Skocz do zawartości
mobor

Dune tv-303d problem z napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtwarzaczem tv303. Zauważylem ze polyka napisy.

Niektore linie tekstu pomija, inne wyswietla z opoznieniem na ulamek sekundy. Problem wystepuje zarowno przy napisach wmuksowanych jak i z zewnetrznymi napisami srt. Problem wystepuje na filmach 3d

Dysk usb 2.0 7200 zasilany indywidualnie. Testowałem na róznych wersjach firmware, resetowalem pamiec podreczna, dostep do dysku mam ustawiony na szybki

Co moze byc przyczyna?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo przeprowadziłem małe śledztwo i odkryłem że problem leży w ...odtwarzaczu.

Żeby poradzić sobie z tą niedogodnością wystarczy w menu dźwięku zmienić ustawienia .. z bitstream na PCM

Wychodzi więc na to że wysoki, zmienny bitrate ścieżek audio (na Dolby Digital problem nie występował, jedynie na DTS HD MA) powoduje przytykanie się odtwarzacza (ciekawe gdzie jest wąskie gardło, w firmware czy w samej sigmie?) Aktualizacja FW do najnowszej wersji (z lutego 2015) nie przyniosła zmiany więc jedyne rozwiązanie jest takie jak wyżej.

Jeśli ktoś chce sprawdzić czy ma ten problem u siebie proponuję przetestować z filmem NA KRAWEDZI JUTRA (wersja 3D) Już w trakcie początkowych napisów (pierwsze 5 minut filmu) widać u mnie problemy z napisami (na ścieżce audio END DTS HD MA)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest zrypane

Mimo ustawienia trybu PCM a dalej trybu dekodowania 5.1 - Dune wypuszcza tylko 2.0

Tak samo zachowuje się SMART.... I to nawet w wypadku DD !!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...