Skocz do zawartości
buqers

Gdzie znajdę ustawienia dla Samsung UE50HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Podpina się do pytania, oczywiście wiem ze do każdego egzemplarza trzeba podejść indywidualnie, ale może Pan dać parę wskazówek które poprawia wyświetlany obraz :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki zostały podane w teście tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki zostały podane w teście tego modelu.

Przeczytałem cały ten temat i tam nie ma ustawień takich jak kolor czy balans bieli. U mnie ten co tam piszą najlepszy tryb "FILM" prezentuje się słabo nawet po ustawieniach fabrycznych. Kolor jest wyblakły, a biały wygląda raczej jak szary... Najlepiej prezentuje się dynamiczny i naturalny ale i tak to nie jest idealny obraz wg. mnie. Dla tego pytam się czy bez wydawania kasy na profesjonalnego kalibratora jest szansa otrzymania tu jakiś ustawień? W czasie próby ustawień samemu to czuję się jak dziecko zagubione we mgle. Mój kolega ma inny model i udostępnili mu ustawienia na tym forum obraz prezentuje się super. Po wprowadzeniu ich do mojego tv efekt jest nie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat i tam nie ma ustawień takich jak kolor czy balans bieli. U mnie ten co tam piszą najlepszy tryb "FILM" prezentuje się słabo nawet po ustawieniach fabrycznych. Kolor jest wyblakły, a biały wygląda raczej jak szary... Najlepiej prezentuje się dynamiczny i naturalny ale i tak to nie jest idealny obraz wg. mnie. Dla tego pytam się czy bez wydawania kasy na profesjonalnego kalibratora jest szansa otrzymania tu jakiś ustawień? W czasie próby ustawień samemu to czuję się jak dziecko zagubione we mgle. Mój kolega ma inny model i udostępnili mu ustawienia na tym forum obraz prezentuje się super. Po wprowadzeniu ich do mojego tv efekt jest nie najlepszy.

Nie wiem co to jest dla Ciebie najlepiej przedstawiający się obraz, ale mogę Ci powiedzieć czym jest dla mnie: http://hdtvpolska.com/topic/32183-jak-testujemy-wyswietlacze-na-hdtvpolskacom-czemu-testy-sa-najbardziej-profesjonalne-w-polsce/?p=325238 Najlepiej przedstawiający się obraz to taki, który najmniej odbiega od tego co widział autor audycji i takie zadanie realizuje najlepiej tryb Film. Jeśli jest za ciemny to dodaj podświetlenia. Jeśli chcesz zniwelować resztę mankamentów to zamów kalibrację. Nie ma innych sposobów na skróty. Możesz sobie szukać dalej ustawień "do modelu", to nic nie da, nadal będziesz kręcił się wokół czyjegoś punktu widzenia obrazu i to jeszcze zmienionego, bo masz nie ten sam egzemplarz. Gdyby istniało coś jak ustawienia kalibracyjne dobre dla każdego egzemplarza to wgrałby Ci je producent. Dlatego nie ma uniwersalnych ustawień kontrastu, balansu bieli, gamutu itd.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Dziękuję za konkretną odpowiedź ;) Też mi się właśnie wydaje, że nawet idealnie skalibrowany tv jednemu będzie odpowiadał, a innemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...