Skocz do zawartości
sagan

Kalibracja Samsunga UE55H6400, moje wrażenia po

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem przeprowadzoną kalibracje telewizora, tylko 2D.

Różnica w obrazie kolosalna, oczywiście na korzyść !!:)

Sama kalibracja trwała około 1 godz i nie wymagała wejścia w ustawienia serwisowe.

Często padało pytanie, czy kalibracja wymaga wejścia związku z czym obawę o utratę gwarancji .

Naprawdę warto zainwestować parę złotych !!!

pozdrawiam p. Macieja i jeszcze raz dziękuję.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście w menu serwisowe (info-menu-mute-power) powoduje utratę gwarancji?

Generalnie tak. Ale wydaje mi się, że może na to przymknąć oko. Oczywiście zależy co z telewizorem się wydarzy :)

Pół biedy jak kupuje się telewizor z ekspozycji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego samsung 48h6650 w marcu , kalibrował też p.Maciej.Ustawieniach obrazu ciepły-1 , obraz wpada w źółć.Muszę ustawić na chłodny.Jak z tym u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że dopiero teraz. Ja śmigam na ustawieniach z kalibracji.

Prawdę mówiąc szału po kalibracji nie ma, z pewnością następnego telewizora nie będę kalibrował. Chyba że ceny za taką usługę spadną do 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ceny za taką usługę spadną do 100zł

Nie doczekasz się, chyba że znowu będzie wymiana pieniędzy.

Moim zdaniem 300 zł za skalibrowanie telewizora to kwota śmiesznie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ktoś rozumie przez szał.

Dla mnie jeśli telewizor pokazuje prawie dokładnie to samo co monitor studyjny to jest szał!! :)

Później już tylko kwestia jaki materiał dostarczymy, bo ten będzie wiernie odtwarzany. Jeśli dostarczymy śmieci to zobaczymy śmieci. Nie ma innej możliwości, a na dobrym jakościowo materiale jest bomba.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że dopiero teraz. Ja śmigam na ustawieniach z kalibracji.

Prawdę mówiąc szału po kalibracji nie ma, z pewnością następnego telewizora nie będę kalibrował. Chyba że ceny za taką usługę spadną do 100zł

Czegoś tu nie rozumiem, w pierwszym poście jesteś zachwycony, napisałeś że różnica w obrazie jest kolosalna, a teraz że szału nie ma. Na moje oko to po kalibracji obraz na pewno jest lepszy, ale Ty po takim czasie poprostu się już do takiego przyzwyczaiłeś, i teraz chciałbyś jeszcze czegoś innego. Natury człowieka się nie oszuka, a zgodnie z naturą człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja, i zaczyna szukać jeszcze lepszego.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...