Skocz do zawartości
pintr

kalibracja tv przez email , nowość (oszustwo www.HDTV.COM.PL aka http://audiovideo.com.pl/)

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś znalazłem na konkurencyjnym forum czyli sklepie www.HDTV.COM.PL aka http://audiovideo.com.pl/:

"Nie kupiłem w euro rtv ale dostałem od niego wiadomość.

Kalibracja jest gratis dla niebieskich członków forum.
To znaczy musisz być zalogowany w klubie HDTV :
Klub Hdtv.com.pl
Podaj proszę wówczas adres mailowy i otrzymasz kalibrację."

Ciekawe rozwiązanie ,może Maciej pojdzie z duchem postępu i również będzie robił kalibracje przez email :-)

Gmeru: Ponieważ temat wydaje się mega ciężki a na pewno zjawią się tu osoby wcale nie siedzące w takich tematach przypomnę kilka ważnych linków oraz przykład strony http://skalibrujtv.pl/, która uczestniczy w naszych testach ze względu na ogrom wiedzy.

Jak to robi profesjonalna firma? http://skalibrujtv.pl/sprzet-do-kalibracji

Jak to robimy tutaj przy testach TV? http://hdtvpolska.com/topic/32183-jak-testujemy-wyswietlacze-na-hdtvpolskacom-czemu-testy-sa-najbardziej-profesjonalne-w-polsce/?p=325238

Jak to wyglądało w domowych warunkach? http://hdtvpolska.com/topic/26929-wielki-test-kalibracji-tv-czy-to-jest-rzeczywiscie-potrzebne/?p=262732

Wykaz firm na stronie ISF w Polsce z którymi można na takie tematy porozmawiać: https://www.imagingscience.com/dealers.php?search=Poland

Edytowane przez Gmeru
Ponieważ to duży przekręt dodałem nazwy sklepów gdzie takie rzeczy robią
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś upadł na głowę. Nie da się zrobić kalibracji na odległość. To co się dzieje na tamtym sklepie to już przechodzi ludzkie pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wysyłają ustawienia do wklepania w TV. Sam jakieś podane w temacie o 65H6400 sobie wbiłem, ale nazywanie tego kalibracją jest śmieszne.

Wysłane z mojego Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tego tak nie zostawimy. Bo to jest już po prostu SKANDAL. Ale takie rzeczy to tylko w Polsce są możliwe. Cwaniactwo, kombinowanie, oszukiwanie, podszywanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję iść krok dalej i wysyłać kalibrację bezpośrednio do telewizora :D Po odpowiedniej zapłacie oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ludzi, którzy jak autor tego posta wierzą, że można takie rzeczy robić. I wielki fuck dla tego krętackiego sklepu internetowego, który takie rzeczy robi. Współczuję ludziom, którzy ryzykują i tam kupują od takich sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja pisałem że wierze że można takie rzeczy robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, myślałem że już nic nie przebije tekstu o testowaniu Philipsa golden samples

na czarnym forum :D ale widzę że się grubo myliłem.

To ja proponuje aby Maciek kalibrował telepatycznie ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja pisałem że wierze że można takie rzeczy robić ??

Ciekawe rozwiązanie ,może Maciej pojdzie z duchem postępu i również będzie robił kalibracje przez email :-)

????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????????

A nie widzisz że ,po pierwsze na końcu jest uśmieszek a ,po drugie ,specjalnie umieściłem tego posta w dziale "na luzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru przeniósł temat z działu "na luzie" do działu "kalibracja ekranów " ...to tak jakby ktoś nadal nie rozumiał że ten post jest ironiczny , i trzeba mu to tłumaczyć łopatologicznie. :-)

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pintr spokojnie. Bardzo dobrze, że to napisałeś bo skąd byśmy wiedzieli?! i niech się wszyscy wyluzują. Przecież wiemy jaka to lipa jest. Oby jak najwięcej osób to widziało.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno pytanie - nie przyszło nikomu do głowy, że sprawa może mieć tak zwane "drugie dno"? Sprzedaje się towar, robi dla niego kalibrację, wyniki kalibracji można zapisać na odpowiednie arkusze i wysłać klientowi, lub zapomnieć i przesłać emailem. Nie chcę prorokować, ale imho tak właśnie było bo pamiętam ten wątek, pytano o to czy dostarczono od razu wydruki, ktoś wspominał, że zapomniano...więc doślą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,ale musiałeś pomylić wątki , nie było w nim nic o dostarczeniu wydruków o których zapomniano. Człowiek który rozpoczął ten wątek zapisał się do ich klubu bo miał mieć darmową kalibracje, a ten kawałek który przytoczyłem , był odpowiedzią p.Kiki na jego zapytanie o darmową kalibrację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo to, że oni robią "kalibrację" powinno być zbanowane. Nagle od pewnego czasu nawet do TV za 1000zł robią kalibrację gratis. Tylko nikt nie widział na oczy jak to robią. Zero zdjęć, wykresów - nic. Żadnych certyfikatów. Toshiba, Sharp, Panasonic. Święta trójca.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiaduję. Czyli takie wałki tez przechodzą. Hm postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wałek. To chyba podpada pod zwykłe oszustwo? Takie rzeczy tylko na Mazurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/kalibracja-tv-przez-email-genijalny-pomysl_116543.html

"Zwróćcie uwagę jeszcze na jedną istotną rzecz. Jeśli ktoś się skusi i zamówi zakup takiego ,, skalibrowanego'' TV, to sprzedawca może mu bezkarnie wysłać egzemplarz w rozpakowanym pudełku. No bo go przecież kalibrował. Spokojnie może więc sprzedać sztukę poprezentacyjną, powystawową."

Ktoś wpadł na taki pomysł, że jeżeli kalibracja jest gratis to można sprzedać używany model? Coś pięknego...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może atakowane forum zatrudniło jakiegoś wróża lub wróżkę :-)

Czytam i mi normalnie kilka razy szczęka do ziemi opadła i się odbiła

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się. To jest profesjonalne kalibrowanie tv za pomocą szklanej kuli.

W naszym pięknym kraju niestety wszystko dzieje się jak na dzikim zachodzie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skuszę.... następny krok to adaptacja akustyczna pomieszczenia na podstawie nagrania wykonanego telefonem i regulacja gaźnika na podstawie zdjęcia samochodu.

Ta kalibracja ma z kalibracją tyle wspólnego co błoto ze złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem opinie na temat różnych tv to w pierwszej kolejności trafiłem na tamto forum.
Ogólnie tam dobre wałki lecą, bo dobre TV to takie które aktualnie sklep ma na stanie.
A skoro tak, to czemu nie pójść o krok dalej i nie kalibrować telepatycznie? :ph34r:

edit: dziwię się tylko,że to forum tak długo funkcjonuje. Chyba większość postów nabija sam właściciel, jak aktualnie w sklepie nie ma ruchu.

Edytowane przez Antalor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...