Skocz do zawartości
Aelirenn

Jak już uzbierałam na JVC X35 to go wycofali z rynku! No i jestem w kropce...

Rekomendowane odpowiedzi

Biednemu zawsze wiatr w oczy :( Jak już uciułałam na tego X35 (nie ma co się oszukiwać, w porównaniu z niektórymi krezusami na forum, to ja biedak jestem :blush:) i złożyłam zamówienie, to się okazało, że NIE MA. Szlag!

Projektor był u mnie kilka miesięcy temu na demonstracji, z dwoma modelami innych firm, i jak zobaczyłam obraz, to żadnego innego już nie chciałam.

Nowy najniższy model JVC jest 4K i stanowczo za drogi (niepotrzebne mi 4K...), na dostępne jeszcze X55 nie dozbieram (trzeba jeszcze ekran kupić, na razie ramowy) w rozsądnym czasie. Przypomina mi to paradoks Achillesa i żółwia :unsure:

Sprzedawca proponuje Sony VPL-HW55ES, bardzo zachwala, ale ja nic na forum na ten temat nie znalazłam.

Możecie polecić jakieś projektory w okolicach 10 tys. PLN?

Mam następujące warunki:

Wymiary pomieszczenia: 625cm x 445cm
Odległość od czoła projektora do ściany: 642cm (na pawlaczu)
Wysokość projektora od podłogi: 230cm - 315cm (dolna i górna wysokość otworu na pawlacz).

Sufit biały, ściany szaroniebieskie.

Okno zasłaniane roletą z materiału, pokój dość ciemny (oficyna).

Szczegóły tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/26862-projekt-kina-domowego/page-5

Będę wdzięczna za podpowiedzi, co mogę wziąć pod uwagę.

Chciałam sobie na święta Kevina na dużym ekranie obejrzeć :lol:

Sony VPL-HW55ES
Sony VPL-HW55ES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kup sobie Panasonic PT-AT6000, teraz kosztuje poniżej 10 tyś.obraz znakomity.Poczytaj opinie...Moja przygoda z projentorem zaczęła się kupnem Sony serii VW oraz ekranu(2,20x1.80) jakiejś niemieckiej firmy( dobre do DVD, ale do blu raya, sat HD i PS3, już nie).Następnie po kilku latach kupiłem Panasonic PT-AT2000, obraz super, wyświetlam go na gołej ścianie pomalowanej na biało farbą aksamitną, nie błyszczącą (Para mat lub Dekoral mat), obraz 3mx2m super jakość.Po kilku latach użytkowania 1800h woła o nową lampę(kupiłem lampa plus moduł,1500zł), może przed świętami wymienie.Być może w przyszłym roku kupię Panasonic PT-AT6000...Relatywnie cenowo i w stosunku do jakości obrazu....super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PT-AT6000 porównywać do JVC X35...? To w ogóle dwie różne klasy projektorów w moim uznaniu. Panasonic nie przystaje do JVC ani kontrastem (natywne 2000:1 vs. ok. 20 000:1), ani odwzorowaniem barw. Do tego ma gorsza ostrość i bardzo poważne problemy z jednolitością obrazu.

Według mnie jedynym zastępstwem dla JVC jest właśnie Sony HW55. Oba projektory wykorzystują tą samą technologię obrazowania (LCoS) i dzięki temu mają podobne walory nieosiągalne dla projektorów LCD, czy DLP. W prawdzie Sony nie chwali się aż tak dobrym kontrastem jak JVC, ale posiada dynamiczną przysłonę, dzięki której trochę nadrabia straty. W niezaadaptowanym pomieszczeniu powinien wypaść podobnie, a do tego jest bardzo cichy i po kalibracji osiąga referencyjne odwzorowanie barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie projektory JVC X35 i SONY VLP-HW55 (cena ok. 12 tyś), są lepsze od Panasonica PT-AT6000 (cena ok 8 tyś), ale różnica 4 tyś jest dość znaczna ???? czy warto ???, to zależy od indywidualnego podejścia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor w Polsce podobno nie ma, więc jeśli sprzedawca nie ma fizycznie u siebie, to nie ma.

35tki są po sklepach internetowych i na Allegro, ale to są oferty w stylu "okazało się, że się właśnie skończyły, ale może jest pani zainteresowana takim projektorem..?". Tak mi zaproponowano soniaka.

W Niemczech kupowałam tylko na Amazonie, nie mam pojęcia ile by kosztował transport i co z gwarancją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję masz europejską, a koszt to zapewne 20-40 EUR.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I baw się potem z taką gwarancją. Język, czas, wysyłki A X35 to niezły kloc.

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a jak nowy x500 za drogi ? Podobno bije na głowę x35 zwłaszcza obrazem 3d , dostałem na niego ofertę za 16 k płn od dystrybutora

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bił by na głowę jakby był 4K a tam leci taka ściema w specyfikacji, że jest jeszcze gorzej niż z Sharpem i ich pomysłem na "prawie" 4K... Prawda jest taka, że jak nie masz dedykowanego pokoju to X35 nawet w 70% nie wykorzystasz.... Dlatego kupowanie jak kiedyś takich modeli jak X7, X9 itd mijało się z celem bez salki kinowej bez okien, z ciemnymi ścianami itd...

Sony 300 jest prawie jak trzeba ale też mu brakuje : / (płynność...). Ogólnie w projektorach jest totalny zastój a takie firmy jak JVC totalnie się zatrzymały a przecież co roku dawał mega do pieca. Lipa Panie lipa. Nie ma czego kupić ; ) Czekamy na prawdzie nowości 4K zgodne ze standardem. Może za rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego dżejwisa miałam zamiar długie lata użytkować :) W 3D wkurzają mnie okulary, a filmów górujących nad wersją 2D nie ma zbyt wiele. 4K też mnie nie kręci, bo zanim się pojawią odpowiednie źródła obrazu, to będzie czas na zmianę, jak nie projektora, to mieszkania (na dom starców :lol:)

W najnowszej linii tej firmy, najsłabszy model jest niemal o połowę droższy od poprzednika. A jak piszesz, podstaw nie ma, bo jest '4K e-shift3'. To bardzo popularna zagrywka, pewnie dział R&D nie wyrobił się, a nie można stać w miejscu, bo wszyscy gonią, nie ważne, że wprowadzają niedopracowane produkty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że od dłuższego czasu mamią tym pseudo 4K... to kolejne linia więc już to wkurza. Czytając opis można się łatwo nabrać... że tak w ogóle można?!

Na lata to aż się ciśnie na usta 4K. 2015 w końcu będą źródła. Zresztą już są. Gry, stream itd. Ale oczywiście na ten moment można dyskutować ale w grudniu za rok będzie już inna sytuacja. Problem tylko taki, że i tak nie ma co kupić 4K więc ... nie ma problemu z wyborem w tej cenie patrząc na rozdziałkę ;) Oj nie masz prostego zadania....

3D dla mnie zdechło i nawet nie wyciągam już okularów. Szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się może w Media Centrum Wawa? Powiedz, że z forum dzwonisz. Oni zawsze coś mają z JVC ; ) http://www.media-centrum.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się może w Media Centrum Wawa? Powiedz, że z forum dzwonisz. Oni zawsze coś mają z JVC ; ) http://www.media-centrum.pl/

Mój pierwszy telefon był do nich. I od nich się dowiedziałam, że 35 nie ma, ale mogą mi 55 w dobrej cenie zaproponować.

Usiłowałam znaleźć x35, zachomikowanego u innego sprzedawcy, ale jak pisałam, oferty w necie to ściema. BTW, nie ma bata na takich, co wystawiają na wabia, choć wiedzą, że projektor jest niedostępny?

Czasami czuję się jak bohater filmu "Shoot 'Em up", co drugie zdanie zaczynając od "Wiesz, co mnie wkurza?" :) Super czarna komedia, tak of topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to jak oni nie mają tzn., że rzeczywiście cienko : / No to ja bym w to Sony wchodził. One też dopasione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aelirenn to może kup sobie jakiś tani projektorek na najbliższy czas. Przykładowo Benq W1070. Wydasz niecałe 3000zł to nie będzie szkoda, a za jakieś 2 - 3 lata kiedy na pewno już pojawią się przyzwoite projektory LCoS 4K doinwestujesz swój system. Moim zdaniem nie ma sensu w Twoim przypadku dokładać jeszcze więcej do modeli X500, czy X55, skoro nie ma dedykowanego pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aelirenn to może kup sobie jakiś tani projektorek na najbliższy czas. Przykładowo Benq W1070. Wydasz niecałe 3000zł to nie będzie szkoda, a za jakieś 2 - 3 lata kiedy na pewno już pojawią się przyzwoite projektory LCoS 4K doinwestujesz swój system. Moim zdaniem nie ma sensu w Twoim przypadku dokładać jeszcze więcej do modeli X500, czy X55, skoro nie ma dedykowanego pomieszczenia.

Na początku taki był plan, optoma za 5tys, byle jaki ekran, głośniki i wio.

Ale się przekonałam, że u mnie prowizorka trwa dłużej niż planowałam. A patrząc na rynek (brak interesujących mnie trendów), to za te parę lat będę miała problem, żeby kupić coś w rozsądnej cenie bez zbędnych opcji (czyli będę musiała przepłacić za coś, czego nie będę używać).

Dobrym przykładem są telefony komórkowe...

Dedykowane pomieszczenia nie ma i nie będzie, więc jeśli teraz tak do tego podejdę, to za kilka lat będzie to również argument, żeby nie kupować dobrego sprzętu.

A po prezentacji stwierdziłam, że wolę pooszczędzać i kupić lepszy projektor, bo różnica jest spora. Pech chciał, że za długo to trwało i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku taki był plan, optoma za 5tys, byle jaki ekran, głośniki i wio.

Ale się przekonałam, że u mnie prowizorka trwa dłużej niż planowałam. A patrząc na rynek (brak interesujących mnie trendów), to za te parę lat będę miała problem, żeby kupić coś w rozsądnej cenie bez zbędnych opcji (czyli będę musiała przepłacić za coś, czego nie będę używać).

Dobrym przykładem są telefony komórkowe...

Dedykowane pomieszczenia nie ma i nie będzie, więc jeśli teraz tak do tego podejdę, to za kilka lat będzie to również argument, żeby nie kupować dobrego sprzętu.

A po prezentacji stwierdziłam, że wolę pooszczędzać i kupić lepszy projektor, bo różnica jest spora. Pech chciał, że za długo to trwało i tyle.

No to nie ma rady jak dozbierać do X500, lub ew. przyoszczędzić i kupić HW55. W przypadku Twojego pomieszczenia nie powinno być wielkiej różnicy pomiędzy jednym a drugim, a z resztą nawet w idealnym pomieszczeniu zarówno Sony jak i JVC po kalibracji powodują opad szczęki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma rady jak dozbierać do X500, lub ew. przyoszczędzić i kupić HW55. W przypadku Twojego pomieszczenia nie powinno być wielkiej różnicy pomiędzy jednym a drugim, a z resztą nawet w idealnym pomieszczeniu zarówno Sony jak i JVC po kalibracji powodują opad szczęki ;)

Tylko, czy w pierwszym przypadku kupować X500 czy X55, jeśli gdzieś będzie?

Dobrze, że nie kupuję telewizora, tam jest jeszcze trudniej z wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy w pierwszym przypadku kupować X500 czy X55, jeśli gdzieś będzie?

Dobrze, że nie kupuję telewizora, tam jest jeszcze trudniej z wyborem :)

Oba powinny sprawdzać się bardzo podobnie. Kwestia ceny. Jeśli X500 będzie niewiele droższy to preferowałbym dopłacić, bo jest nowszy i dłużej zachowa swoją wartość.

Zapomniałem... Do X500 dodali też funkcję dynamicznej przysłony. To na pewno przemawia na jego korzyść jeśli chodzi o jakość obrazu. Wsparcie natywnego współczynnika kontrastu, wynoszącego ok. 20 000:1, taką przysłoną musi podwójnie zrywać czapkę ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu All... jest aukcja Sony HW 500 ES , kończy się jutro po 17 , może warto tam spróbować ? Na razie cena śmieszna 8.9k

I jak Pan Maciej mówił , bez zaadaptowanego pomieszczenia może nie być widać tych wydanych pieniędzy . Ja narazie lecę na Benq W 1400 i jestem pod wrażeniem .

Sam Pan Maciej był mile zaskoczony tym projektorem .

A taki projektor także wisi na portalu All... z przepracowanymi 20h za jedyne 3.65k + ekran :)

Pozdrawiam .

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten Sony 55 jest także rewelacyjny i co tu się jeszcze zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...