Skocz do zawartości
Tofikmax

Kupujemy JVC DLA-X500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem projektora JVC DLA-X500 , jest jeszcze jeden kolega chętny z Poznania . Szukam większej liczby osób zainteresowanych zakupem . Liczę na dobrą negocjację cen :)

Czy ktoś z kolegów myślał o prezencie od ,,zajączka" ? Mikołaj dopiero w grudniu :(

Liczę na zakręconych :)

Pozdrawiam .

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia . Ja już mam :)

A kolega jak dorośnie , to może porozmawiamy :)

Skoro bez łaski można kupić za 4000 EUR to ręczę, że można i kupić za 10.000 zł.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000 X 4.15(średni kurs) to ile to jest ?

Jak będziesz miał za 10k , daj znać :)

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez łaski można kupić za 4000 EUR to ręczę, że można i kupić za 10.000 zł.

Pozdro

chyba pomyliło Ci się euro z dolarem ..... dobre zioło tam palicie Towarzyszu @pmcomp..... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/JVC-DLA-X500-ITALIA-IMBALLATO-NERO-O-BIANCO-/151601618013?pt=Televisori&hash=item234c291c5d

Jak będę chciał kupić za 10 tysiów złotych to kupię ... ale dla siebie.

Widocznie się kolega nie orientuje jakie marże obowiązują na taki sprzęt. I jakie bonusy wsteczne. Proponuję targować się w ... Media Markcie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia . Ja już mam :)

A kolega jak dorośnie , to może porozmawiamy :)

Oj chyba kogoś ubodło skoro takie docinki :) Czyżby kolega przepłacił? Jeśli nie to co jest tego powodem? Koledze wydaje się zasugerowany powyżej rabat zbyt wygórowany? Przecież od zawsze tak było, że na sprzęt klasy premium, a do tego segmentu można zaliczyć projektory jvc, powiedzmy entry level premium w przypadku x500, można uzyskać rabat rzędu 20-30% bez większych trudności. Tylko trzeba umieć negocjowac i być ogarniętym :) Tam (w branży) i tak każdy po drodze zarabia solidnie na marżach. Tak jak kolega pmcomp wspomniał. Jest z czego zbijać cenę sklepową - czytaj wirtualną. Bo nikt o zdrowych zmysłach, szanujący swoje pieniądze, tyle nie zapłaci.

Poza tym nie można zapominać, że jest to model na 2014 rok, który jest już długo na rynku, w momencie premiery miał kompletnie nieadekwatną do możliwości cenę. 20k o ile się nie mylę. Względem 13k za model x35 z dwóch lat wstecz. A co on ma lepsze? Ciut większy kontrast i pseudo 4k? Proszę nie zrozumieć mnie źle. To nadal najlepszy proj w swoim segmencie, razem z sonym hw 55. Ale jvc ostro przeszarżowało z ceną. Jeszcze gdyby on był z natywnym 4k to można by zrozumieć. Ostatnio spadł na 15k z tego co widziałem, co i tak jest nadal stanowczo nieadekwatną ceną za wychodzący niebawem z półek model. Co prawda na 2015 jvc niczego nie wypuściło bo pracują nad 4k, ale i tak pewnie sklepy będą się chciały pozbyć zapasów magazynowych i powinny być skore do odpowiednich rabatów :)

Nie widzę też sensu zakupów z Włoch (link) za 3,8k euro = 15770, jak u nas cena detaliczna z ceneo jest kilka stówek wyższa aktualnie (znowu podnieśli cenę, pewnie przez kurs dolara). Do tego solidny rabacik można ugrać od ceny sklepowej :)

Może kolega Tofikmax zdradzi rąbka tajemnicy ile udało się jednorazowo zakupić projków i jakiego rzędu rabat wywalczył? O sklep nie pytam :)

Pozdrawiam. I nie bójcie się negocjować i zbijać cen. Sklepy przez to nie stracą, bo ja czy Ty kupimy z rabatem, jak nie w jednym to w drugim sklepie, albo i w trzecim, komuny nie ma i jest spory wybór, a kolejnych kilku zapłaci tyle ile jest w cenniku. I wszystko zostaje w przyrodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem dużo mniej jak 15k , ale więcej jak 10k :)

O tez dobrze. I cieszysz się nową zabawką. Pogratulować.

A kolega Yodas młody jeszcze jest i język ostry ma jak żyletka. Spoko ... dorośnie ;) . Dajmy mu czas.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tez dobrze. I cieszysz się nową zabawką. Pogratulować.

A kolega Yodas młody jeszcze jest i język ostry ma jak żyletka. Spoko ... dorośnie ;) . Dajmy mu czas.

Pozdro

....młody jest .....dobre....dobre.... ;):)

..... na pewno młody nie jestem ;).....ale czuję się młodo..... ;):)

...a jeżeli słowo "młody" użyte było dlatego że na tym czy innym forum jestem zarejestrowany kilka dni to nie oznacza to że nie śledzę wątków od narodzin tych stron dyskusyjnych.... ;):)

P.S. @pmcopmp (wg.Twojej sugestii)swoje "wysokiej klasy" :);) fronty odsunąłem od ścian po 50-60cm żeby troszkę lepiej oddychały..... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

....za hw55 położyłem poniżej 10k. ... niedużo poniżej ale jednak..... ;):)

Oczywiście będą osoby które taniej zakupią ale uważam że hw55 wart jest tych 10k..... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... tylko chciałem też zauważyć żeby nie tylko zwracać uwagę na odpowiednio niską cenę ale także na to czy sprzęt jest z polskiej dystrybucji i czy nie jest powystawowy lub demonstracyjny.... i w moim przypadku kupiłem hw55 z właśnie takiej dystrybucji (nówke z datą produkcji 11/2014) i mam gwarancje 3 letnią (po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta).... ale nie wiem jak to wygląda przy zakupie z innego źródła na pewno nie lepiej, może tak samo.....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja dodam coś od siebie ... spory czas temu kiedy wchodził do Polski projektor JVC X7 postanowiłem takowy zakupić. Projektor był na tamten czas nowością na naszym rynku jako pierwszy miał już opcję 3D kosztował na równo 30.000zł (tgw. cena sugerowana przez producenta).. Ostatecznie kupiłem X7-ke za cenę poniżej 21.000zł !!! z emiterem i dwoma parami okularów 3D ...

Oczywiście bez targowania ani rusz :) .. Tak jak wyżej 30.000 zł kosztował na alledrogo ... ja po targach zbiłem cenę o ponad 9000zł i to jako nowość ! miałem jeden z pierwszych w kraju JVC X7-ke ... więc kolega @pmcomp dobrze gada tylko trzeba wiedzieć do kogo się odezwać, wiedzieć z kim się gada i umieć się targować :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... tylko że x500 kosztował około 20k jako nowość a teraz można go po targach kupić za 13k więc już ponad 30% taniej tak jak twój zakup x7 kinder.... ceny schodzą do pewnego poziomu i już niżej nie zejdą bo wtedy niższe modele by nie schodziły.... tak że istnieje granica obniżek...ale faktem jest że czym lepszy sprzęt i wyższa klasa to większe na niego marże i prowizje.....

....ale trzeba zauważyć że ceny falują "+" "-" w zależności od kursu danej waluty i danej dostawy....

Trzeba sobie założyć ( ze zdrowym rozsądkiem) ile jesteśmy w stanie zapłacić za dany model i jak dojdzie do takiego pułapu cena to kupić, a nie ciągle czekać ,bo będzie tańszy lub wyjdzie nowszy, bo nigdy nie kupimy sknerowato czekając.....

.....ale każdy decyduje osobiście bo to jego portfel i jego praca włożona w zarobienie tych pln-ów. ... :);)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat dla przyszłych nabywców projektorów :)

Mnie z kolei interesuje kiedy pojawią się nowe modele projków od JVC i Sony oraz w jakich cenach wystartują. Pewnie będą już tylko modele 4k, a nie każdemu to potrzebne...

Ktoś coś wie może?

Gdyby tak na wszystko i w każdym sklepie audio-video dawali 30% rabatu bez problemu to byłoby milutko, nieprawdaż ;)

Edytowane przez ramzas32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po kalibracji X 500 , banan z gęby nie zchodzi :)

Nawet nie zastanawiajcie się , czy warto ? Wyciśnięte ostatnie soki !

Pozdrawiam i polecam usługi Pana Macieja K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. @pmcopmp (wg.Twojej sugestii)swoje "wysokiej klasy" :);) fronty odsunąłem od ścian po 50-60cm żeby troszkę lepiej oddychały..... ;):)

I lepiej ?

Jak mozesz to daj im z metr.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na Forum. To mój pierwszy post. :)

Czytam Forum od wielu lat, wcześniej byłem członkiem konkurencyjnego, płatnego forum ;-)

Stoję przed wyborem zakupu projektora. Ekran już zakupiłem (Adeo InSuperior Tensio FTS, Reference Grey).

Z uwagi na ograniczona odległość ekranu od projektora projektor musi posiadać duży zoom (2,0), aby wyświetlił obraz odpowiedniej wielkości (104 cale, 16:9)

Rozważam zakup projektora JVC X500, ewentualnie X700. Ostatnio otrzymałem od pewnej znanej firmy z Warszawy (K..n) ofertę na zakup projektora JVC serii reference RS49 lub RS57 w bardzo dobrej cenie.

Nurtuje mnie odpowiedź na pytanie, czy warto dopłacać do X700 lub RS57 te ładnych kilka tysięcy. Co prawda jestem wideofilem, ale czy różnica w jakości będzie warta tej ceny? Czy warto dopłacać do serii Reference?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia w tej materii?

Dodam, że nie mam dedykowanej salki kinowej, jedynie rolety 100% zaciemnienia, plus ciemno szare ściany w salonie i sufit jasnoszary mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X 500 i jako tako przystosowany pokój do projekcji . Nad ekranem mam czarny sufit ( szer 4m i głębokość 1m , lepiej byłoby 1.5 m . Ale usytuowanie okien ograniczyło mnie do 1m ) pozostałe 20m2 jest biały sufit . Po kalibracji Maciej K. powiedział , że mam taką czerń jak Sony 55 w totalnej jaskini :)

Według mnie nie warto dopłacać do wyższego modelu jeżeli nie masz zaadaptowanego pomieszczenia . Jestem bardzo zadowolony z wyboru X 500 . Dla mnie wystarczy :)

Na portalu All... jest chyba jeszcze używana X 95 , może to jest jakiś kompromis.

Pozdrawiam .

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na Forum. To mój pierwszy post. :)

Czytam Forum od wielu lat, wcześniej byłem członkiem konkurencyjnego, płatnego forum ;-)

Stoję przed wyborem zakupu projektora. Ekran już zakupiłem (Adeo InSuperior Tensio FTS, Reference Grey).

Z uwagi na ograniczona odległość ekranu od projektora projektor musi posiadać duży zoom (2,0), aby wyświetlił obraz odpowiedniej wielkości (104 cale, 16:9)

Rozważam zakup projektora JVC X500, ewentualnie X700. Ostatnio otrzymałem od pewnej znanej firmy z Warszawy (K..n) ofertę na zakup projektora JVC serii reference RS49 lub RS57 w bardzo dobrej cenie.

Nurtuje mnie odpowiedź na pytanie, czy warto dopłacać do X700 lub RS57 te ładnych kilka tysięcy. Co prawda jestem wideofilem, ale czy różnica w jakości będzie warta tej ceny? Czy warto dopłacać do serii Reference?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia w tej materii?

Dodam, że nie mam dedykowanej salki kinowej, jedynie rolety 100% zaciemnienia, plus ciemno szare ściany w salonie i sufit jasnoszary mat.

Największa różnica jaką odczujesz pomiędzy X700, a X500 to automatycznie zamykająca się osłona obiektywu :) Co do kwestii instalacyjnych to podaj przede wszystkim jaka będzie odległość rzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Projektor maksymalnie 315-320 cm do ekranu.

Odległość widza do ekranu ok. 350 cm

Automatyczna osłona obiektywu niewątpliwie kusi ;)

Mi bardziej chodzi o czerń i większe możliwości kalibracji X700 czy RS57, czyli dostosowania do różnych warunków oświetlenia (profesjonalna kalibracja po zakupie, być może u Ciebie :)).

Filmy będę oglądał wieczorami, co przy roletach da praktycznie 99% zaciemnienia. Pozostają ewentualne odbicia, ale jak napisałem ściany są szare, sufit trochę jaśniejszy, wszystko w matowym, by zminimalizować refleksy.

Czarny TOP ekranu 20 cm.

Edytowane przez RCone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Automatyczna osłona obiektywu niewątpliwie kusi ;)

Dla mnie to mus. Projektor wisi tak wysoko, ze za kazdym razem musialbym tachac krzeslo.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakładać osłonę na obiektyw?

Wysłane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...