Skocz do zawartości
Maciej Koper

IPS czy VA ? Dwa typy matryc LCD, jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam fakt, że w ciągu dwóch dni ze 191 punktów zielonych miałem ponad 90 czerwonych, jak komuś się nudzi to może ptaka do kontaktu niech sobie wciśnie. 

EOT

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o usunięcie wszelkich punktow reputacji. To jest chore współzawodnictwo. Przypomina coraz bardziej zieloną i czerwoną łapkę.

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że otrzymałem 3 pkt reputacji za pomysł pojawienia się widocznych nikow kto daje plusa lub minusa.

Na poście jednak stan obecny to zero, więc znaczy że są chetni do zabawy w przedszkole 3 minusy i hejtowanie wypowiedzi innych. 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może faktycznie gdyby bylo to jawne to nie byloby tak ,,patogenne,,. Ja jestem za zupełnym usunięciem tego z forum. To tu nie zdaje egzaminu. Pozdrawiam i nie daj się sprowokować.

PS. Czy robiący takie numery nie zdają sobie sprawy z tego, że dla admina sprawdzenie kto miesza na forum nie stanowi jakiegoś większego problemu?

 

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% tak by było, jednak mi do szczęścia nie są potrzebne te plusiki i minusiki . Gandalf i Xisiek wypadałoby jedynie piwo wypić, bo mam już dosyć tych "dzieciaków". Bardzo lubię wygłupy, dobry dow[beeep], satyrę, śmiech towarzyszy mi na co dzień, kilka godzin dziennie, bo lubię, ale gówniarstwo? 

P.S.

Dziecko bawi się dalej, wystarczy spojrzeć na punkty reputacji, jak znikają. :D Może to jakiś Grek... Mikis Po[beeep]ajtis ? :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W studiu opracowań firmy Panasonic zrobili fotki typowej matrycy IPS vs tej nowo opracowanej IPS z kontrastem milion do jednego, tym niemniej można zobaczyć jaką czerń mają typowe IPS-y w nocy :

review_170119_panasonic_02.jpg&key=97c48

review_170119_panasonic_01.jpg&key=52bcf

panasonic_panel001.jpg&key=dc2f9e0dbade3

http://www.stereosound.co.jp/review/article/2017/01/19/53125.html

http://www.phileweb.com/news/d-av/201701/19/40376.html

 

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2017 o 11:34, mmpeg-4 napisał:

W studiu opracowań firmy Panasonic zrobili fotki typowej matrycy IPS vs tej nowo opracowanej IPS z kontrastem milion do jednego, tym niemniej można zobaczyć jaką czerń mają typowe IPS-y w nocy :

review_170119_panasonic_02.jpg&key=97c48

review_170119_panasonic_01.jpg&key=52bcf

panasonic_panel001.jpg&key=dc2f9e0dbade3

http://www.stereosound.co.jp/review/article/2017/01/19/53125.html

http://www.phileweb.com/news/d-av/201701/19/40376.html

 

Nie lubię IPSów, ale te fotki to przegięcie. Nawet marny Philips aż tak słabo w czerni nie wygladal. Jak np. podbije w Samsungu na VA jasność ze standardowej na jakieś 75/100, to też taka marna 'czern' bede mial nawet na VA, ale nie znaczy to, ze ktokolwiek normalnie ogladajacy musi sie tak katowac.

Dlatego rzadko jakiekolwiek fotki wrzucam jako 'dowód', bo strasznie latwo jest nimi manipulowac. Przeciez nigdzie nie widac na jakich ustawieniach taka czern jest uzyskana na starym IPS.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sama rozprawka może być w temacie, czy lepszy fiut mniejszy czy większy, nie pytając o zdanie kobiety, dla której liczy się figlarność nie wielkość. :P Takie pierdy te zdjęcia, że aż mi się rozluźniły mięśnie śmiechowe. :D

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy IPS ma ponoć natywnie 1000 000:1, a jeżeli by to było mierzone przy 100 lub 120cd/m2 to by oznaczało czerń praktycznie oleda i te zdjęcia to dobrze obrazują*

Jakoś szczególnie bym się nie przejmował jednak tematem, bo póki co niewiele widać i nic nie słychać niż o tym nowym IPS, ani o jego wdrożeniu do produktów konsumenckich.

 

*fotka numer 2 wydaje się jednak zbyt mocno rozświetlona, natomiast tak jak na 1 i 3 mniej więcej to wygląda na IPS (mówię o tym co widzę na swoim monitorze z czernią/kontrastem typowym 1000:1) :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączałem Toshibę (VA) obok Philipsa 7509(IPS) i wcale tak to nie wyglądało. :P Ba nawet bez ambilight, tak nie wygląda czerń w tym Philipsie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niby czemu miałoby wyglądać ? Toshiba ma pewnie 0,03-0,05 a nie 0,001cd/m2 jak ten nowy IPS. Poza tym to genialny panel jeżeli wszedlby do masowej produkcji w rozsądnej cenie to byłby istny killer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czerń jest lepsza w VA, ale nasycenie kolorów jest gorsze. Każdemu według potrzeb. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie... "W studiu opracowań Panasonic..." To naprawdę miarodajne. :D

Nie neguję, ze czarny kolor jest lepszy w VA , ale nie taki jak na zdjęciach, taki to ma Oled. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co jest na zdjęciach to jest IPS nowy nie VA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to można robić rodzinie i widoczkom, te telewizorów oddają tyle prawdy co niemiecka prasa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem widziałem już te wpisy i miałem o tym napisać, ale jednak stwierdziłem że i tak wszyscy wiedzą kto to napisał. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam - dobrze piszą tylko się im pomyliło,  ten zawodnik co napisał, że w 95% materiału wyświetlanego na IPS jest nie do odróznienia od VA, zwyczajnie omyłkowo wstawił słowo "nie". To zdanie poprawnie sformułowane winno brzmieć - 95% materiału wyświetlanego na IPS jest do odróżnienia od VA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2017 o 15:43, mmpeg-4 napisał:

IPS vs VA , porównanie między  LG 55SJ810 vs Panasonic TX-58EX780 :

fe40d51e0a59c.jpg

Fotka pochodzi z poniższego testu: http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-58ex780-test/

Niestety dokładnie tak to wygląda jak pokazał Pan Chmielewski.

Kupiłem sobie jakieś 2 lata temu monitor Della U2415 z bardzo dobrymi opiniami, kosztował mnie 1000 zł z hakiem, w tej chwili w sklepach kosztuje nawet nieco więcej bo 1100-1200 zł, piękna cieniutka ramka (właściwie bezramkowy), opinie o soczystych kolorach itd., ale po kupnie TV na VA przestałem tego monitora używać i leżał na OLX wystawiony. Nie miał zejścia, więc zostawiłem go sobie z myślą, że będzie na zapas. Po pół godziny ten monitor mnie zmordował.

Zapuściłem sobie benchmarka w Rise of the Tomb Raider najpierw na 1920x1200 (IPS), a później na 1920x1080 (VA), ale treść wyniku benchmarka jest tu najmniej ważna, zdjęcie powinno wyglądać tak: na środku biała ramka z ilością FPS uzyskanych w teście, a tło jest w całości czarne.

I teraz żeby było ciekawiej, zdjęcie IPSa zrobiłem za dnia, godzina 15, odsłonięte żaluzje, warunki takie jak do pracy.

Zdjęcia VA robione 10 minut później, ale z zasłoniętymi żaluzjami oraz kotarami.

Wniosek z mojej perspektywy: Nie da się, po prostu nie da się po korzystaniu z VA przejść na IPSa. A co dopiero ma powiedzieć ktoś po przejściach z OLEDem albo Plazmą dobrą..

Najzabawniejsze, że kiedyś bardzo się z tego Della U2415 cieszyłem i wysoko ceniłem, no ale porównania nie miałem z VA. :/

BSjsZAq.jpg

KpGHDnT.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...