Skocz do zawartości
SonnyCrockett

Mede8er czy miniPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :)

Poszukuję porady w następującej kwestii.

Moim celem jest zapewnienie rodzinie rozrywki audio-video w salonie przy pomocy zgrabnego urządzenia które ma służyć do odtwarzania filmów HD i innych (możliwie jak najwięcej formatów, ale bez przesady), odtwarzania muzyki mp3, przeglądania zdjęć, obsługi terrent.
Jest jeden bardzo istotny warunek. Urządzenie musi się łączyć z telewizorem (hdmi) oraz wzmacniaczem Denon (odtwarzanie muzyki) poprzez kabel RCA tak by można było słuchać muzyki bez włączania telewizora. Ewentualnie włączyć TV tylko na chwilę by wybrać pliki do grania.

I tutaj mam wielki dylemat. Rozważam 2 opcje:

1. Zakup bardzo energooszczędnego miniPC Intel NUC BOXD54250WYK2:

Daje on olbrzymie możliwości (instalacja Windows, Linux, XBMCUbuntu, co tylko chcemy). Urządzenie ma dla mnie tylko jedną wadę a mianowicie jedno złącze mini HDMI i brak możliwości podłączenia do wzmacniania. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale wydaje mi się, że musiałbym dokupić przejściówkę z miniHDMI na HDMI + splitter hdmi + jeszcze przejściówkę z hdmi do RCA. Są to dodatkowe koszty i nie mam pojęcia czy to będzie dobrze działało i czy nie przez takie kombinacje nie ucierpi jakość sygnału.

2. Druga opcja to zakup odtwarzacza Mede8er MED800x3D. Tutaj wszystko powinno się podłączyć bez problemu. Są wyjścia hdmi oraz RCA.
Z tego co czytam na tym forum ten sprzęt ma bardzo pozytywne opinie. Jest to jednak jakby nie było dość ograniczone rozwiązanie w stosunku do miniPC.

Generalnie bardziej skłaniam się w stronę NUCa. Urządzenie jest kompaktowe, energooszczędne, wszechstronne i w połączenie z mini klawiaturą powinno się sprawdzić.
Przerażają mnie jednak komplikacje związane z podłączeniem tego do wzmacniacza.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
Wszelkie uwagi bardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja złożenia samemu minPC? Np Asrock Q2900-ITX (445zł), cichy zasilacz pico (300zł), ram(150zł), dysk ssd (250zł) na system i do tego obudowa z pilotem i wyświetlaczem imon (400zł). Cena (~1500zł) trochę niższa niż NUC a i funkcjonalność o wiele większa. Pozostaje tylko kwestia zabawy z oprogramowaniem (polecam OPENelec) i konfiguracją co nie dla każdego może być łatwe i przyjemne.

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samodzielne składanie chyba jednak się nie skuszę.

Oszczędność to jakieś 300 pln

Koszt Mede8era to 1000PLN

Koszt całego NUCa łącznie z Windows 8.1 to 3000 pln

To już jest spora różnica i zastanawiam się jak duża jest przewaga mini PC nad tym Mede8erem.

Odtwarzacz HD to jednak jakiś zamknięty układ ograniczony oprogramowaniem producenta.

Nie wiem czy korzystanie z takich funkcjonalności jak NAS czy torrent nie jest przypadkiem mniej wygodne niż w miniPC.

Sam system też powinien chodzic sprawniej niżw miniPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś Ty widział mede8er'a za 1000 zł ? Mede8er 600 kosztuje około 550 zł a 800-tka około 750 zł. Nie wiem jak działa torrent na tym sprzęcie, ale jako odtwrzacz wszelkiej maści plików typu video jak i audio sprawdza się (w moim przypadku) doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz odtwarzacza z dyskiem wewnętrznym to owszem, ale jeśli podłączysz dysk zewnętrzny to koszt automatycznie maleje. Ale wszystko według potrzeb.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...