Skocz do zawartości
lysy810

Problem Z dźwiękiem Dolby True-Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kino domowe lg blurey z którego to oglądam filmy zapisane na zewnętrznym dysku. Filmy które mają ścieżkę dźwiękową DTS,DD,DTS-HD Master odtwarzają się świetnie ale mam problem z True-HD odtwarzacz zupełnie nie widzi dźwięku. Testowałem kilka filmów które miały format mkv,avc i posiadały jedną jak i dwie ścieżki dźwiękowe(TRUE-HD i AC3 5.1 lub/i 2.0). Dodam że kino posiada dekoder dd true-hd. Nie mam niestety żadnej płyty blurey żeby potestować. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kino nie odtwarza tego dźwięku z plików...

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Tylko jak się co do tego upewnić? Gdyby również nie odważało dts-hd ma to miałbym już pewność a tak to trochę dziwne.

Może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po testach dźwięku DD True-HD które wypadły pomyślnie! Lecz filmy które posiadam z tym że dźwiękiem nie działają. Dekoder wyświetla nie rozpoznany kodek audio. Filmy są w formacie mkv(skrót na końcu tytułu filmu) format AVC dźwięk DD True-HD i AC3 5.1 co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że te testy robiłem na demach z jakiejś strony z różnymi formatami dźwięku. Pliki były w formacie m2ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytania jest prosta. No bo tak, ścieżka DTS-HD MA ma w sobie zwyczajny stratny DTS i podejrzewam że twoje kino domowe odtwarza z tego DTS-HD MA tylko to zwyczajne stratne DTS tzw. Core. Ścieżka DOLBY True HD też ma w sobie zwyczajny stratny DOLBY Digital AC-3 Core, ale to nie to samo co w przypadku DTS-HD MA.

Bo DTS-HD-MA wygląda tak np::

7.1 / 48 kHz / 4767 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit).

Składa się on z części bezstratnej i stratnej Core i to wszystko jest w jednym pliku. No i ta część stratna współpracuje z częścią bezstratną. Jeżeli jakiś sprzęt nie potrafi odtworzyć DTS-HD-MA to wtedy może tylko odtworzyć z tego DTS-HD MA, Core DTS lub może wcale nie odtwarzać dźwięku. Zależy od sprzętu do odtwarzania. No i ścieżkę audio DTS-HD MA można umieścić w kontenerze MKV i będzie ona taka sama jak na oryginalnej płycie Blu-Ray.

Jeżeli chodzi o DOLBY True HD to sprawa ma się inaczej bo DOLBY True HD wygląda tak np:

7.1 / 48 kHz / 4492 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB).

No i tak jak w DTS-HD MA mamy jednym pliku część bezstratną i stratną AC3, ale DOLBY True HD nie działa tak jak DTS-HD MA. Bo mimo tego że w jednym pliku mamy część bezstratną i stratną AC3. To część stratna AC3 nie współpracuje z częścią bezstratną czyli są razem i osobno równocześnie. I jak umieszczamy DOLBY True HD w programie do tworzenia pliku wideo MKV, to program ten podczas sklejania obrazu z DOLBY True HD usuwa bezpowrotnie stratną część AC3 i w kontenerze MKV mamy gołe DOLBY True HD i dlatego większość sprzętów do odtwarzania ma problem z plikami MKV które mają gołe DOLBY True HD, dlatego do kontenera MKV trzeba jeszcze dodać drugą ścieżkę dźwiękową w formacie AC3 żeby był dźwięk. Ale w przypadku MKV lepiej jest jak pierwsza ścieżka dźwiękowa jest w formacie AC3, a druga w DOLBY True HD. Bo bywa tak że jak w MKV mamy pierwszą ścieżkę dźwiękową w DOLBY True HD, a drugą w AC3 to niektóre sprzęty nie odtwarzają takich plików MKV bo nie widzą pierwszej ścieżki dźwiękowej DOLBY True HD i nie potrafią przełączyć na dźwięk AC3, więc lepiej jest jak pierwszą ścieżką dźwiękową w kontenerze MKV jest AC3. A pliki m2ts działają u ciebie bo DOLBY True HD posiada stratne AC3 i twój odtwarzacz widzi tą część DOLBY True HD która ma AC3. No i kontener m2ts nie usuwa z DOLBY True HD stratnego AC3 bo kontener m2ts wymaga tego aby DOLBY True HD miało AC3. No i jeszcze jedno przerobienie MKV z gołym DOLBY True HD na m2ts nic nie da, bo program do tworzenia m2ts nie widzi gołego DOLBY True HD.

Mam nadzieję że rozwiałem twoje wątpliwości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpujące wyjaśnienie. Lecz jest jedno ale... Mianowicie, gdy odpalam plik z dts-hd ma to dekoder pokazuje taki sam napis gdy przełącze na dts to pokazuje że jest dts, gdy puściłem demo dźwięku dolby true-hd to również widniał znaczek i napis dolby true-hd. Reasumując wynikało by że odtwarzacz "oszukuje" że puszcza dźwięk w hd ,tylko core. Jak to sprawdzić w praktyce czy rzeczywiście puszczane są pełne ścieżki dźwiękowe z pełnym bitrate?

I jeszcze jedno pytanie. Czy gdy puszczam z laptopa przez hdmi do tego zestawu lg film z dźwiękiem HD bluray ISO zamontowany w wirtualnym napędzie a na wyświetlaczu pojawia się napis PCM 3/2/1 to usłyszę właśnie ten dźwięk czy jakieś marne 640 kb/s 5.1 ?

Lubię dobry dźwięk i chciałbym go usłyszeć, wiem że mój sprzęt nie równa się do klocków po 5 czy nawet 2 tysiaków i wiele osób mogłoby powiedzieć że na tym nie usłyszę dobrego dźwięku, ale po przesiadce z głośników telewizyjnych 2x10W to będzie dla mnie wielka zmiana. A nie powiedziane że kiedyś zapragnę czegoś bardziej profesjonalnego za odpowiednie pieniądze. Na razie chciał bym usłyszeć na własne uszy dźwięk HD.

Dzięki wszystkim za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości

Edytowane przez lysy810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo masz w kontenerze m2ts i tam zapewne siedzi ścieżka thd+ac3 (zgodna ze specyfikacją Blu-ray), w mkv z kolei masz thd, którego Twój odtwarzacz nie przyjmuje.

Możesz zdemuksować tego mkv na czynniki pierwsze, w programie eac3to przekonwertować ścieżkę do thd+ac3 (nie pogorszy to jakości ścieżki TrueHD) i ponownie ją zmuksować do m2ts (np. w tsMuxer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój odtwarzacz odtwarza pliki z dźwiękiem HD :D DTS-HD MA normalnie w mkv a TRUE-HD musze szukać z m2ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpujące wyjaśnienie. Lecz jest jedno ale... Mianowicie, gdy odpalam plik z dts-hd ma to dekoder pokazuje taki sam napis gdy przełącze na dts to pokazuje że jest dts, gdy puściłem demo dźwięku dolby true-hd to również widniał znaczek i napis dolby true-hd. Reasumując wynikało by że odtwarzacz "oszukuje" że puszcza dźwięk w hd ,tylko core. Jak to sprawdzić w praktyce czy rzeczywiście puszczane są pełne ścieżki dźwiękowe z pełnym bitrate?

I jeszcze jedno pytanie. Czy gdy puszczam z laptopa przez hdmi do tego zestawu lg film z dźwiękiem HD bluray ISO zamontowany w wirtualnym napędzie a na wyświetlaczu pojawia się napis PCM 3/2/1 to usłyszę właśnie ten dźwięk czy jakieś marne 640 kb/s 5.1 ?

Lubię dobry dźwięk i chciałbym go usłyszeć, wiem że mój sprzęt nie równa się do klocków po 5 czy nawet 2 tysiaków i wiele osób mogłoby powiedzieć że na tym nie usłyszę dobrego dźwięku, ale po przesiadce z głośników telewizyjnych 2x10W to będzie dla mnie wielka zmiana. A nie powiedziane że kiedyś zapragnę czegoś bardziej profesjonalnego za odpowiednie pieniądze. Na razie chciał bym usłyszeć na własne uszy dźwięk HD.

Dzięki wszystkim za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości

Jak na wyświetlaczu masz DTS-HD MA i DOLBY True HD to znaczy że bezstratne audio jest odtwarzane. A co do dźwięku z laptopa, w laptopie nie ma dekoderów DTS-HD MA i DOLBY True HD, dlatego bezstratne audio jest przerabiane w locie na nieskompresowany format audio PCM, a to dlatego żeby jakość dźwięku niespadła.

Czyli mój odtwarzacz odtwarza pliki z dźwiękiem HD :D DTS-HD MA normalnie w mkv a TRUE-HD musze szukać z m2ts.

DOLBY True HD możesz wyciągnąć z mkv i za pomocą programu eac3to możesz przerobić DOLBY True HD na DOLBY True HD z stratnym DOLBY Digital AC3. A druga opcja jest taka, możesz też wyciągnąć DOLBY True HD z mkv i za pomocą programu X Media Recode możesz przerobić DOLBY True HD na PCM, pod warunkiem że odtwarzacz czyta format audio PCM i dzięki temu nie trzeba szukać plików m2ts z DOLBY True HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki grzegorz288 za odpowiedź. Przeczesałem wiele wątków na ten temat i jestem już mądrzejszy w tym temacie. Filmów z dźwiękiem DOLBY True HD w porównaniu do DTS-HD MA jest mało. Ja szukam takich w iso i przerabiam je dvdfab-em na m2ts passthru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...