnego. Może to ma znacznie.

Czy router pokazuje ci (lampkami lub może w swoim menu), czy połączenia są zestawione w 1Gbicie, szczególnie do NASa? Ale nawet w 100Mbit powinno pójść o ile w sieci nie dzieje się nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...