Skocz do zawartości
piolk10

Mede8er MED1000X3D czy MED800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zakup odtwarzacza multimedialnego.

Zastanawiam sie pomiedzy Mede8er MED1000X3D a MED800X3D. Czy jest jakaś kolosalna róznica miedzy nimi i który byście bardziej polecili, lub może jakiś inny odtwarzach???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie med600? Tak bardzo zależy Ci na dysku wewnętrznym, bo "bebechy" są te same :)>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam żadnego zewnętrznego a przy okazji zmieniłbym w kompie na wiekszy.

A i jeszcze mam pytanie odnośnie karty WiFi do nich czy jest w zestawie czy trzeba dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Ci 800 . Widziałeś jak wygląda 1000 ? No chyba że lubisz top loadery :) . WiFi nie ma w zestawie przynajmniej w 800 -ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 1000,którego posiadam ponad 2 lata nie ma wiatraka,wtedy jak kupawałem to nie było modeli 600,800,ale tearaz na pewno kupiłbym drugi raz z możliwością montażu 3,5".Denerwują mnie dodatkowe zasilacze i kable.No chyba,że od razu jakiś NAS,wtedy model 600:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z WiFi. A gdzie znalazłeś taką opcję w jednakowej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w Komputroniku i rzeczywiście cena z wifi i bez była taka sama jak zamawiałem, zobaczymy jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna uwaga odnośnie różnic między modelami 1000 i 800:

Model 1000 nie a wentylatora, ciepło odprowadza całą obudową, wykonaną niemal w całości z metalu. Takie chłodzenie wymaga większej uwagi przy doborze dysku i wyborze miejsca instalacji sprzętu. Trzeba zdecydowanie wybierać dyski wolnoobrotowe (WD Green, Seagate LP) i nie wolno sprzętu chować w szafce, czy stawiać na innym sprzęcie audio, który się grzeje.

Model 800 ma wentylator zawieszony na specjalnych gumowych dystansach, a więc całkiem nieźle izolowany od obudowy (wibracje!). Wymusza cyrkulacje powietrza, daje nieco więcej swobody przy wyborze miejsca instalacji. Można go instalować w ciaśniejszym miejscu, choć zamykanie w szafce także nie jest polecane.

Oba modele można kupić w konfiguracji z wewnętrzną kartą WiFi (MED20PCIe), lub bez. Do modelu 800 można też kupić tę kartę osobno i zamontować samodzielnie (wychodzi drożej niż w zestawie, ale można), w modelu 1000 tę kartę może zamontować tylko serwis (samodzielny montaż jest trudny, grozi utratą gwarancji, producent nie podaje informacji że karta kupiona samodzielnie jest zgodna z modelem 1000).

Do obu modeli można też kupić inną kartę, zewnętrzną, podłączaną do portu USB (MED10WFB).

Model 600, pod względem opcji z WiFi, jest analogiczny do modelu 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do HunanMedia gdzie można kupić kartę WIFI do 600-ki i ile ona kosztuje. I czy zamontowanie takiej karty dla przeciętnego zjadacza chleba może stanowić jakiś problem :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę napisać gdzie kupić, bo na forum nie można zdaje się podawać linków do konkretnych sklepów.

Ale sprawdziłem - jak się wpisze w Googla symbol: MED20PCIe, to da się łatwo znaleźć...

Montaż nie wymaga dużej wiedzy czy umiejętności. Powiedzmy takiej na poziomie instalacji dodatkowej pamięci w komputerze PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...