Skocz do zawartości
Maciej Koper

IPS czy VA ? Dwa typy matryc LCD, jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Rekomendowane odpowiedzi

mmpeg-4 a może poczytaj moje posty ze zrozumieniem dotyczące twoich wcześniejszych  linków. Nie wnosisz nic do tematu dajesz linki do porównania nie wiadomo jak ustawionych tv i znowu uogólniasz. Kogo chcesz przekonać i do czego? Cały temat jasno daje do zrozumienia, że wybór matrycy zależy od preferencji obrazowych i sposobu oglądania tv. Każda z tych matryc ma swoje wady  i to już zostało jasno przedstawione.  W skrócie VA sprawdza się do oglądania samemu na wprost i w ciemności, IPS będzie lepszy w lekko podświetlonych pomieszczeniach i większym gronie. (Lekko to burzy 65sk9500 od lg gdzie czerń jest na naprawdę akceptowalnym poziomie) Jak już tak lubisz porównania to akurat lg do samsunga na youtubie znajdziesz pełno porównań - szczególnie kąty oglądania są wyraźnie pokazane. Zostaw fachowcom takim jak z RTHINGS robienie porównań i wyciąganie wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sporo czasu ugladam TV z odległości mniejszej niż 2 metry będąc jakieś 20 centymetrów na prawo od krawędzi ekranu to wtedy IPS będzie lepszy? Czy różnica jeszcze nie będzie aż tak widoczna? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie - wszystko zależy od tego jakie tv porównasz - różne tv różnie degradują obraz pod kątem. Dużo też zależy od poziomu Twojej percepcji - dla jednych małe załamanie koloru może dyskwalifikować dany tv a ktoś inny nawet nie zauważy różnicy. Popatrz na stronie rtings masz tabele gdzie można zobaczyć dokładnie co i jak zniekształca się w danych tv pod danym kątem https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam może dość dziwne pytanie i nie wiem czy będę potrafił wytłumaczyć o co dokładnie chodzi. Szukam nowego tv ( przesiadka że starego LCD Sony ) i oglądałem u kuzyna film na jego Sharp UI7422 matryca VA, 60hz odświeżania. I tu pojawia się moje pytanie, dlaczego obraz jest taki nienaturalny, film wyglądał jakby był z lat 70, nienaturalnie "płynny". Czy jest to temat związany, z matryca, odświeżaniem czy poprostu TV jest ogólnie nie najlepszy?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...