Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie umieszczajcie najnowsze doniesienia o konsoli Nintendo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD Wii?

USA Today w wywiadzie przeprowadzonym z Reggie (szef amerykańskiego oddziału Nintendo) dowiedziało się jednej bardzo ważnej informacji... Mianowicie o tym, że konsole wyprodukowane w 2007 roku będą odtwarzały filmy DVD oraz będą w pełni kompatybilne z systemami HDTV!

Według Nintendo w obecnych egzemplarzach nie ma tych opcji ponieważ byłoby to okupione znacznym wzrostem ceny, co przy pierwszych dniach sprzedaży konsoli jest bardzo ważne, bo wpłynie w znacznym stopniu na jej popularność.

Tak samo jak Microsoft poprzez update softu w Xboxie360 wprowadził tryb wyświetlania 1080p, czyli na razie najwyższą rozdzielczość, którą są w stanie wyświetlić telewizory HD - Nintendo zrobi prawdopodobnie tak samo.

Nasuwa się tylko pytanie co z użytkownikami pierwszych wersji konsol? Co z tego, że będą mieli wyższe rozdzielczości skoro nie dostaną czytników odtwarzających filmy DVD? Ja poczułbym się zrobiony w konia więc co zrobi Nintendo?

Źródło: wiistudio.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Wii jest czytnik DVD. Identyczny z tym ktory jest w Gamecube. Wiec potrzeba tylko softu odtwarzajacego.
A jego brak obecnie moge tlumaczyc jedynie lenistwem producentow.
A jesli chodzi o HD w Wii to smiechu warte. Ta konsola ledwo bedzie w stanie ruszyc 720p, i to tez z olbrzymimi okrojeniami graficznymi. To tak jakbys chcial ogladac HD na Pentium II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Yuiren' post='29783' date='17.12.2006, 23:59 ']
w Wii jest czytnik DVD. Identyczny z tym ktory jest w Gamecube. Wiec potrzeba tylko softu odtwarzajacego.
A jego brak obecnie moge tlumaczyc jedynie lenistwem producentow.
A jesli chodzi o HD w Wii to smiechu warte. Ta konsola ledwo bedzie w stanie ruszyc 720p, i to tez z olbrzymimi okrojeniami graficznymi. To tak jakbys chcial ogladac HD na Pentium II
[/quote]

Szkoda, że jednak nie wrzucili do środka mocniejszych bebechów. ALe widocznie cena miała być głównym wyznacznikiem...z takim sterowaniem fajnie by było pośmigać w takiego GOWa ; ) HD to tutaj jest poprostu na poziomie PS2/GC/Xbox. Bez componentu się nie zbliżać aby wogóle jakoś ten obraz na LCD wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze post zmierza w kierunku wrozenia z fusów a nie podawania rzetelnych informacji zatem jako UZYTKOWNIK wii - pisze co nastepuje

- Wii MA w pełni funkcjonalny (i wcale nie TAKI SAM jak w GCN) czytnik DVD

- NIE MA opcji ogladania filmów DVD gdyż wymagałoby to wykupienia przez Nintendo dodatkowych licencji (np dla Dolby Laboratories...) co z pewnoscia wpłynełoby na ostateczną cene konsoli (nintendo nie subsydiuje konsol- jako jedyna firma) Dla mnie to mądre posuniecie. Obecnie mam w domu ok 10 (dziesięc) urzadzen na ktorych moge ogladac DVD. Jedenaste nie jest mi potrzebne. Wii kupowałem jako konsolę - i tak z pewnoscia czyni wiekszosc klientow tego typu sprzetu. Obecnie w cenie pojedynczej gry na konsolę (nowość) - mozna kupic ze dwa odtwarzacze DVD w kazdym markecie

- Wii - nigdy nie pociągnie HD - ma za mało pamięci RAM Video. Wbudowywanie w konsolę samego skalera nie ma zadnego sensu i logiki gdyz tylko podrozy cene konsoli (bedzie to zabieg TYLKO marketingowy). Kazdy TV ma przeciez tego typu uklad na pokladzie. Jedyna mozliwosc obecnie to 576p na odpowiednim kabelku - i lepiej nie bedzie (w praktyce) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekazano dziś raport za miesiąc marzec dotyczący sprzedaży konsol w U.S.
Nitendo Wii uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu.
Sprzedało 259 tys szt.
Microsoft zaś sprzedał 199 tys Xbox'ów 360
Sony nieco mniej 130 tys PlayStation 3
PlayStation 2 aż 280 tys szt.To podobno wcale nie zaskoczyło marketingowców Sony.
W kategorii konsolek przenośnych przewagę przejęło także Nitendo i jego DS sprzedany w ilości 508 tys, a PSP firmy Sony troszkę skromniej gdyż 108 tys sprzedanych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna porownywac Wii do sprzetu typu PS3 czy x360 bo to troche inna kategoria sprzętu.
Podobnie mozna porównywać sprzedaz kart graficznych za 3000zl i tych za 300zl czy telewizorw za 10 tys zlotych i tych za 2000zl
Wiadomo ze te tansze sprzedają sie lepiej ale czy są przez to lepsze ? :rolleyes:

Wii to nic innego jak GameCube bis .... Podkręcone te same bebechy, dorzucili troche RAMu ale niemal wszystkie korzysci z tego płynące pożera OS konsoli ... Złacze SD jest własciwie bezuzyteczne- gry z VC mozemy sobie przenosic na karte ale konsola nie widzi programow z karty wiec zeby sobie w cos zagrac- trzeba z powrotem przekopiowac tytuł do konsoli... Podobnych kwiatków jest cała masa...

Mnie Wii mocno zawiodło. technologiczna klapa do której nalezy dorzucic brak gier - systemsellerów
Zelda - porażka (pojękiwania zamiast normalnej sciezki dzwiekowej każe przypuszczac ze mamy doczynienia z tytułem ktory pierwotnie pisany był na N64) Reszta to w zasadzie jeszcze wieksze dno...Mam na mysli głównie prezentację AV (mamy 2007 rok - Nintendo mentalnie wciaz olewa temat atrakcyjnosci wizualnej i samej prezentacji)
Reasumując - jesli ktos lubi klimat Nintendo - o wiele bardziej opłaca sie kupic GameCube (nową mozna kupic za 300zl) - jest w co grać a zaoszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na X360 - choćby w wersji Core ... Trzeba oczywiscie dorzucic pare złotych ale wg mnie bardziej oplaca sie kupic X360 Core i GCN za 1400zl niz takie Wii za 1199 (tyle obecnie kosztuje konsola Nintendo w MM w moim miescie)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...