Skocz do zawartości
janek_pl

TEST: Google Nexus Player pod moim TV :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Minęły blisko trzy tygodnie od momentu kiedy za pośrednictwem tzw. cioci z ameryki zamówiłem nową czarną, błyszczącą zabawkę, a mianowicie - Nexus Player.

Na początek może oficjalne parametry techniczne:

Processor 1.8GHz Quad Core Intel Atom
Imagination PowerVR Series 6 Graphics
2D/3D Engine
Memory 1GB
Storage 8GB
Connectivity 802.11ac 2x2 (MIMO)
Bluetooth 4.1
Ports 18W DC power
HDMI out (1920x1080@60Hz)
Micro USB 2.0
Software Android TV
Dimensions 120 x 120 x 20mm
Weight 235g
Remote specs
Connectivity Bluetooth 4.1
Bluetooth Smart
Power 2 AAA batteries
Dimensions 37 x 140 x 16mm
Weight 40g

Player jak to bywa z urządzeniami od wujka googla został bardzo dobrze zapakowany, jednak bardzo ekonomicznie doposażony.

W pudełku oprócz samego urządzenia znajduje się pilot, komplet baterii i zasilacz. Brakuje kabelka HDMI :(

IMG_9539.JPG

IMG_9537.JPG

Obudowa samego urządzenia jest podobnie wykonana jak bliźniaczy wręcz Amazon FireTV - czyli błyszczące czarne tworzywo. Z tyłu obudowy znajduje się tylko gniazdo zasilania, port hdmi oraz microUSB.

IMG_9538.JPG

Zanim urządzenie trafiło w moje ręce miałam obawy co do braku portu ethernetowego. Po kilku godzinach testu urządzenia nie zauważyłem by coś przycinało, a było powodem tego kłopotliwe czasami łącze WIFI. Zresztą jest to 802.11ac 2x2 (MIMO), które idealnie powinno współpracować z moim nowym routerem :)

W zestawie znajduje się bardzo mały, ale podobnie jak w AFT poręczny pilot na Bluetooth. Tak samo jak w AFT w pilot Nexus Player wbudowany jest mikrofon. W przypadku testowanego dziś playera jest to o tyle dobry pomysł dla nas polaków, gdyż system obsługiwany jest w naszym rodzimym języku, a nie tak jak w AFT tylko po angielsku. Dodatkowo obsługa głowowa dotyczy również YouTube.

IMG_9540.JPG

Nie czekając zbyt długo sprawdziłem tylko zasilacz, który mimo amerykańskiej wtyczki pracuje w zakresie 100-240V i uruchomiłem Nexus Player-a.


Szybka konfiguracja i pierwszy problem.

NexusPlayer nie wykrył mi mojej głównej domowej sieci WIFI pracującej w paśmie 5GHz, na całe szczęście mam podwójne radio i z 2,4GHz już nie ma problemu. Podobnie było na moim Nexusie 5 zaraz po aktualizacji do androida 5.0. Później jednak w Nexusie 5 radio 5Ghz się pojawiło, mam nadzieję, że w przypadku Nexus Playera będzie podobnie.


Po pierwszym włączeniu, player pobrał aktualizację. Wszystko trwało dość szybko i wyglądało jak na smartfonie...czyli zielony robocik itp.

2014-11-27%2016.02.50.jpg


Pierwsze wrażenie z pracy interfejsu bardzo dobre . Wszystko chodzi szybko i bez żadnych opóźnień.

IMG_9545.JPG

Co pierwsze rzuca się w oczy to bardzo mała ilość aplikacji w porównaniu do tego co mamy aktualnie w AFT. Jest YT, który chodzi równie szybko jak w AFT, no może minimalnie szybciej.

IMG_9548.JPG

IMG_9547.JPG

Co do aplikacji to najfajniejsze jest to, że wchodząc przez przeglądarkę na PC do sklepu googla, możemy zainstalować niektóre aplikację ze sklepu. Wystarczy tylko sprawdzić czy nasza aplikacja jest kompatybilna z naszym playerem. Ja zacząłem od Es file explorer, dzięki któremu później przez SAMBE zainstalowałem najnowsze wydanie Kodi.

Po pierwszym odpaleniu KODI widać duży zapas mocy. Po uruchomieniu materiału w 1080 i jednoczesnym skakaniu po interfejsie Kodi nie ma żadnego spowolnienia, co występuje np w Amazon FireTV.

Szybkie podłączenie udziałów po NFS i już testuje możliwości Kodi na Nexus Player, a nie ukrywam, że one mnie najbardziej interesują.


Na szybko odpaliłem kilka rip-ów płyty Blu-ray.

2014-11-27%2017.37.37.jpg

CPU jak widać było obciążone w granicach 30-45%...wygląda to bardzo dobrze. Moc jest w zapasie.

Niestety nie wszystko co chodziło mi na Kodi na AFT, chodzi aktualnie na NexusPlayer.

Problem jest np z plikami m2ts. Myślę, że chłopaki od Kodi-ego szybko to poprawią.

Tematowi Kodi będę przyglądał się na bieżąco bo w sumie to on najbardziej mnie interesuje.


YouTube

IMG_9560.JPG
IMG_9561.JPG
IMG_9562.JPG

Wspomniałem wcześniej o aplikacji YouTube. O ile YT na AFT chodził bardzo dobrze, to na Nexus Player chodzi wręcz wyśmienicie. Zapomnijmy o kanałach muzycznych w TV, teraz po włączeniu wybranego kanału na YT mamy tylko muzę :)

Google play

Dzięki temu, że google zauważył ostatnio nasz kraj, w sklepie play pojawiła się muzyka jak i filmy.
Jeśli nie przerażają kogoś ceny za w/w materiał to Nexus Player będzie wymarzoną zabawką do konsumpcji tej treści.

IMG_9550.JPG
IMG_9551.JPG

Gry

IMG_9553.JPG

Nie jestem ich fanem. Spróbowałem tylko zainstalować nasz rodzimy produkt tj SkyForce 2014. Wszystko działa płynnie. Niestety sterowanie pilotem nie należy do najłatwiejszych. Można oczywiście dokupić pada od google co pewnie ułatwi grę, jednak ja raczej z tego nie skorzystam.

IMG_9557.JPG
IMG_9558.JPG



Po dalszej zabawie z Kodi muszę wstrzymać swoje testy. Niestety na tą chwilę aplikacja działa tak jak na początku działała a Amazon FireTV. Często się wyłącza przy różnym materiale video. Czekam na optymalizacje dla Google Nexus Player i jak tylko się poprawi to na pewno dam o tym znać. Puki co idę posłuchać muzyki z YT, bo teraz to sama przyjemność....


Podczas kilkugodzinnego testu Nexus Player raz się zrestartował na aplikacji YouTube. Urządzenie przez cały czas jest chłodne. Dodam tylko, że chłodzone jest pasywnie.




PYTANIA I ODPOWIEDZI NA GORĄCO :)


Na początek nadmienię, że odpowiedzi dotyczą pracy Kodi w wersji nightlies14.0-x86 z dnia 28.11.2014.

-Pytanie na szybko, czy odtwarza ripy BD z pliku ISO czy ze struktury katalogów i czy jest pełne menu?

Na pewno prawidłowo odtwarza strukturę katalogu. Pełne menu puki co strasznie haczy. Gotowego iso nie mam pod ręką.

-Czy odtwarza ripy płyt DVD?

Rip DVD z katalogu działa. Iso nie sprawdzałem, bo nie posiadam

-Czy wypuszcza dźwięk wielokanałowy w tym dźwięk HD?

Kodi tak jak na innych zabawka androidowych dekoduje HD, ale wypuszcza co najwyżej DD 5.1

-Czy przy odtwarzaniu BD z zasobu sieciowego nic się nie przycina?

Puki co jest OK.

-No i ostatnie, ile to kosztuje

99$

Aplikacje, które można zainstalować ze sklepu googla przez przeglądarkę, a nie ma ich w google play na Nexus Player - dane z portalu xda

1Channel for Google TV
AirDroid
Archos Video Player
Classy Fireplace
DroidMote Server (Requires root!)
ES File Explorer
Evernote (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Flipboard
GO Launcher EX
GO Launcher HD for Pad
Google Chrome
Google Chrome Beta
Google Search
Instructables (Official App)
IP Cam Viewer Pro
Limelight Game Streaming
Limelight Game Streaming for Rooted Devices
LiveNow!TV
Movies by Flixster
Multilanguage Keymap Redefiner
Mupen64+AE - N64 Emulator
MX Player
My Open Courses
Newegg for Mobile, Tablet, Google TV
Now Browser (Material)
OpenDocument Reader
Poweramp Music Player
PPSSPP - PSP Emulator (You may need a gamepad for initial configuration...an OUYA remote worked fine for me. OpenGL seems to not always function correctly either.)
RetroArch - Muli-Platform Gaming Emulator
Servers Ultimate
Set Orientation
Sideload Launcher
Skitch (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Snes9x EX+ - SNES Emulator
Tasker (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Wifi Analyzer
WiFi File Explorer
WiFi File Transfer


Aplikacje, które działają na NexusPlayer, ale musimy je sami zainstalować w trybie sideload. - dane z portalu xda

ADB WiFi Reborn (Requires root!)
AdAway (Requires root!)
Advanced Task Manager
Amazon
Amazon Appstore (Mouse or touchpad needed for full functionality)
BSPlayer (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Copy.com (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Coursera
Dropbox (Mouse or touchpad needed for full functionality)
FolderSync Lite (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Google Maps
Internet Speed Test by V-SPEED.eu
Nova Launcher
Plex
Pocket Casts (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Popcorn Ready (Mouse or touchpad needed for full functionality)
ROM Toolbox (Mouse or touchpad needed for full functionality)
Show Box
Slingplayer for Tablets
VUDU Movies and TV (Mouse or touchpad needed for full functionality)
XBMC (AKA Kodi)

Edytowane przez janek_pl
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo super :) czekamy na więcej info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli msz mozliwosc jak sie sprawuje kodi jesi chodzi o dzwiek wielokanalowy ... to male cudo wypusci 5.1 czy tak jak wszystkie androidowe syfki obcina ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko, czy odtwarza ripy BD z pliku ISO czy ze struktury katalogów i czy jest pełne menu?

Czy odtwarza ripy płyt DVD?

Czy wypuszcza dźwięk wielokanałowy w tym dźwięk HD?

Czy przy odtwarzaniu BD z zasobu sieciowego nic się nie przycina?

No i ostatnie, ile to kosztuje ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, to pozostaje kwestia obsługi ISO.

Jeżeli będziesz miał wolną chwilę oraz chęci na zabawę to plik ISO bez problemu można zrobić ImgBurn z już istniejącej struktury katalogów, a takie jak wnioskuję z tego co napisałeś masz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na pewno. Puki co czekam na aktualizacj Kodi jaki i tą od google.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten Player można tanio kupić w Polsce? Lub czy jest jakiś sposób na zakup w Polsce ze sklepu google?

Drugie pytanie, czy działa na tym HBO Go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku stycznia posiadam swój Nexus Player i szczerze zakochałem się w nim :) mogę trochę więcej opisać, chociaż pewnie nie tak obszernie jak mój przedmówca, który zapoczątkował ten temat.

Przed Nexus Playerem posiadałem wiele innych opartych na androidzie ale szczerze to żaden nie mógł zastąpić główny player pod TV oraz Smart TV do dzisiaj.

Ta mała skrzyneczka poza olbrzymią mocą obliczeniową zyskuje na swoim Launcherze, to właśnie ten system powoduje, że ta skrzyneczka jest pierwszym playerem który tak łatwo się obsługuje, wystarczy pilot z kilkoma przyciskami, już nie potrzebny jest pilot z żyroskopem którym trzeba było wymachiwać ręką aby myszką trafić w ikonę na pośmiewisko tych co obserwują ciebie na kanapie obok.

df395eb0d370ee80dd98c71526450c8d.jpg

Ta prostota jest aż do bólu zaskakująca, że nikt na to wcześniej nie wpadł. Poraz pierwszy ze swoim playerem czuję się spokojny o przyszłość, bo ku zaskoczeniu, ten sam system wprowadzają w tym roku wielcy tego świata: Sony, Philips w swoich telewizorach a to dopiero początek.

54663b98440b2d3c5a1054a6538a9a71.jpg

Zanim opiszę kilka ciekawostek na które wpadłem muszę powiedzieć, że Nexus Player ma też wady, wady z którymi można żyć.

Po pierwsze zrezygnowano z gniazda LAN, pozostawiając szybkie WiFi. W większości użytkowników nie będzie to stanowiło problemu ale ja mam mieszkanie rozległe i aby materiał HD nie rwał podczas odtwarzania musiałem router wspomóc dodatkowym AP w pobliżu Nexus Playera. Muszę jednak zaznaczyć, że tam gdzie inne chińskie playery z Androidem nie radziły sobie z sygnałem WiFi to Nexus jednak sobie radził.

Drugim mankamentem jest ilość wbudowanej pamięci, jest jej tylko 8 GB i nie wiem co za mądry wsadził tam tylko tyle bez możliwości rozbudowania. Już po zainstalowaniu 2-3 gier (tych lepszych graficznie) zaczyna brakować pamięci.

Na pamięć jest sposób, wystarczy urządzenie zrootować i zmapować podpięty dysk pod USB ale to już zabawa, chociaż niezbędna aby cieszyć się też innymi możliwościami.

Teraz przyjemności.

Jak napisał przedmówca Youtube to bajka, szybkość i łatwość obsługi jest zaskakująca, player uczy się twoich preferencji i szybko podpowiada ci inne filmy o podobnej tematyce, zresztą nie tylko Youtube ale też filmy z wypożyczalni, seriale z HULU, gry itp

Zaskakująco pięknie działa KODI (dawny XBMC), wszystko szybko płynnie i praktycznie bez zwiech o których pisał wcześniej kolega. Player z KODI zyskuje dodatkowe możliwośći, polską telewizję, polskie VOD itp

Jeszcze większe wrażenie zrobiły na mnie amerykańskie sieci telewizyjne NETFLIX i HULU. Wprawdzie w polsce te serwisy nie chcą działać i player ich oficjalnie nie instaluje a w sklepie Play.Google ich brak bo wykryty został nasz rejon geograficzny ale jest też na to sposób, można je w parę sekund dograć.

NETFLIX i HULU dla Android TV został napisany od nowa, to praktycznie nowy powiew świeżości w porównaniu z odpowiednikami na telefony czy tablety.

Tutaj moje zaskoczenie, nigdy z tych serwisów wcześniej nie korzystałem bo myślałem, że polskie łącza nie uciągną materiału z USA, szczególnie HD a ty zdziwienie. Wprawdzie posiadam łącze 32Mb ale to nie zmieniało faktu, że wcześniej gdy coś próbowałem oglądać w streemengu z USA to rwało nawet SD. Tutaj płynnie działa materiał HD nawet gdy równocześnie odtwarzany jest u mnie na 3 telewizorach a materiał buforuje się w około 3 sek. Jakość jest znakomita, przez około tygodnia testowania nie zacięło mi NAWET JEDEN RAZ co przy YT mało bo mało ale się zdarzyło.

Filmów i seriali (w tym tych najnowszych) w NETFLIX i HULU jest masa, mogę szczerze powiedzieć, że można zrezygnować z płatnej polskiej TV.

Jeżeli chodzi o polskie tłumaczenia to ja nagrywam z w/w serwisów materiał a później odtwarzając z KODI (XBMC) dociągają mi się automatycznie napisy.

d3c6da522d58d017ec760fdb2c8e7427.jpg

Gdyby było zainteresowanie mogę (może w osobnym wątku) napisać jak oglądać NETFLIX i HULU w Polsce, przy czym są to serwisy płatne ale na HULU jest sposób na legalne bezpłatne użytkowanie.

Nexus Player to również konsola do gier, playera można zakupić wraz z kontrolerem. Na razie mało jest interesujących gier, część pewnie musi przejść akceptację Google bo np. GT Racing 2 nie ma oficjalnie w sklepie Google dla Android TV ale można również sobie z tym poradzić. W sklepie googla dla Android TV są gry któe w 100% działają z kontrolerem lub pilotem.

Dostępne gry są od tych najprostszych do tych bardziej zaawansowanych i te nie odbiegają graficznie od konsol typu XBOX.

705bf0d91436c4729c75e322b68471f4.jpg

3f25e8298846635b917017ae0fb4a1f6.jpg

Edytowane przez jokers
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. Niezamierzony dubelek. Sorry.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o polskie tłumaczenia to ja nagrywam z w/w serwisów materiał a później odtwarzając z KODI (XBMC) dociągają mi się automatycznie.

Gdyby było zainteresowanie mogę (może w osobnym wątku) napisać jak oglądać NETFLIX i HULU w Polsce, przy czym są to serwisy płatne ale na HULU jest sposób na legalne bezpłatne użytkowanie.

Napisz, napisz.

Przy okazji, jak nagrywasz materialy z Netflixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo vod będzie dostępny jako appka na android tv :)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny to mój Nexus Player wylądował na allegro.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje bo czas najwyższy kupić coś nowego do zabawy.

Z Nexusa jestem nadal bardzo zadowolony. Co do ceny to wystawiłem licytacje i pójdzie za ile pójdzie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...