Skocz do zawartości
Gmeru

Wywiad: Firma Panasonic od strony inżynierów z Japonii i Europy. Model LCD Ultra HD AX900

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdury. Na potwierdzenie tej tezy niech będą losy plazm Panasonica. Uważasz, że padły bo na polskim rynku nie udało się ich sprzedać? Get real. Elektronika produkowana jest masowo, w milionach sztuk i sztuczne zawyżanie cen szkodzi, a nie odwrotnie. Dam Ci dobry przykład - szukałem niedawno normalnej anteny dvbt, typowej "yagi", kierunkowej. Najtańsze anteny w marketach elektronicznych kosztowały między 90-100 zł. Ta sama antena na giełdzie i w sklepach stricte rtv, a nie marketach elektronicznych, kosztowała 45...a na portalach aukcyjnych te same kosztują 30. Uważasz, że różnią się czymś? Bzdura. Kawałek aluminum...bez wzmacniacza i symertyzatora...Najzabawniejsze jest to, że ten kawałek szmelcu odbiera sygnał z kilku muxów w odległości jakoś 100km do nadajnika - zamontowany jedynie wzmacniacz LNA 169 albo 177.

Zrozum, niektóre rzeczy mają śmieszne ceny tylko ze względu na ich pozycjonowanie w segmencie danych produktów, a nie przez walory...

I robią to bez problemów bo sprzedaż LCD jakoś nie spada,,,mimo tego dramatycznie słabego obrazu...prawda? Jakoś po dzisiejszym seansie na AS640 nie mam na co narzekać...(zwłaszcza, że uwielbiam F1).

Majaczysz, tylko tyle powiem. Bzdury nie poparte żadnymi faktami. Nie znałeś polityki firmy, nie znałeś ich planów inwestycyjnych, nie znałeś ich budżetu finansowego, poziomu sprzedaży, marż, wydatkow związanych z działalnością gospodarczą (zus, gratyfikacje, rachunki itd.), ale wysuwasz jakże autorytarne stwierdzenia. BAJKI.

Uśmiecham się ponownie, wszak przed chwilą skończyłem oglądać kilka filmów i transmisji kwalifikacji F1 na AS640 i jestem bardzo zadowolony...a to nie ma ceny Mercedesa...Komponenty gorszej jakości? Masz na to jakiekolwiek potwierdzenie, pomijając pewną firmę? Stosuje się dziś m.in. kondensatory SSC, cewki zalewane, mosfety o dużej wytrzymałości prądowej i temperaturowej, aby nie dochodziło do przebicia złącz...ale TY wiesz swoje.

Zresztą, do jasnej anielki, gdyby było tak, jak piszesz to masowo bankrutowałyby nie sieci z elektroniką, a producenci sprzętu. Przecież serwis jest działem firmy, który przynosi, z racji biznesowej, jedynie straty, to część firmy, która nie przynosi dochodów, a jedynie same straty i tylko straty, a więc ich powiększanie nikomu nie jest potrzebnę mimo obiegowej opinii, że jak się zepsuje to będziesz musiał kupić nowy - wpierw przed 2 lata firma będzie to musiała non stop naprawiać... Żadnemu producentowi nie jest po myśli, gdy sprzęt psuje się w okresie m.in. gwarancji bo to trzeba naprawić. Odsetek uszkodzonych sprzętów przy produkcji globalnej, jak mówią amerykanie, at best, to poziom do 8%...a i tutaj mocno zawyżam [przypomina mi to "jazdę" po Seagate za awaryjność dysków, gdy awaryjność globalna to wielkość chyba 2% - na marginesie dodam, Seagate u mnie to jedyne dyski, które mimo badblocków i badsectorów potrafią pracować nadal, inne już gryzą ziemię bo same z siebie po prostu sobie padły (jeden z moich F1 padł miesiąc po gwarancji)]. Zdajesz sobie sprawę, że gdyby "czas życia" oraz "zawodność" była taka, o jakiej klepiesz to koszty związane z serwisem, w całej rozciągłości (logistyka, transport, serwis, cześci) pochłaniałyby takie środki, że firmy nie byłoby stać już na nic i po chwili padłaby?

Na rynku RTV/AGD obracam sie zawodowo od 15-u lat. Swoje wiem i znam to od podszewki.

A jak ty? Podobnie czy tylko na podstawie wiedzy z netu?

Masz prawo sie nie zgodzic z moimi tezami, bede z tym zyc ;):P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne spojrzenie na ten światek.

Byc może "z różnych stron barykady" ;) i z różnych jej wysokości.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanich telewizorów LCD nie da się oglądać bo ich obraz to syf! Ktoś się nie zgodzi ???

Hmmm, ujmę to delikatnie - kontrowersyjna teza. Przyjmując za rozsądną "taniość" kwotę ok. 2500-3500 pln za tv LCD w rozmiarze powiedzmy 50 cali, uważam że przy korzystaniu z naziemnej cyfrowej lub dekoderów dostarczanych przez operatorów sat i kablowych nie użyczymy znacznej różnicy w obrazie, nawet jeśli dołożymy sporo do przywołanej kwoty. Co więcej przytaczając wysoki model oparty na IPS a średnią czy nawet niższą średnia klasę zbudowaną na VA możemy jako dający lepszy obraz wskazać telewizor ... tańszy!

Naturalnie są modele która kosztują sporo więcej i dają w zamian zazwyczaj lepsze układy płynności ruchu, ale sceptycznie przyznam, iż moim zdaniem różnica w cenie za bardzo nie daje adekwatnego wzrostu jakości obrazu.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli TV za 1500 zł.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za 1500 zł także można nabyć całkiem sympatyczny tv z bardzo przyzwoitym obrazem.

Wówczas mamy przekątną 32-40 cali -przykłady (celowo pomijam marki) np. UE40H5000, 32L6353DG, 40L6353DG, UE32H5000, KDL-40R450.

Jeśli dołożymy powiedzmy 200 -300 pln z wręcz znakomitym ( jeżeli ktoś rozumie co to gęste upakowanie pixela do 32 cali przekonywać nie trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt... to są w tym momencie dobre jak nie bardzo dobre tv co jeszcze 2-3 lata temu było nie do pomyślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding, banding, DSE..... to tez czesc przyzwoitego obrazu - I to nie tylko w tych tanich modelach? Sporo sie o tym czyta I sam doswiadczylem - w nowym TV.

W starym TV tego nie mialem - minimalne rozjasnienie (widoczne tylko na pelnej czerni) z jednej strony. Nie wirze, ze nie da sie pogodzic tych trzech rzeczy: krawedziowego podswietlenia LED, cienkiej ramki.... pewnie dolozenie usztywnien, uszczelek I grubszej (niekoniecznie szerszej) ramki kosztowaloby kilka USD od sztuki TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare telewizory miały podświetlanie CCFL - katody. Nowe mają albo edge led, albo full led. NA full ledach nie powinno to występować (clouding), ale na edge-ledach, to norma. Sam mam AS640 i na nim cloudingu, dse i bandingu nie ma w ogóle. Najbardziej mnie cieszy to, że ne mam w ogóle cloudingu, gdy na 7335 od Toshiby był, mocny, choć z tym dało się "powalczyć".

Ps - za 1500 też da się kupić imho dobry tv, mniejszych rozmiarów, nikt nie oczekuje przecież za 1500 zł odbiornika 50 cali z obrazem, jak w modelach parę razy droższych, ale do 40 cali kupi się imho bez problemów. Pomijając clouding, to 7335 można było mieć za 1600, a to 100Hz natywny panel VA! Obraz imho był świetny (tylko to wolne menu oraz clouding...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare telewizory miały podświetlanie CCFL - katody. Nowe mają albo edge led, albo full led.

Praktycznie wszystkie obecnie dostępne dla przeciętnego Kowalskiego modele są wykonane w systemie podświetlenia krawędziowego (tj. edge led).

Modele z podświetleniem full led to szczyt oferty (pojedyncze modele) i choć nie śledzę bardzo detalicznie oferty każdego producenta z góry cennika (jeśli się więc mylę co do ilości modeli z FL proszę mnie poprawić), to uważam że obecnie system podświetlenia krawędziowego i jego wygaszania jest na tyle "dopieszczony", że full led traci/stracił ogromną jeszcze niedawno przewagę na "krawędzią" - to może nam potwierdzić/zaprzeczyć Gmeru lub Maciej.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "dopieszczony" ciekawie brzmi w czasach gdy tak wiele osob narzeka na przeswiecajace podswietlenie, clouding itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wyrwać z kontekstu, pełne zdanie brzmi:

uważam, że obecnie system podświetlenia krawędziowego i jego wygaszania jest na tyle "dopieszczony"

"I" oznacza tutaj koniunkcję - tzn. zachodzą oba warunki równocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, mija się z prawdą ;) Dobrze podświetlone edge-ledy to imho rzadkość. Miałem okazję przebierać, gdy szukałem zamiennika dla 7335 w większym rozmiarze...a jedynymi chyba full ledami jest obecnie LG LB oraz, ponoć, AS640 - tak na czarnym chyba ktoś dostał w odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumialem koniunkcji - zdolnosc do uzywania logiki wymiera u mnie po kilkunastu latach pracy w Afryce. ;) . Myslalem ze zarowno podswietlenie krawedziowe, jak I jego wygaszanie uwazasz za systemy dopieszczone. Zgadzam sie z czescia o zmniejszajacej sie przewadze pelnego podswietlenia - gdyby jeszcze stref wygaszania bylo wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obecnie produkowane tv mają wady i to tak w klasie budżetowej jak i szczytowej. Niestety producenci tutaj często pozwalają sobie na wypuszczenie niedorobionych modeli plus loteria (szczegolnie z DSE). Ale nie o tym chciałem , celem posta jest zwrócenie uwagi na fakt, iż podświetlenie DIRECT LED to nie jest to samo co podświetlenie FULL LED. Oba warianty oznaczają umieszczenie diod za panelem, ale zdecydowanie różna jest ich ilość - stąd lokalne wygaszanie i idealny (przynajmniej w teorii - screen uniformity) mamy tylko w modelach FULL LED.

A tak na marginesie przerażająca jest wiedza niektórych serwisów w tej materii - testują tv a piszą, że to "edge" podczas kiedy gołym okiem widać,że to "direct".

Przykładowo bardzo popularny samsung 48' H6400 to model z technologia direct led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że menu serwisowe samsunga podaje, że to edge-led z samego oznaczenia kodowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w wydaniu 48 calowym Samsung H6400 ma podswietlenie matrycy typu direct led (podobnie zreszta jak cala masa innych tv w tym rozmiarze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w wydaniu 48 calowym Samsung H6400 ma podswietlenie matrycy typu direct led (podobnie zreszta jak cala masa innych tv w tym rozmiarze).

Wcześniej ktoś podawał nastawy z menu:

Wiem co jest w menu serwisowym.

"UE40H7000 panel type:40A1AF0V , CPU - M-Star X14

UE48H6500 panel type:48A1AF0V , CPU - M-Star X14

UE55H6400 panel type:55A1AF0V , M-Star X14

UE50H6400 panel type:50D1AF0V , M-Star X14, (panel :Innolux,100Hz)

UE48H6200 panel type:48A1AF0V , M-Star X14

UE50H5500 panel type:50R6AF0V , Mstar X14

UE48H5000 panel type:48A6AF0V ,NT14L (Novatek)"

Ale, hdtvtest.co.uk też nie jest jakimś podrzędnym portalem. Z tego co tutaj jest to model 48 jest V czyli edge ledem.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji firekage 48 cali H6400 na 100% jest direct ledem (testowalem osobiscie ten model ).Zreszta obecnie jest calkiem sporo tv z podswietlenie direct led (przypominam direct led to nie jest Full Led). Zreszta przejdz sie do sklepu i zobacz jak grube sa niektore modele - zgadnij dlaczego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...