Skocz do zawartości
mobor

Nowa epoka wśród odtwarzaczy sieciowych ...a może upadek?

Rekomendowane odpowiedzi

wmuksowanie napisu jest proste ale bywają tytuły z którymi TS muxer sobie średnio radzi

Robotę niby zrobi ale potem na filmie występują okresowo niemiłe niespodzianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po NFS czyta zewnętrzne napisy razem z plikiem *.ISO z zawartością 3D?

Pytam bo Mode8er czyta, a OPPO czyta ale tylko z podłączonego HDD. A ja z wygody mam wszystko na serwerze.

Jeśli nie czyta SRT z obrazem ISO to ten player jest dla mnie bezużyteczny. Musiałbym odp początku ripować dyski, wyrzucać niepotrzebną zawartość i wmuksowywać napisy, co w przypadku 3D chyba nie jest takie proste. Nie wiem, nigdy tego nie robiłem.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdro

Według opisu tak, a jak jest w praktyce tego nie wiem bo nigdy nie musiałem z tego korzystać.

Może Payti albo któryś z innych użytkowników tego odtwarzacza będzie potrafił Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do kręcenia 4K dostępny jest już od dawna :)

Mamy już np. drugą generację telefonów Samsung Galaxy które wspierają nagrywanie 4K :)

Wiem, że jest, 30 klatek dla mnie to za mało.

Samsung Galaxy nagrania wyglądają jakby miały drgawki.

To, że jest od dawna to nie znaczy, że to jest to co misie lubią najbardziej. To nie ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz 4K i 60 fps to drugie tyle ile wydasz na kamere będziesz musiał wydać na karte pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty które są dostępne na rynku nie dadzą rady?

Jesteś pewny, nie myślałem o tym. Muszę zerknąć ile to wynosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, z przyjemnocia kupie ale juz przerobionego. Jakies linki, wskazowki?

Co rozumiesz po sieci? DLNA? Nie przechodza napisy. A przynajmniej w OPPO 95.

Jesli SMB i NFS to wchodze w temata.

Pozdro

Przerobione są na aukcjach na Ebay

A zmodyfikowany soft można kupić tutaj: http://www.bd-mod.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wmuksowanie napisu jest proste ale bywają tytuły z którymi TS muxer sobie średnio radzi

Robotę niby zrobi ale potem na filmie występują okresowo niemiłe niespodzianki

Mógłbyś podać szybki przepis na to "proste wmuxowanie napisów 3D" i może kilka słów o "niemiłych niespodziankach" ? :)

A NMT z 2 wyjściami HDMI, bez Cinavii i czytający Menu zrobisz sobie sam za kilka stówek.

Kupujesz ASUSA 700 - wyciągasz płytę z zasilaniem i MASZ NMT 3D z 2 HDMI ! :)

Obudowę z napędem możesz odsprzedać, lub tylko sam napęd zastąpić szufladą HDD.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebafan

Podam na przykładzie kamery klasy PRO. Ma raptem zapis 1080p30 ale nagrywa w wysokim bitrate. Teoretycznie wydawać by się mogło że karta klasy 30-45 MB/s powinna wystarczyć.... Okazało się że dopiero karta z zapisem 90 MB/sec działała jak należy

Testowałem wyłącznie karty SanDisk (oryginały)

Bodex

TS Muxer (w najnowszej wersji) NIE RADZI sobie z niektórymi filmami 3D

Przykłady:

- Opowieść Wigilijna (na filmie występują liczne artefakty w określonych miejscach np. pomiędzy 1:07:00 - 1:09:00)

- Czarownica (w 2 czy w 3 miejscach - j.w.)

- Niesamowity Spiderman 2 - z tym filmem w ogóle sobie nie radzi (wywala błąd podczas zapisu do ISO)

napisy wmuksowywuję standardowo, po wczytaniu playlisty dodajesz SRT i mux do iso.

Z problemem TS Muxera poradziłem sobie tymczasowo programem BDtoAVCHD Można nim zrobić także zwykły MUX ścieżek (bez ruszania bitrate) Ma jednak jedną dużą wadę. Pozwala zachować tylko jedną ścieżkę audio. Jeśli film ma polskie AC3 i angielską ścieżkę HD - robi się problem. Gdy dylematy mamy już za sobą - sam MUX jest perfekcyjny (sprawdzone na filmach które na TS Muxerze wychodizły skopane). Wynikowo otrzymujemy materiał 3D w postaci pliku ISO

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać szybki przepis na to "proste wmuxowanie napisów 3D" i może kilka słów o "niemiłych niespodziankach" ? :)

A NMT z 2 wyjściami HDMI, bez Cinavii i czytający Menu zrobisz sobie sam za kilka stówek.

Kupujesz ASUSA 700 - wyciągasz płytę z zasilaniem i MASZ NMT 3D z 2 HDMI ! :)

Obudowę z napędem możesz odsprzedać, lub tylko sam napęd zastąpić szufladą HDD.

Niestety nie tak łatwo, ASUS nie umożliwi Ci odczytu po sieci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty które są dostępne na rynku nie dadzą rady?

Jesteś pewny, nie myślałem o tym. Muszę zerknąć ile to wynosi.

Wszystko zależy od kamery.

Panasonic x1000 ma 4K 50p 150Mbps, czyli UHS-2 już wystarczy, np. Sandisk EXTREME PRO 64GB 280MB/s UHS-II 900zł.

Niestety w tym roku typowe amatorskie kamery mają tylko 4K 25p 72Mbps (Class10 UHS-I już wystarczą do nagrywania).

Kamera 4K Ultra HD HC-VX870EP-K

http://www.panasonic.com/pl/consumer/aparaty-i-kamery/kamery/kamera-hd/hc-vx870ep-k.html

i jedyna w nich nowość to HDR podczas nagrywania (HDR taki jak w aparatach fotograficznych).

X1000

2k 50p 200Mbps

http://www.ixbt.com/divideo/panasonic-hc-x1000/compare/01-1080-50p-165-211mbps.mov

4K 50p 150Mbps

http://www.ixbt.com/divideo/panasonic-hc-x1000/compare/07-4k-3840x2160-50p-150mbps.mp4

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TS Muxer (w najnowszej wersji) NIE RADZI sobie z niektórymi filmami 3D

Przykłady:

- Opowieść Wigilijna (na filmie występują liczne artefakty w określonych miejscach np. pomiędzy 1:07:00 - 1:09:00)

- Czarownica (w 2 czy w 3 miejscach - j.w.)

- Niesamowity Spiderman 2 - z tym filmem w ogóle sobie nie radzi (wywala błąd podczas zapisu do ISO)

napisy wmuksowywuję standardowo, po wczytaniu playlisty dodajesz SRT i mux do iso.

A próbowałeś na tych filmach dodać napisy sup a nie srt?

Sup można prosto zrobić np w programiku easySUP.

i przyszło mi jeszcze kolejne rozwiązanie dla tych "trudnych" bd3D:

1. demux potrzebnych ścieżek video i napisów

2. remux w bDtoAVCHD

3. remux w tsmuxer z dodaniem wcześniej zdemuxowanych ścieżek

może taki szpagat wyjdzie?;)

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś :)

też tak kombinowałem - jak ponownie wejdziesz na TS Muxer problemy wracają. Te same artefeakty, w dokładnie tych samych miejscach. Wygląda to trochę tak jakby przy peak'ach bitrate'u TS Muxer sobie nie radził. To tylko moje podejrzenie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje użycie scenarista ale to inne zagadnienie;)

Czy "czysty" remux (bez dodawania czegokolwiek) też generuje błędy?

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

dlatego straciłem zaufanie do tego narzędzia

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kamery.

Panasonic x1000 ma 4K 50p 150Mbps, czyli UHS-2 już wystarczy, np. Sandisk EXTREME PRO 64GB 280MB/s UHS-II 900zł.

Niestety w tym roku typowe amatorskie kamery mają tylko 4K 25p 72Mbps (Class10 UHS-I już wystarczą do nagrywania).

Kamera 4K Ultra HD HC-VX870EP-K

http://www.panasonic.com/pl/consumer/aparaty-i-kamery/kamery/kamera-hd/hc-vx870ep-k.html

i jedyna w nich nowość to HDR podczas nagrywania (HDR taki jak w aparatach fotograficznych).

X1000

2k 50p 200Mbps

http://www.ixbt.com/divideo/panasonic-hc-x1000/compare/01-1080-50p-165-211mbps.mov

4K 50p 150Mbps

http://www.ixbt.com/divideo/panasonic-hc-x1000/compare/07-4k-3840x2160-50p-150mbps.mp4

Dziki nawet nie wiedziaem, e jest nowy panas amatorski 4K szkoda, e taki brzydki.

Jednak 25 klatek na dzisiaj mnie nie za bardzo interesuje, traci to na plynnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisy wmuksowywuję standardowo, po wczytaniu playlisty dodajesz SRT i mux do iso.

Zwykłe SRT do 3D i nie narzekasz na "brak głębii napisów 3D" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TS Muxer (w najnowszej wersji) NIE RADZI sobie z niektórymi filmami 3D

Przykłady:

- Opowieść Wigilijna (na filmie występują liczne artefakty w określonych miejscach np. pomiędzy 1:07:00 - 1:09:00)

Nie wiem, czy to rozwiązanie dla wszystkich problemów, które zauważyłeś ale...

Dla obu strumieni video (AVC/MVC) zaznacz "Do not change SEI and VUI data" zamiast "Insert SEI and VUI data if absent"

komunikat "H264 bitstream changed: insert pict timing and buffering period SEI units" przy remuxowaniu zniknie razem z problemami:)

Sprawdziłem dla Christmas Carol 3D i artefakty zniknęły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...