Skocz do zawartości
mobor

Nowa epoka wśród odtwarzaczy sieciowych ...a może upadek?

Rekomendowane odpowiedzi

Znana i ceniona firma Sigma Designs zajmująca się produkcją układów typu SoC do odtwarzaczy multimedialnych zaprezentowała swój nowy produkt o oznaczeniu kodowym SMP8758

Układ ten odchodzi od technologii procesorowej typu MIPS, tym razem mamy doczynienia z architekturą typu ARM (2 rdzenie 1.2 Ghz) Układ ten jest prawie 4 krotnie wydajniejszy od rozwiązań stosowanych w odtwarzaczach obecnej generacji (np. Dune). Zapewnia też wsparcia dla formatu HEVC stosowanego w technologii 4K oraz oczywiście rozdzielczość 4K.

Niestety, sygnały płynące od producenta odtwarzaczy DUNE nie są zbyt pomyślne. Firma podobno wycofała się z dalszego opracowywania i produkcji tego typu urządzeń. Jest to informacja nieoficjalna ale pochodząca od przedstawicieli firmy

Ciekawe czy doczekamy się odtwarzaczy multimedialnych nowej generacji zbudowanych w oparciu o nowy chip sygnowany marką S-D. Liczba firm zajmująca się opracowywaniem tego typu rozwiązań ostatnimi czasu dramatycznie spadła. Czyżby nadchodził koniec tego typu urządzeń?

Czas pokaże.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinczycy będą robić dalej a część osób będzie robić HTPC, ja tam kupiłem jakiś czas temu zapasowego dune :)

Na 4K jeszcze nie czas, chodź w tym roku przewiduję zakup sprzętu do kręcenia 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do kręcenia 4K dostępny jest już od dawna :)

Mamy już np. drugą generację telefonów Samsung Galaxy które wspierają nagrywanie 4K :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy Realtek ma w planach następce RTD1186 czy faktycznie czeka nas już tylko era ARM i androidowych pudełek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupiłem jakiś czas temu zapasowego dune :)

Popieram :) Sam mam kilka działających staruszków dune base. Spisują się doskonale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy Realtek ma w planach następce RTD1186 czy faktycznie czeka nas już tylko era ARM i androidowych pudełek?

W tym roku połowa TV Sony (od KDL-75W855C w dół) to "androidowe pudełka" na ARM.

http://www.androidcentral.com/mediatek-announces-smart-tv-system-chip-already-powering-new-sony-bravia-tvs

MT5595:

  • Highly integrated 4K HDTV SoC
  • Quad-core CA17/CA7
  • 4K HEVC/VP9 60 frames/sec decoder
  • Quad 2K HEVC/H.264 60 frames/sec decoders simultaneously
  • MediaTek's proprietary ClearMotionTM advantage for up-conversion of low-frame-rate videos
  • Worldwide Broadcasting Standards
  • ATSC/DTMB/DVB/ISDB Broadcasting
  • Ginga/MHEG/MHP Middleware
  • Broadband Service (HbbTV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy Realtek ma w planach następce RTD1186 czy faktycznie czeka nas już tylko era ARM i androidowych pudełek?

"Pudelka sa androidowe", bo tego chcce rynek, ale z zalozenia byc nimi nie musza.

Linux chodzic na nich bedzie tak samo dobrze, byleby tylko producenci SoCow byli tym zainteresowani. Znajdziesz sporo platform developerskich, na SoC-ach w architekturze ARM, do ktorych producent dostarcza kod zrodlowy, kernela i biblioteki dla Linuxa. bez watpienia znajda sie firmy, wykorzystujace takie konstrukcjie, przy budowie odtwarzaczy. W najgorszym razie mozesz sobie sprawic cos takiego, a dalej juz KODI...

Poza tym takie kombinowane "androidowe pudelka" moga miec jeszcze te przewage nad androidem wbudowanym w telewizor/pudelka Android TV, ze bedziesz mial mozliwosc personalizacji wygladu i ustawien, czego zaden telewizor Ci nie zapewni, bo Google wymusza na nich unifikacje wygladu. Moze sie to odmieni, po secesji 3/4 glownych producentow TV, ktorzy rozwijaja na chwilke obecna wlasne systemy, co moze byc karta przetargowa, do rozmiekczenia stanowiska Google*. Nie ma sie co oszukiwac. Rynek chce androida i koegzystencja 3 czy wiekszejej ilosci systemow nie ma sensu.

*- To oczywiscie nie oznaczaloby, ze bedziemy mogli sobie rzezbic dowoli w ustawieniach, ale producenci mogliby dostarczyc nam mniej lub bardziej przyjazny i estetyczny interface.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci to w telewizorze ?

ISO nie odpali, dźwięk 5.1 HD idzie się j....ć (bo telewizor tego dalej nie wypuszcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci to w telewizorze ?

ISO nie odpali, dźwięk 5.1 HD idzie się j....ć (bo telewizor tego dalej nie wypuszcza)

A ja napisałem, że to dobrze? Zauważam tylko fakt.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia K1 i X1

Wiem drogo. Nie na mediaplayera raczej. Ale jaki potencjal.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Na dzien dzisiejszy cycek za 29$ (przesylka z Chin wliczona) "robi" wszystko czego Kowalski chce, wlacznie z H.265

Trzeba pamietac, ze Kowalski nie chce odtwarzac 4k@60Hz 10Bit, przy okazji napedzac pseudo Ambilighta i nagrywac kilka streamow PVR/CCTV w tle. Nie wymaga tez wydajnosci PS3 w grach ( bo ma do tego komputer/konsole). Ale moze kiedys zechce. Dobrze wiedziec, ze taka technologia istnieje i zbliza sie nieublaganie. 1 TFLOP / 10 W. Kilka lat temu cos nie do pomyslenia.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przydałby się nowy sieciowy player.

Tylko do czego? Bo Dune odtwarza mi wszystko co ja chcę na dzisiaj.

No dobra, chcę playera z 3D z dwoma portami HDMI, na jednym audio, na drugim video.

No chcę odtwarzanie 4K i HEVC, choć nie wiem po co bo treści brak.

???

No to zostaję przy tym co mam i ... czekam.

Czekam na TV 4K, czekam na projektor 4K, czekam na nośnik materiału 4K, czekam na treści 4K to i poczekam na nowy player.

Ktos wie ile bede czekać ???

;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor, projektor, bd player - jakiś zawsze kupisz. Producentów jest od groma a modeli jeszcze wiecej

Ale w playerach jest bieda az piszczy...

Do 3D nadaje się tylko mede8er.... dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć?

Dobrze, że mam kolejnego "staruszka" do 3D: Cambridge Audio BD751.

Te starsze sprzęty (także stare DUNE) mają wiele zalet: działają:) , pełne menu,brak cinavii, no i BRAK androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Dune są the best ale ich power kończy się na BD profil 2.0

Nic nowszego nie pociągną (2K 3D, 4K, 4K 3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor, projektor, bd player - jakiś zawsze kupisz. Producentów jest od groma a modeli jeszcze wiecej

Ale w playerach jest bieda az piszczy...

Do 3D nadaje się tylko mede8er.... dramat

Nie, nie jest jedyny. Jest jeszcze OPPO 95 i zapewne OPPO 93.

Mode8er niestety ma tylko jedno wyjscie wiec ja jako posiadacz amplitunera bez HDMI 1.4 jestem skazany na ogldanie z niego 3D z dzwiekiem "bez HD" :angry2: .

Dlatego czesto korzystam z OPPO choć jest to malo wygodne.

Dlatego ptorzebuje przyszlosciowy player z dwoma HDMI oddzielnie dla dzwieku i obrazu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest jedyny. Jest jeszcze OPPO 95 i zapewne OPPO 93.

Mode8er niestety ma tylko jedno wyjscie wiec ja jako posiadacz amplitunera bez HDMI 1.4 jestem skazany na ogldanie z niego 3D z dzwiekiem "bez HD" :angry2: .

Dlatego czesto korzystam z OPPO choć jest to malo wygodne.

Dlatego ptorzebuje przyszlosciowy player z dwoma HDMI oddzielnie dla dzwieku i obrazu.

Pozdro

Zainwestuj w Pioneera BDP-450 i CFW, będziesz miał dwa HDMI, BD3D z pełnym odtwarzanym po sieci, do tego SACD i DVD-Audio oraz odtwarzanie obrazów płyt audio we FLAC z czytaniem listu odtwarzania z plików CUE.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale szanse na powstanie takiego cuda oceniam na bliskie zeru

Przede wszystkim dlatego że wszystkie obecnie znane mi SoC mają tylko 1 linię DATA do transmitera HDMI (zgadłeś - z sygnałem Audio i Video) Pomijam chip UniPhier Panasonic'a ponieważ tego rozwiązania w życiu nie ujrzymy w żadnym media playerze.

Nawet gdyby taki SoC istniał, szanse na pojawienie się NMT z 2xHDMI są nadal małe z uwagi na dziadowskie wręcz oszczędności z jakimi ostatnio mamy doczynienia w elektronice powszechnego użytku. Innymi słowy - odsetek ludzi chcących dopłacić kilkadziesiąt $ za luksus posiadania drugiego HDMI jest wg mnie na granicy błędu statystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w Pioneera BDP-450 i CFW, będziesz miał dwa HDMI, BD3D z pełnym odtwarzanym po sieci, do tego SACD i DVD-Audio oraz odtwarzanie obrazów płyt audio we FLAC z czytaniem listu odtwarzania z plików CUE.

Pozdrawiam.

Dzieki, z przyjemnocia kupie ale juz przerobionego. Jakies linki, wskazowki?

Co rozumiesz po sieci? DLNA? Nie przechodza napisy. A przynajmniej w OPPO 95.

Jesli SMB i NFS to wchodze w temata.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zainteresowany taką opcją.

Napisy co prawda nie są problemem, bo łatwo je wmuxować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, z przyjemnocia kupie ale juz przerobionego. Jakies linki, wskazowki?

Co rozumiesz po sieci? DLNA? Nie przechodza napisy. A przynajmniej w OPPO 95.

Jesli SMB i NFS to wchodze w temata.

Pozdro

W ostatniej wersji softu NFS, DLNA też działa ale osobiście nie używam.

Po NFS widzisz zawartość NAS i możesz odtworzyć wszystko co odtwarzacz toleruje, oczywiście jest pare niedogodności ale te już opisywałem tu na forum w wątku na temat tego odtwarzacza.

Jak chcesz dokładnych informacji to zapraszam na PW.

Gdzie można kupić zmodyfikowany tego Ci nie powiem bo sam kupowałem wersję nieruszaną i wgrywałem CFW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po NFS czyta zewnętrzne napisy razem z plikiem *.ISO z zawartością 3D?

Pytam bo Mode8er czyta, a OPPO czyta ale tylko z podłączonego HDD. A ja z wygody mam wszystko na serwerze.

Jeśli nie czyta SRT z obrazem ISO to ten player jest dla mnie bezużyteczny. Musiałbym odp początku ripować dyski, wyrzucać niepotrzebną zawartość i wmuksowywać napisy, co w przypadku 3D chyba nie jest takie proste. Nie wiem, nigdy tego nie robiłem.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...