Skocz do zawartości
Ramlesa

Konsola czy PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się boję zakładać taki temat z uwagi na ekstremistów, ale cóż ...

Szukam czegoś do gier.

Niedawno przesiadłem się na maca pro imagia gier prysła - sprzęt piękny i system intuicyjny ale gry to może poza D3 to bida i tak jest od lat i chyba lepiej nie bedzie. Planowałem coś zakupić pod choinkę dla "dzieciaków" ale:

1. dla nich jeżeli chodzi o gry (5 i 3 lat) to jeszcze za bardzo nic nie ma

2. Pojawiają się opinie o konsolach, że to produkt już nie tak zaawansowany jak powinien być i szkoda kasy, lepiej pójść w PC.

3. Lada moment mają pojawić się nowe konsole z poza magicznej trójki, które mają je zjeść - myślę tu o alienware i konsoli steama

Więc pytanie brzmi czy w czasach w których za konsolę wydam 2k ma to sens? Czy może zainwestować w PC (tylko do gier) - i ile to drożej mnie wyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie lepiej iść w PC. Nawet jak masz do wydania 2000 zł. Ja mam obie obecne konsole i generalnie uważam, że to był słaby zakup. Gry multiplatformowe wyglądają gorzej niż na PC średniej klasy a gier ekskluzywnych jest jak na lekarstwo. Chyba, że myślisz o zakupie WiiU ale to już zupełnie inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją opinię. Szczególnie że piszesz że masz 2 konsole i to jest słabe.

Robiłem kalkulację i biorąc pod uwagę interesującą mnie konfigurację musiałbym sporo dołożyć, do tego klawiatura, mysz i napewno dla dzieciaka trudniejsza obsługa.

Kasa nie jest głównym wyznacznikiem.

Martwi mnie wygląd gier.

Argumentem na plus konsol jest Fun użytkowania i najważniejsze

czy w tym wszystkim nie uciekamy za bardzo w MHz i dpi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie kupujesz konsolę dla dziecka czy dla siebie.

jak kupujesz konsolę dla dziecka to najlepiej Wii lub WiiU albo ps3

wii ma najlepsze gierki dla dzieci ale niestety wszystko w języku EN - ale jest w co pograć.

ps3 ma wiele gier super spolonizowanych (lektor a nie tylko napisy) no i gierki są tanie.

dla siebie złóż kompa i to jest najlepsza opcja do grania, bo next gen to gry drogie i wybór stosunkowo mały.

ogólnie konsole kupuje się dla exclusivów albo dla dzieci by mieć trochę spokoju (konsola zawsze działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie kupujesz konsolę dla dziecka czy dla siebie.

jak kupujesz konsolę dla dziecka to najlepiej Wii lub WiiU albo ps3

wii ma najlepsze gierki dla dzieci ale niestety wszystko w języku EN - ale jest w co pograć.

ps3 ma wiele gier super spolonizowanych (lektor a nie tylko napisy) no i gierki są tanie.

dla siebie złóż kompa i to jest najlepsza opcja do grania, bo next gen to gry drogie i wybór stosunkowo mały.

ogólnie konsole kupuje się dla exclusivów albo dla dzieci by mieć trochę spokoju (konsola zawsze działa).

Trudno odp. Na tak postawione pytanie ;) Ogólnie dla dzieci, ale jak tu nie pograć w gta, czy nowego CODa.

Twóje ostatnie zdanie przekonało mnie do konsoli. Spodziewam sie spolonizowanych wersji lada chwila, bo jeżeli są na poprzednie konsole to na te też się pokażą.

Więc dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że na ps4 wyszła (chyba w tym tygodniu) pierwsza prawdziwa gra dla dzieci LittleBigPlanet3 i nic innego chyba nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że na ps4 wyszła (chyba w tym tygodniu) pierwsza prawdziwa gra dla dzieci LittleBigPlanet3 i nic innego chyba nie ma

Znajomy miał PS4, kupił w zasadzie w dniu premiery. Sprzedał to po miesiącu.

Szczerze mówiąc, dla mnie pojęcie "konsola" dotyczy sprzętu stricte mobilnego, a obecne generacje konsol wyglądają jak magnetowidy VHS z lat 90. To nie jest ani małe, ani mobilne. Sam miałem PS3, sprzedałem to po 8 miesiącach, jeszcze na gwarancji. Imho płacenie za gry ceny 2x wyższej w przypadku zakupu gier na konsole, mija się z celem bo to samo (pomijam exclusive'y, ale tych zawsze było, jest i będzie "jak na lekarstwo", a znowu nie każdego każda podpasuje) w przypadku PC kupi się 2x taniej (ot, sprawdzałem niedawno ceny nowych Assasin Creedów w wersji na PS4 i PC), a w przypadku mocnych promocji, obniżek, wręcz za grosze. Dodatkowo, na pc będzie to chodzić płynniej i lepiej wyglądać.

PS - wymóg posiadania płyty w napędzie konsoli, gdy ta ma dysk twardy, to jakiś żart.

Ktoś pewnie za chwilę wspomni, że konsolę można podpiąć do dużego telewizora i grać na bezprzewodowym padzie. PC też...da się, ma przecież odpowiednie wyjścia, a i nawet pady z PS3 pod niego chodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa

i dziecko 4-5 letnie to sobie samo będzie obsługiwać

nie mówiąc że gry tak genialnej jak np. mario kart na pc nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola = gry na wyłączność i nie zobaczysz wielu znakomitych tytułów na PC. Jeżeli interesują Cię gry, które są i tu i tu to pewnie pc ze względu na lepszą grafę. Nowe konsole to jeden wielki fail: remastery, niedorobione gry, zero możliwości (mp3? hehe). Póki co.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobnie jak koledzy myśle że do gier ja dla siebie kupiłbym Pc. Obecnie żeby pograć w gry na detalach odpowiadających tym z konsol nie trzeba super drogiego pc. Co do gabaretów mamy mITX np. jakąś małą obudowe bitfenix;) I bedzie to lepiej wyglądać niż wspomniany magnetowid. Kolejny plus dla pc uniwersalność zastosowań. Kolejny to ilość gier. Exlusivy,... no jest kilka I na tym koniec. Pare lat temu to ps3 faktycznie bylo coś, sporo moich znajomych kupowalo sony dla samego blu-ray. Teraz konsole nowej generacji to jakieś nieporozumienie. A jak ktoś jeszcze powie że do ceny pc trzeba dodać z 1000 zł to odpowiem owszem. Zadam pytanie prosze doliczyć kilka nowych gier na ps4 po 219 zł dobra w promocji po 6 miesiacach od premiery po 189 a teraz porównać premiere tej gry na pc od 89 do 130 złoty. Co dla Was panowie wychodzi taniej i jest bardziej uniwersalne??? Ja nie mam wątpliwości. Jeśli ktoś jest fanem konkretnej gry na konkretną platformę to wybierze konsole dla exclusiva w innym wypadku dołożyć kase na Pc. A licząc koszty gier szybciej sie to zwróci niż się myśli. Pozdrawiam;)

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie kupujesz gry.... Mając PS+ masz dużo rzeczy ZA DARMO. Do tego gry po 4 miesiącach są po 100zł (np. Last Of Us)

Nie opowiadaj głupot że to takie mega drogie bo to nie prawda. oczywiście- jeśli ktoś kupuje gry w dniu premiery w Saturnie - jego decyzja. Na Allegro nowe tytuły już po 2-3 tygodniach są zwykle 5 dych tańsze

Samą konsolę można kupić za mniej niż 1500zł - uwzględniając kapitalny, bezprzewodowy pad z ciekawą funkcjonalnością (sam pad kosztuje 200zl) Konsola wychodzi więc za 1300zl.... To są śmieszne pieniądze

jeśli miałbym składać kompa za te pieniądze, kupić OS...do tego ryć co chwile przy sterownikach bo coś się krzaczy.... Nie dziękuję,

Dlatego do gier mam PS4 i WiiU a Mac'a Pro mam do roboty - wylącznie

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na macu chodzą instalujesz Windowsa i masz gry na Windowsa, ja mam OSX i Windowsa, działa to pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego właśnie zmierzam. I po to kupiłem maca pro by na nim pracować.

Zakładając temat szukałem nakierowania na granie dla dzieci a przy okazji i może coś dla mnie.

Mobor nie pisze o jednej rzeczy - PS+ jest płatny.

Na plus konsoli przemawia zwartość obudowy i de facto cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na macu chodzą instalujesz Windowsa i masz gry na Windowsa, ja mam OSX i Windowsa, działa to pięknie.

Zainstaowałem windę poprzez pararells i z tą pięknością w działaniu to tak daleko bym nie szedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie musiałem długo czekać na odpowiedz kolegi Mobor

Ceny gier podałem takie jakie od ręki można dostać np. w dużej sieci Media markt. Głupot nie opowiadam że to mega drogie. Po prostu jednych stać na dwie konsole i maca innych stać tylko na jedno urządzenie a tego pod uwagę chyba nie wziąłeś. Co do cen gier na internecie to samo tyczy się gier na PC też można kupić taniej. Co do argumentu że na Ps4 są darmowe gierki tyczy się także każdej innej platformy. Na Pc też są darmowe gierki.

Ostatni ciągle powtarzany przez wszystkich może i nie bezpodstawnie z powodu starych już urządzeń i systemów ale mocno wyolbrzymiony mit że na kompie ciągle trzeba coś poprawiać bo się krzaczy itp. Ja od ponad 15 lat używam komputerów i faktycznie czy to dos czu windows 3.1 czy 95, 98 no i nawet xp nie były to systemy zbyt stabilne. Ale obecnie komp z windowsem 7 czy 8.1 nie krzaczy się częściej niż mac więc ten argument również uważam za słaby. Sterowniki sory ale to nie argument do Xboxa czy sony co kilka miesięcy są nowe aktualizacje czasem częściej czy to ma być argument???

Jeśli ktoś ma ograniczone fundusze nie chce kupować lub nie może kupić kilku urządzeń to wybiera jedno. Gry na PC w promocji będą średnio 2 czasem 3 razy tańsze od tych samych na PS4 więc czy ja opowiadam pierdoły, nie sądze. Powtarzam jeśli ktoś jest fanem konsoli kupi konsole i tyle.

A co do padów sorry ale czy do kompa nie mogę kupić dobrego pada np. logitecha F310 który kosztuje 99 zł ????

Kolego Mobor twoja wypowiedz po prostu jest mało obiektywna.

Jednak masz pełne prawo do tego by kupić sobie to co sam chcesz, a kolega pytał co naszym zdaniem lepiej wybrać nie pytał o to czy kupić konsole i kompa albo jaką konsole oprócz kompa.

Osobiście ze względów praktyczniejszych polecam koledze PC.

Oczywiście ostateczną decyzje podejmie sam kupujący.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na macu pewnie że chodzą ale faktycznie nie tak pięknie jak byśmy tego oczekiwali. na PC od ok 3-4 lat nie mam najmniejszych problemów z grami. Wyjątki się zdarzają jak na każdej platformie.

Żeby była jasność nie jestem przeciwnikiem konsol swojego czasu kupiłem i posiadam nadal konsole miałem PS1 mam Xboxa360 ale z czysto ekonomicznych powodów jak i praktycznych od kilku lat uważam że lepszym rozwiązaniem jest PC międzyinnymi dla tego żę mogę na nim pograć jak i odpalić programy do pracy. Do tego nie widzę kłopotów ze stabilnością. A w pracy niejednokrotnie mam styczność z Macami. Więc patrząc z perspektywy i starając się być obiektywnym na ile to możliwe ja wybieram PC.

Moze warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie w jakie gry zamierzamy grać. Dla mnie liczą się strategie i FPS więc myszka mile widziana powiem tak w moim przypadku niezbędna. Jeśłi lubisz przygodówki wyścigi albo zręcznościówki to pad jest lepszy a taki jest i w PC i w konsoli ale do PC jest znaczie tańszy (chyba że bierzemy zamienniki bo zaraz mnie tu kolega mobor pojedzie że zmyślam)

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale chyba wydaje mi się że więcej gier dla dzieci jest na PC a do tego są za śmieszne pieniądze ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale chyba wydaje mi się że więcej gier dla dzieci jest na PC a do tego są za śmieszne pieniądze ;) .

Kolega trafil w sedno ja się niepotrzebnie rozpisałem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie kryterium bierzemy pod uwagę a do tego cena to .... tablet

Gry za free albo za 1 euro

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pc kupujesz płytkę, i nie masz gry fizycznie, masz tylko pudełko i w środku kod do jej sciągnięcia, niby jest płytka ale rozpoczyna tylko instalację a reszta leci z sieci, to najlepszy dowód że komp nie jest do grania. Konsola kosztuje 1500pln za tą cenę nie kupisz pc który uciągnie ci te same tytuły ... nie ma co się czarować, pc z tytułami jest wciąż w ciemnej [beeep]e, np pes15 wychodzi na pc inna wersja uboższa niż na konsolach, tytuły ekskluzywne te z sony nigdy nie pojawią się na kompach, gry od rockstar games np RDR nigdy nie wyszło na pc, a GTAV ma być dopiero w styczniu, a jak wyjdzie to będzie miało takie wymagania że trzeba będzie czekać z rok żeby były konfiguracje które to pociągną. Dla mnie prywatnie granie na pc odeszło do lamusa, w konsolach lubię wygodę grania zero sterowników ani innych problemów, szybką oraz bezproblemową instalacja, bardzo ułatwione granie w sieci, i bibliotekę tytułów .. no i granie na tv, bo format robi różnicę.

Edytowane przez Speedxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pc kupujesz płytkę, i nie masz gry fizycznie, masz tylko pudełko i w środku kod do jej sciągnięcia, niby jest płytka ale rozpoczyna tylko instalację a reszta leci z sieci, to najlepszy dowód że komp nie jest do grania. Konsola kosztuje 1500pln za tą cenę nie kupisz pc który uciągnie ci te same tytuły ... nie ma co się czarować, pc z tytułami jest wciąż w ciemnej [beeep]e, np pes15 wychodzi na pc inna wersja uboższa niż na konsolach, tytuły ekskluzywne te z sony nigdy nie pojawią się na kompach, gry od rockstar games np RDR nigdy nie wyszło na pc, a GTAV ma być dopiero w styczniu, a jak wyjdzie to będzie miało takie wymagania że trzeba będzie czekać z rok żeby były konfiguracje które to pociągną. Dla mnie prywatnie granie na pc odeszło do lamusa, w konsolach lubię wygodę grania, szybką oraz bezproblemową instalacja, bardzo ułatwione granie, i bibliotekę tytułów .. no i granie na tv

Sory, ale o czym Ty w ogóle piszesz? Mam gry na steamie, na originie i mogę je instalować offline z DVD, jak i online, z serwerów. Konsolę warto kupić jedynie, gdy zależy nam na exach, reszta to i tak multiporty, które lepiej chodzą na pc'tach. Mówisz o kompie za 1500, zapominasz, że szybko zwraca się cena przez gry, które sa 2x tańsze...a patrząc na promocję steama/origina to często gry można kupić wręcz za grosze.

Nie baw się w sprzętowe wróżenia bo już dziś PS4 to segment średniego pc (AMD JAGUAR...), a postęp zbrojeń konsole właśnei skutecznie zahamowały, nie jest to w ogóle potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko spojrzeć ile jest gier dla dzieci na Ps4, chyba że mówimy o Ps3 to inna sprawa.

A najlepiej to się wstrzymać, zobaczymy co przyniosą konsole z Steama czy Alienware. Dla mnie jedyną konsolą która dawała masę frajdy była Ps2, pozostałe next geny były tylko cieniem. Teraz dla mnie liczy się tylko PC sporo jest gier niszowych które lubię i cenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko spojrzeć ile jest gier dla dzieci na Ps4, chyba że mówimy o Ps3 to inna sprawa.

Czy samochodówki można podciągnąć pod gry dla dzieci? Moim zdaniem tak.

Nie wiem jak to w praktyce ale gry z ps3 miały chidzić na ps4 (coś przez chmurę, ble, ble,ble...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia podejścia -koszt PC licząc od zera, (bez monitora, dla równych szans z konsolą) takiego przyzwoitego bez szału to ok 3k. Konsola 1,5k

Czy w cenie 1500 zł kupię do dziecinnego "centrum rozrywki"- gry, YouTube, zdjęcia, bluray, ....... z przejrzystym i łatwym interfejsem? Chyba będzie ciężko.

Robi się z tego rozmowa jak nad wyższością OS X nad windą bądź odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...