Skocz do zawartości
Ramlesa

Konsola czy PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przymierzem sie do ps4, ale tylko dlatego ze zrobilem remont w pokoju i nadzwyczajniej zamiast biurka komp. mam lawe na ktorej nie postawie pc. To jedyny powod dla jakiego kupuje konsole zamiast pc. Gry na pc sa tansze, jest ich wiecej. Na pc mozna grac padem a na konsoli poza kilkoma tytulami (ff14) nie pograsz myszka i padem. Lepiej zainwestuj w pc a na samych grach komp ci sie wroci w porownaniu do konsoli. Konsola to fajna opcja na zachodzie. Dla nas wciaz droga. Ja kupuje konsole bo nie bede sobie szpecil pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać kolego exeqtor1987 że przeleciałeś temat ogólnie i od tyłu. Taka rada to nie rada, więc nie doradzaj

Edytowane przez Ramlesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia, ze nie wczytywalem sie w temat glebiej. Ograniczaja cie srodki, wiec polecam jak inni ps3 lub xbox 360. Ogromna biblioteka gier w przestepnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując

Kontynuowanie dyskusji w zasadzie nie ma sensu. Każdy ma swój indywidualny pogląd na elektroniczną rozrywkę

jednemu wystarczy Angry Birds na telefonie, drugi uwielbia Nintendo, trzeci się jara UHD na PC a jeszcze inny wybierze PS4

Niektórzy wybierają więcej niż 1 platformę. Każdy patrzy na to zagadnienie w swój subiektywny sposób. Takie doradzanie w zasadzie nie ma sensu - gusta są różne a tylko z perspektywy własnych preferencji można polecać osobie trzeciej określone rozwiązania co już z definicji pozbawione jest obiektywizmu

Dlatego proponuję temat zakończyć. Wypowiedzieli się już wszyscy a w trakcie trwania dalszej dyskusji nikt nikogo i tak nie przekona do własnych racji

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i tutaj bardziej się zgodzić z kolegą moborem nie mogę :) Cała prawda o wszelkich tematach typu: Co lepsze X czy Y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia, ze nie wczytywalem sie w temat glebiej. Ograniczaja cie srodki, wiec polecam jak inni ps3 lub xbox 360. Ogromna biblioteka gier w przestepnej cenie.

Gdzie jest napisane o ograniczających środkach?

Może i tam coś czytałeś, ale bez zrozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaowałem windę poprzez pararells i z tą pięknością w działaniu to tak daleko bym nie szedł.

bo zrobiełeś wirtuala a powiniene zrobi bootcamp, zmień i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zrobiełeś wirtuala a powiniene zrobi bootcamp, zmień i sprawdz.

Bootcampa zrobiłem przed zakupem pararellsa. Efekt jest taki że stałem się zadowolonym użytkownikiem osx. No może poza tym że musiałem dokupić MSoffice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz normalnego Windowsa i gry powinny śmigać, odpalasz np z alt i wybierasz Windows i masz PC i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam - będzie to mój pierwszy post na tym forum :)

Tak jak napisał Seba_Fan - Boot Campa odpalasz z alt, albo jeśli już masz odpalony OSX wchodzisz w System Preferences -> Startup Disk i tam powinieneś mieć dysk z Windowsem. Zaznaczasz, wciskasz tam pod okienkiem Restart i odpala się Windows.

Druga sprawa - gry na mca - jest tego i to całkiem sporo - możesz poszukać na poszczególnych platformach np. z tego linku albo Origin, albo Steam (wejdź w menu gry i wybierz MAC). Na Steam masz 115 stron z grami na MAC.

Następna rzecz - Mac/PC/Konsola. Mam wszystkie 3 włączając w to dwie konsole - PS3 i PS4. PS4 używam sam, PS3 używa mój 4,5-letni syn. A PC... tak sobie stoi - czasem coś tam odpalę i wcale nie mam słabego sprzęta (Procek 3.2 Ghz, 2 karty Radeon R9 280, trochę pamięci...)

Gry - faktycznie PS3 z grami dla dzieci przebija PS4 - to fakt. No a PC przebija z ilością dwie pozostałe razem wzięte.

Czy któraś platforma PS4/PC/MAC się przebijają? Są inne i tyle. Na jedną jest więcej, na drugą mniej gier - to fakt. Na PC/MAC/PS3 możesz ściągać piraty - może to być karta przetargowa. Ja tam na powyższych stronach wynajduję/wyczekuję okazję i kupuję. Ale na konsolach głównie gram on-line i do tego są potrzebne oryginały, więc piracić nie ma za bardzo sensu.

Gry dla dzieci są dosyć tanie na wszystkie platformy.

Takiemu dzieciakowi do 10 lat to pewnie i grafika jakaś wypasiona nie jest potrzebna - więc drogi PC czy PS4 mogą odpaść.

PS3 czy jakiegoś PC dla kilkulatka kupisz już za grosze - gry tak samo.

W co gra mój syn? W Lego Star Wars, Lego Heroes, EyePet, Gran Turismo 5 na kierownicy, Rayman, Rag Doll Kung Fu...

I jeszcze jedno - czy kupować cyfrowe czy pudełkowe wersje gry... Hmmm... Ja mam kilka pozycji cyfrowych - takich drobniejszych i tańszych (Rayman, Rag Doll...) i ostatnio w przypływie dobroci kupiłem Call Of Duty Advanced Warefare (W serię COD on-line gram od jakiś 5 lat) i to był strzał w stopę. Dla czego? Bo w całej serii COD jest dosyć słabą pozycją (caly czas piszę od strony usera onlinowego i nie chcę się tu wdawać z kimś w przepychanki - ot taka moja ocena) i cyfrowej wersji nie wymienię co można zrobić właściwie za kilka groszy (koszty przesyłki listu poleconego - czyli od 6 do 8,50 jeśli priorytet) np na Gametrade z wersjami pudełkowymi.

Najlepiej mieć wszystkie 3 i nie mieć problemu ;)

p.s.

Ktorego maca masz konkretnie?

Najnowszą doniczkę, czy któryś starszy model?

Edytowane przez bombee
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego maca pro. I jestem już po zakupie ps4.

Zastanawiałem sie nad ps3 z uwagi na gry dla dzieciaków ale wydało mi się to mało perspektywiczne z uwagi na życie konsol. Gier napewno przybędzie. Na maku mam steama i praktycznie wszystkie moje cody mogę pobrać i zainstalować bezkosztowo na innym systemie. Dawno nie odpalałem nic z gier bo jak to zwykle bywa - czas. Ostatnio odświerzyłem sobie diablo III bo dokupiłem dodatek i chyba to pójdzie na pierwszy ogień. Ale na razie wszystko czeka. Gry na wolny czas a ps4 na gwiazdkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola to spora wygoda i to jej największa zaleta - wkładasz płytę, grasz i niczym się nie przejmujesz. PC to natomiast lepsza grafika, co jest szczególnie widoczne kilka lat po premierze poszczególnych konsol. Jestem bardzo wyczulony na jakość grafiki, zarówno w filmach, jak i grach, więc gram wyłącznie na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak,że na PS4/XOne trzeba także instalować gry ?

Zresztą,to nie jest jakaś straszna sprawa,licząc że w ciągu roku wychodzi max 10 tytułów wartych uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady z tym instalowaniem ;-)

Wkładamy płytkę do napędu i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...