Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może temat wydać Wam się dziwny ale uważam, że jest jak najbardziej na miejscu w tym forum. Nie wierzę, że nikt z Was nie wie o czym mówię. W sieci bez problemów można znaleść(wystarczy wpisać victoria's cecret 2014 dts w google) linkki, torrenty nagrań z CBS w dobrej jakości a od 2012 w nawet bardzo dobrej tj. 35 mb/ps i DTS HD-MA czyli to co większość hdmaniaków lubi najbardziej :). Jeśli ktoś nie widział to szczerze polecam.

W czym jednak jest problem? Najnowsze pokazy zapisane są w formacie 4:2:2 czego chyba żaden normalny BD player nie wyświetli. U mnie i znajomych tylko zielone tło się pokazuje. Na szczęście za pomocą Vidcodera bezproblemowo można uzyskać Bardzo dobry obraz i DTS-HD. Niestety MA nie potrafię uzyskać. Jednak w tym roku coś musieli w ścieżce DTS HD-MA zmienić gdyż mój BD nawet jej nie widzi a Vidcoder potrafi z tego jedynie DD 640 kb/s uzyskać :(. Może któś z Was znalazł sposób jak to obejść? Męcze się z wieloma programami ale zawsze coś jest nie tak. Gdyby chociaż DTS był to byłbym usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2012 i 13 działał tylko przy konwersji program zdegradował go do DTS HD ale o podobnym bitrate co master audio. W tym roku niestety, tak jak piszesz, ktoś dał ciała. Nie zmienia to jednak faktu, że ścieżka jest i odpowiednim programem da się z tego coś dobrego uzyskać.

Edytowane przez boro-przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2012 i 13 działał tylko przy konwersji program zdegradował go do DTS HD ale o podobnym bitrate co master audio. W tym roku niestety, tak jak piszesz, ktoś dał ciała. Nie zmienia to jednak faktu, że ścieżka jest i odpowiednim programem da się z tego coś dobrego uzyskać.

Kolego ale jakiego DTS HD są dwie opcje DTS-HD MA i DTS-HD HR więc nie rozumiem o czym piszesz.

No chyba że zwykły DTS pomylił Ci się z HD

A może by tak wyciągnąć z tego DTS-HD MA Core DTS ? Chyba że nie ma.

Ścieżka DTS-HD MA ma zawsze Core DTS ze względu na kompatybilność wsteczną, podobnie jest z DolbyTrueHD, tam też jest zawsze Core DD

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat dolbyTHD nie zawsze zawiera AC3 ! (DTSHD zawsze ma core)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat dolbyTHD nie zawsze zawiera AC3 ! (DTSHD zawsze ma core)

Jeżeli tak piszesz to zapewne tak jest, ja jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale jakiego DTS HD są dwie opcje DTS-HD MA i DTS-HD HR więc nie rozumiem o czym piszesz.

No chyba że zwykły DTS pomylił Ci się z HD

Dokładnie. Ze sieżki master audio Vidocer zrobił DTS-HD HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić to co chciałem ale trochę się przy tym na męczyłem. Opisze w skrucie:

Konwersja video Vidcoderem aby z 4:2:2 otrzymać 4:2:0

Wyodrębnienie ścieżki audio DTS HD MA za pomocą TS Muxera (podczas tej operacji program coś musi poprawiać bo uzyskujemy poprawne audio!)

Muksowanie otrzymanych składowych.

Niestety problem jest z synchronizacją gdyż poczas całego materiału następują niejednolite przesunięcia. Na szczęście występują one po 3 harakterystycznych punktach gdzie usuwane były reklamy CBS.

Podzieliłem materiał na 4 części i do każdego dopasowałem osobno delay. Właściwie 3, bo w pierwszym segmencie było ok. Po wszystkim łączymy 4 części ponownie w jeden kawałek i gotowe! Wykożystałem m2ts ale tak na prawdę między ts nie widzę różnicy.

Może komuś z Was się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...