Skocz do zawartości
Aelirenn

Jak już uzbierałam na JVC X35 to go wycofali z rynku! No i jestem w kropce...

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie:

Czarnego, nowego X-35 w PL nie ma.

Jest jeszcze dostępny biały, w cenie 12 500 PLN.

Kolor odpada, cena też niezachęcająca (za 15 tys. mam X500).

Od współforumowicza (bardzo dziękuję!) dostałam namiar na niemiecką aukcję używanego X70 (http://www.ebay.de/itm/271661034253) w dobrej cenie, mój mąż jest za, ale oprócz ceny (niemal tyle co X500), mam wątpliwości (w ciągu 10 miesięcy projektor wyświecił 650h, czyli średnio 2h dziennie, wg. mnie to dużo). Baaardzo mnie kusił :(

Na niemieckim ebayu jest całkiem sporo projektorów JVC, nie to co u nas (no ale wiadomo, jaki to rynek, a jaki nasz).

Na razie zdecydowałam się ciułać na X500 (może na Wielkanoc będzie), ewentualnie patrzeć co się na ebay.de pojawi po świętach (Bożego Narodzenia).

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Jakbyście trafili na jakąś dobrą ofertę, z której nie skorzystacie, to nie pogardzę ;)

Edytowane przez Aelirenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy różnicach tego rzędu proponowałbym dozbierać do X500. Raz, że lepszy, dwa krajowa dystrybucja, trzy nowsza generacja (wyższa wartość w przyszłości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie ja w dow[beeep]ie o Radiu Erewań (starsi pamiętają, dla młodszych link): nie w przyszłym roku, tylko w tym, nie X-55 i nie X500 tylko RS49 :)

Wesołych Świąt santa-smiley.gif

Kevin.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów , pisz kobieto :)

Z kąd , gdzie za ile :) Miałaś możliwoś bezpośredniego porównania z czymś , czy to strzał na oślep :)? Jaki rozmiar ekranu ?

Czytałem dzisiaj na stronie US o jakiś problemach z softem , HDMI . Zauważylaś jakieś niedogodności ?

Ja poluję na 500 , ale białą . Ekran już mam 99" .

W połowie stycznia będę na urlopie i pojadę do stolicy bezpośrednio porównać Sony 55 z JVC 500 . Jestem bardzo ciekaw , warto dokładać 4k do 500 .

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem JVC X3 i byl to swietny projektor, zmienilem na Sony VPL 500ES i bylem zdziwiony ze jest ok ale nie ma takiej przepasci w jakosci jak bym chcial :) Przemalowalem pokoj na ciemne odcienie szarosci, sufit ciemny szary i podobnie sciany, wykladzina ciemna, zaslony czarne matowe i ..... przepasc w jakosci obrazu. Zawsze rady typu " ze odpowiednio przygotowany pokoj jest bardzo wazny " tak z wielkim luzem traktowalem :) az sie przekonalem na wlasnej skorze. Teraz przeprowadzka i pojoj do projektora czarny mat sciany i sufit, czarna mat wykadzina, czarna sofa itd + strojenie projektora. W przypadku projektora duzo czynnikow sklada sie na dobry obraz, sam zakup projektora to nie wszystko i nie zawsze wydanie duuuzo $$$ na projektor sie zwraca w obrazie jak nie zadbamy o pozostale elementy kina.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów , pisz kobieto :)

Z kąd , gdzie za ile :) Miałaś możliwoś bezpośredniego porównania z czymś , czy to strzał na oślep :)? Jaki rozmiar ekranu ?

Czytałem dzisiaj na stronie US o jakiś problemach z softem , HDMI . Zauważylaś jakieś niedogodności ?

Ja poluję na 500 , ale białą . Ekran już mam 99" .

W połowie stycznia będę na urlopie i pojadę do stolicy bezpośrednio porównać Sony 55 z JVC 500 . Jestem bardzo ciekaw , warto dokładać 4k do 500 .

Wesołych Świąt

Zorganizowałam brakującą kasę na X500 (tak jak pisałam, były u mnie prezentowane optoma, mitsu i X35, proponowano mi też Sony) i zadzwoniłam do dostawcy (firma z Warszawy, Gmeru polecił dwa lata temu :) ), czy jest w stanie ściągnąć mi go na Sylwestra (dzwoniłam 22.12).

Dostałam info, że jeśli chcę RS49 w tej samej cenie, to mogę sobie go przyjechać i zabrać od ręki (moja teoria jest taka, że się pracownicy zrzucili, żeby mieć mnie w końcu z głowy :lol: ), no więc chciałam, wysłałam pierwszego męża następnego dnia i w Wigilię był Kevin :D a następnego dnia Watchmen.

Na razie bezpośrednio na ścianie, z ujowym dźwiękiem, ale lepsze to niż bez projektora wcale :)

Problemów z softem projektora na razie nie mam żadnych, przy Watchmen się naużerałam z softem do odtwarzacza (co za debil wymyślił system BD niekompatybilny wstecz #%$¥£!).

Po kilku dniach mam następujące wrażenia co do JVC:

- funkcja shift rządzi. Pozostałe projki jej nie miały i to mi w nich bardzo przeszkadzało. Nie ma zniekształceń od keystone, a obraz jest tuż nad podłogą i mimo to nikt nie zasłania.

Zaletą niemania ekranu jest to, że ślubny ustawił sobie osobną konfigurację z ekranem wyżej (ja kur[beeep]el jestem, w dodatku lubię siedzieć bliżej niż on i z ekranem prawie na podłodze).

- będę musiała podciągnąć kabel sieciowy do projektora. Przetestuję aplikację na ajpada i jeśli się sprawdzi, to będę miała sterowanie w jednym miejscu z mieszkaniowym (jakby jeszcze było tam sterowanie playerem, to bajka...).

- kicha, że nie ma automatycznej osłony na obiektyw (wyższe modele zdaje się mają). U mnie się nieźle kurzy, a pewnie nie będzie mi się chciało włazić, żeby zakładać i zdejmować :(

Teraz się zastanawiam, skąd skombinować kolorymetr Spyder Elite lub Pro, żeby sobie trochę skalibrować lepiej obraz (ściągnęłam soft JVC, chodzi tylko z tym miernikiem). Szkoda kasy na profesjonalną kalibrację na niebieskiej ścianie :) (choć przyznam, że nie jest tragicznie).

Daj znać, jak twój test porównawczy, jestem ciekawa jak wypada ten soniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam, skąd skombinować kolorymetr Spyder Elite lub Pro, żeby sobie trochę skalibrować lepiej obraz (ściągnęłam soft JVC, chodzi tylko z tym miernikiem). Szkoda kasy na profesjonalną kalibrację na niebieskiej ścianie :) (choć przyznam, że nie jest tragicznie).

A na miernik, który był dedykowany do CRTków i ew. LCD na CCFL, a przy tym i tak prezentował mizerne rezultaty nie szkoda? Przecież na tym JVC on da losowe rezultaty :D Jak masz jeszcze niewykończone pomieszczenie to ustaw na tryb Reference lub Cinema-1 i odejmij niebieskiego (B-Gain) żeby trochę skompensować kolor ściany i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na miernik, który był dedykowany do CRTków i ew. LCD na CCFL, a przy tym i tak prezentował mizerne rezultaty nie szkoda? Przecież na tym JVC on da losowe rezultaty :D Jak masz jeszcze niewykończone pomieszczenie to ustaw na tryb Reference lub Cinema-1 i odejmij niebieskiego (B-Gain) żeby trochę skompensować kolor ściany i tyle.

Bardzo dziękuję za dobre rady, niebieski odjęliśmy na samym początku :)

Hmmm, muszę sobie teraz obejrzeć "Awatara" i doprecyzować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dobre rady, niebieski odjęliśmy na samym początku :)

Hmmm, muszę sobie teraz obejrzeć "Awatara" i doprecyzować :D

Avatar to zły materiał do ustawiania balansu bieli, już lepiej wyświetl sobie np. planszę Burosha z tymi twarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar to zły materiał do ustawiania balansu bieli, już lepiej wyświetl sobie np. planszę Burosha z tymi twarzami.

Żartowałam, chodziło mi o ilość koloru niebieskiego w tym filmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...