Skocz do zawartości
moonfall84

Driveclub - żart, kpina,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ochłonąłem po wczorajszym zdenerwowaniu i postanowiłem parę zdań napisać.

Jak pewnie wiecie serwery nie wytrzymały obciążenia graczy Driveclub i granie online zostało wyłączone.

Na domiar złego edycja dla członków PS+ nie została udostępniona w ogóle... Ale o godzinie 19 była możliwość kupna upgradu, z której skorzystał np. Gmeru i miał mozliwość pograć (pewnie w singla?).

Wymieniłem z nim kilka wiadomości poprzez PS4, i też był zażenowany sytuacją.

Jakie jest Wasze odczucie w tym temacie? Bo po rocznej obsuwie Drivecluba, liczyłem na dotrzymanie słowa z realesem. Niestety stało się inaczej i mam wrażenie na lekko celowe działanie w kierunku przymuszenia do kupna tego upgrade'u za 169 zł bodajże. Kto był niecierpliwy - ten kupił i grał (chociaż pewnie w singla...)

Mam nieodparte wrażenie że źle się dzieje w segmencie konsol Sony i chyba trzeba było kupić X-klocka mimo gorszych parametrów.

Pozdrawiam,

Robert

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych tytułach zawsze są takie problemy. Moim zdaniem częściowo to było dobre posuniecie bo już lepiej coś wyłączyć niż kazać się męczyć milinom graczy bo wtedy frustracja jest jeszcze większa. Co prawda niczego to nie zmienia i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, jednak lata praktyki pokazują ze praktycznie zawsze "na starcie" coś nie działa jak powinno.

A czy dzieje się źle w segmencie konsol Sony ? Moim zdaniem źle się dzieje z całym rynkiem konsol, nie dość ze nowa generacja już na starcie znacznie odstaje od rynku PC jakoscia obrazu to jeszcze gry ani nie są tańsze ani jak widać nie ma wsparcie na wysokim poziomie. Już teraz widzi się ze coraz więcej tytułów które jeszcze nie dawno były exclusivami a teraz pojawiają się na PC (sam czekam na MGS V).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest rewelacja, że pobrałem grę i potem mogłem zagrać JEDEN wyścig bo reszta tras i samochodów pobierała się MEEEEGA wolno.

Po dwóch godzinach pobrał mi się jeden samochód.

Łącze mam 250 Mb/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie źle się dzieje w segmencie kierownic - najtańsza z force feedbackiem to koszt około 500euro - chyba oszaleli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z Sony zawsze współpracowały Logitechy (DFP, DFGT, G25, G27), a te kosztują do 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo wyłączenia grania on-line, to taka sama sytuacja była w 2012 roku z diablo3, a nawet gorsza bo tam były problemy z zalogowaniem się, bo jak wiadomo gra się tylko on-line, wszystko przez zbyt duże zainteresowaniem przy premierze/ niedobranie ilości serwerów do potrzeb (zależnie od której strony patrzeć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z Sony zawsze współpracowały Logitechy (DFP, DFGT, G25, G27), a te kosztują do 1000 zł.

Żaden Logitech nie jest wspierany przez PS4. Tylko i wyłącznie Thrustmaster.

Kliknięte z N4

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pozdro dla moonfall84, który mnie wczoraj przyłapał mimo, że się rozłożyłem to jednak chwilę pograłem ; ) Ogólnie to jest żenada nad żenadą z tą premierą. Jak wiemy gra miała być na start ale na IFA2013 wyglądała baaaaaaaaaaaaaaardzo źle. Nie dziwię się, że to przełożyli. Najgorsze, że w tym roku też było średnio ale przepych na trasach było widać. Aliasing natomiast dawał grubo po oczach. Nie chcę mi się wierzyć, że na IFA była jakaś starsza wersja chociaż to możliwe ale jednak w finalu jest zdecydowanie lepiej pod tym względem. Jednak to co się wczoraj wydarzyło z serwerami i jak widać nadal trwa (a weekend przed nami więc mniej ludzi nie będzie ;p) pokazuje jak gracze są spragnieni jakichkolwiek gier na nowe sprzęty. Tylko, że w przypadku Xa w sumie nigdy nie było problemu - tam jakoś płatny od dawna live daje radę i jest pro. Na PS oczywiście musi być problem mimo, że też płacimy.

Żeby nie dać ludziom obiecanego w PS+ produktu?!?!?!?!?! Założę się, że masa osób nie wytrzymała i zakupiła fulla, który i tak nie śmiga bo ta gra opiera się w dużej mierze na online a póki co żadnych klubów itd nie da się założyć. Tak naprawdę można to oddać do sklepu bo cała okładka mówi tylko o online a te opcje są niedostępne ;p

Sam DC wydaje się dobry chociaż dla mnie Forza Horizon zmiata go nie tyle grafą bo ta jest zdecydowanie gorsza ale i tak piękna ale klimatem i MUZĄ!!!! W DC w sumie nie ma muzy ; ) nawet na dzieńdobry w menu jest ustawiona na 0. Jak ktoś nie trawi D&B to ma problem :) Ja trawię ale i tak Forza swoją licencją na mega kawałki zjada DC. Oj coś tu nie wyszło chyba..... boję się pomyśleć co będzie z GT7 kiedyś. Pewnie dostaniemy go w 100 DLC ;DDDDDDDDDDDDDDDDD M A S A K R A : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden Logitech nie jest wspierany przez PS4. Tylko i wyłącznie Thrustmaster.

Kliknięte z N4

Z ciekawości - wspierany jako support czy w ogóle nie da się tego uruchomić? Przecież to są standardowe graty na usb, a w przypadku np. DFP i DFGT kierownice te chodziły na PS2, PS3, PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć producent gry może zapewnić wsparcie dla "starych" kierownic.

oficjalne wsparcie ma tylko thrustmaster t300 i t500 - bo ma chyba jakiś security chip.

zresztą do takiego arcade'a jak DriveClub to chyba główny osprzęt potrzebny to mikrofon/słuchawki do "chat'u" w opcjach społecznościowych :angry:

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - wspierany jako support czy w ogóle nie da się tego uruchomić? Przecież to są standardowe graty na usb, a w przypadku np. DFP i DFGT kierownice te chodziły na PS2, PS3, PC.

Nie ma sterowników... Potwierdzam że Logitech nie jest na dziś dzień wspierany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też dobre jaja nawet nie wiedziałem. Czyli człowiek kupił G25 za grubą kasę haha i nie chodzi. LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chyba właśnie dlatego mam gdzieś konsole (zresztą, ps3 sprzedałem po 8 mc.), a ostatnim sprzętem, którym imho ma prawo nazywać się konsolą, był dla mnie ps2 (którego mam do dziś i nie zamierzam sprzedać).

Widzę, że tutaj klientów zlewa się na całej lini, od cen sprzętu i osprzętu (niedawno widziałem jakiś śmieszny zestaw słuchawek BT za coś lekko ponad 250 zł...), przez cenę gier (chyba nie muszę mówić, że na pc da się kupić gry, często te same, znacznie taniej) kończąc na supporcie...

Super sprzęty...jak widzę, a nie potrafią wspierać starych urządzeń na usb...do tego fakt posiadania HDD, a i tak trzeba mieć DVD w napędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konsoli masz bd i to tylko zaleta że jest

zwłaszcza że gry typu titan fall/wolfenstein mają instalki po około 50gb - na moim necie to bym pewnie 5 dni ściągał

a i film można obejrzeć i używać konsoli jako bd playera.

ja mam nadzieję że mimo wszystko jednak gran turismo 7 zapewni support dla starych kierownic logitecha - to jednak taki prawie sim i bez kiery słabo go widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek modernizacja PSN, może po niej będzie można pograć normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj już zaczęło w miarę w miarę jakoś działać chociaż wywala często. Założyłem Kluba HDTVPolska więc zapraszam. Ogólnie wciągnęła mnie giera bo grywalne to to :) Więc można pomału wchodzić w temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby ktorys z niezadowolonych z gry chcial ja odsprzedac to jestem chetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucą w końcu wersję PS+ to poproszę o dołączenie o ile będzie miejsce jeszcze. Chcę wpierw przetestować zanim zrobię upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żart : / Solidaryzuję się i nie gram ;p A klub czeka : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z premedytacją czekam na obsuw ceny do poziomu 99zl

Spodziewam się ze nastąpi to w miarę szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99 to pewnie będzie już zaraz jak to bywa z takimi tytułami... ; ) Ogólnie to kwas roku ; ) Ale często niestety tak bywa gdy jest taka obsuwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba totalnie odpuszczę i poczekam na Project Cars albo coś innego.

Na steamie można ściagnąć Project Cars w wersji bulid chyba 832 czy cos... Od siebie powiem że po paru wyścigach nie jest żle:) chociaż szału jeszcze nie ma. Dobry model jazdy, ładne samochody, gorzej z otoczeniem jak sie dokładnie przyjrzeć, choć trzeba przyznac że gdy zaczyna sie wyścig i jest najazd kamery to faktycznie wygląda to wtedy jak na najlepszych zdjeciach w necie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...