Skocz do zawartości
kowalmisiek

Denon AVR-X3000 czy AVR-X2100 a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

W żaden sposób nie chciałem umniejszać wartości wybranego przez Ciebie amplitunera szczególnie, że 6000zł to nie jest dla mnie mała kwota.

Bardziej chodziło mi o wyrażenie swojej opinii co do nowinek technicznych. Tak jak napisałem jestem strasznym konserwatystą, który woli iść do swojego sklepu muzycznego, dotknąć i wymacać płytę, wrócić do domu i delektować się dźwiękami. Teraz jest nastawienie na strumieniowy przesył muzyki, radia internetowe itp. Drażni mnie, że sprzęt ma coraz mniej wspólnego z inżynierami, a coraz więcej z jajogłowymi bystrzakami od marketingu i to tyczy się nieomal każdej dziedziny.

A Tobie oczywiście życzę powodzenia i radości przy konfigurowaniu systemu.

BTW

Azur 551R nie jest wzorem cnót, ale podoba mi się to, że producent nie leci ze mną w kulki, a przynajmniej tak mi się wydaje. W mojej instrukcji pobór prądu jest 1050W.

Gdy by nie syn, to nadal bym słuchał w stereo.

No i widzisz w tym się rozumiemy ja również wolę posłuchać muzyki czy też obejrzeć film z płyty i cholernie irytuje mnie że przez to że większości wystarcza strumieniowanie albo co gorsza źródła w formacie mp3.

Niestety przez to że większości to wystarcza coraz trudniej będzie nam delektować się tym co lubimy w sposób jaki lubimy (a na pewno będzie to coraz droższe).

Pomimo tego że mam sprzęt w konfiguracji wielokanałowej muzyki nadal słucham stereo (no chyba że nagrana jest wielokanałowo)

Wracając do sprzętu to wcale nie uważam że umniejszyłeś jego wartość, szczerze to ja nawet jeszcze nie wiem jaka jest jego wartość bo suche dane nie mówią nic o tym jak gra, teraz mam amplituner Denona właśnie dlatego że podobało mi się to jak gra a nie dlatego jak się nazywa i ile kosztuje, ten też chciałem kupić dopiero po odsłuchu ale po tym co się o nim dowiedziałem to odsłuchu nie będzie, nie będę kupował sprzętu za parę tysięcy po to żeby wymieniać go za dwa - trzy lata (nie stać mnie na to).

BTW.

Co do poboru prądu Azur to sprawa wygląda tajemniczo, na stronie producenta tej wartości nie podają,ta którą podałem była ze specyfikacji podanej na innej stronie, Ty podajesz jeszcze inną.

Ogólnie to od dłuższego już czasu producenci podają to co chcą byle sprzęt się sprzedał a sprzedaje się ten który oczaruje klienta magią liczb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć zewnętrzne wzmacniacze żeby podłączyć do tych końcówek głośniki (wyjścia taki są nazywane pre-amp).

Do tych końcówek nie podłączysz osobnych stres, do tego celu są w amplitunerze osobne wyjścia.

Tu masz linka do zdjęcia z tyłem Denona AVR-X4100 na którym wszysko bardzo ładnie widać: http://assets.eu.denon.com/Assets/images/products/AVR-X4100W/EL_avrx4100w_e2_sp_re.jpg

Nie bardzo to kapuje na zdjeciu.

Na tym zdjeciu jest "Front Wide L" i "Front Wide R" Ca co to odpowiada?

Height 1L i Height 1R i za co to odpowiada?

Jaki wzmacniacz nalezy podlaczyc do denona zeby to obsluzyc i do ktorego wejscia?

Jestem laikiem ale ten temat z Atmosem mnie zainteresowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem to i przyznam ze troche kapuje ale nie wszystko

http://manuals.denon.com/AVRX4100W/EU/PL/BIAJSYjhudqdih.php

Interesuje mnie 5.1.4 i tam jest to 3 obrazek od konca. Patrze tak na ten rysunek i nie kapuje tego.

1. Juz nawet nie mowie o tym ze na rysunku podlacza sie kable od dodatkowego wzmacniacza do wejsc "HEIGHT2" a na glosniki wychodzi przez "HEIGH1". Pierwsza rzecz zastanawia mnie to dlaczego na rysunku pogladowym pokoju na suficie sa 4 glosniki a z amplitunera wychodza tylko na 2 kable do glosnikow oczywiscie chodzi mi o te do atmosa? Rozumiem ze to jakis blad na rysunku wzmacniacza?

2. Jezeli to jest blad na rysunku to do ktorych wyjsc podlacza sie pozostale 2 glosniki i czy amplituner daje na te pozostale glosniki moc bez dodatkowego wzmacniacza?

3. Szukalem w google co to za wzmacniacz ma byc do amplitunera ale odpowiedzi nie znalazlem. Czy to musi byc jakas konstrukcja denona specjalnie do tego i jakie koszty sa takiego dodatkowego wzmacniacza?

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest dla Ciebie tak zawiłe bo to jest banalne.

Masz oznaczenie TFL i TFR to są głośniki TOP-FRONT (LEFT i RIGHT) na nie według rysunku wyprowadzasz dźwięk wprost z amplitunera.

Następnie masz głośniki TRL i TRR to są głośniki TOP-REAR (LEFT i RIGHT) je podłączasz do wyjścia HEIGHT2 ale ponieważ jest to wyjście typu PRE-OUT to pomiędzy głośniki a amplituner musisz wstawić wzmacniacz (jaki to już twój wybór, musi być taki który przyjmie sygnał niewzmocniony i poda go na głośniki).

Na rysunkach nie ma żadnych błędów.

Nie musi być to żadna specjalna końcówka Denona.

Wybacz ale naprawdę wszystko jest w tej instrukcji opisane, swoją droga jeżeli chcesz iść w instalację 5.1.4 to po cholerę pchasz się w AVR-X4100 weź po prostu AVR-X5200 nie będziesz musiał martwić się i kombinować z dodatkowymi wzmacniaczami bo ten ampli ma już wszystko na pokładzie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po prostu temat zaczynam ogarniać jak to wyglada dlatego się dużo pytam. Prawda jest taka ze jezeli bede mial kupowac 4100 to poczekam do konca roku na wyprzedarz i wtedy bedzie w cenie okolo 4000zl tak jak aktualnie wersja x4000 jest. Na razie jednal DENON jest za bardzo zacofany zeby go kupowac. Predzej juz cos z podobnego segmentu onkyo by sie oplacilo brac. A jak chodzi o to po co brac x4100 jak mozna wzias x5200 to jednak 2000zl piechota nie chodzi a nie wierze zeby wzmacniacz na 2 kanalay kosztowal 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz że 4100 czy 5100 stanieje do końca roku, to są amplitunery które są w sprzedaży od jakichś dwóch, trzech tygodni.

Niedawno byłem w sklepie Denona i na pytanie czy można się umówić na prezentację pan odpowiedział że owszem można ale dopiero jak mu jakiś zostanie na sklepie bo na razie to wszystkie które sprzedał poszły bezpośrednio do klientów.

Dzisiaj znalazłem też informację że DTS będzie wprowadzał swoje rozwiązanie konkurencyjne dla Dolby Atmos więc to już drugi powód po braku HDCP2.2 do wstrzymywania się z zakupem na jakiś czas.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej trzeba czekac biorac pod uwage to ze DTS jest o niebo lepszym rozwiazaniem ni DOLBY. Narazie bede kupowac sam system glosnikowy. Ewentualnie w przyszlym rku jakis remont zrobie to w sufit pojda jakies glosniki do atmosa. A powiedz jeszcze czy do atmosa trzeba jakies specjalne glosniki? Moze to byc np zwykly glosnik surroundowy podwieszony przy suficie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem informacji o tym że te głośniki muszą być jakieś specjalne więc zapewne mogą być to zwykłe surround'y ale osobiście polecałbym zainteresowanie się głośnikami do montażu w ścianach czy w suficie (jest ich trochę na rynku) wtedy poza niewielką maskownicą głośnika nie będzie głośnika widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby udostepnia wyczerpujace materialy na temat instalacji glosnikow w systemie Dolby Atmos, rówież dla instalacji domowych. Nie podam linku do pdfu., bo w tej chwili nie mam optymalnych warunkow do szukania, kto chce to znajdzie.

Filmow ze sciezka dzwiekowa w Dolby Atmos jest kikadziesiat, tak sie sklada, ze są tytuły. SZCZycące się topowymi realizacjami dzlńęku wśród Wydań BD . Najbliższe mi (choć nie ulubione)kino ma sale wyposażoną w instalacje DOLBY Ałnos l oglądne w niej filmy, w porównaniu do „Zwykłej Sali", brzmią Świetnie . Nie wiem natomiast jak zabrzmi domowa instalacja. Mam nadńeję, że przy optymalnych warunkach lokalowych, będzie jakimś ulepszeniem, a nie jedynie dodatkowym źródłem hałasu. Osobiście nie wier

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć że masz kino w pobliżu, w Polsce według oficjalnych informacji ze strony Dolby jest tylko jedno w Katowicach.

Co do samych filmów to prawda, filmów udźwiękowionych w systemie Dolby Atmos nie jest tak mało niestety na Blu-Ray na dzień dzisiejszy jest tylko jeden Transformers 4.

Na pewno z czasem to się zmieni i filmów wydanych na płytach z Dolby Atmos będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 5 min jazdy samochodem. Ale jak mowilem, to nie jest "moje kino", a blockbustery raczej rzadko w kinie ogladam, wiec radosci wiele mi ono nie przynosi.

Sorry za wczesniejsze literowki, ktorych poprawic juz nie moge, a ktorych nie spostrzeglem dzieki nieczytelnemu krojowi czcionki w incydentalnie uzytym SGNote.

Tymczasem pierwszy lepszy link odnosnie instalacji Dolby Atmos w naszych HC.

http://www.pioneerelectronics.com/ephox/StaticFiles/PUSA/Files/Home/Dolby-Atmos-Home-Theater-Installation-Guidelines.pdf&ved=0CB4QFjAB&usg=AFQjCNE2m_9B9nCe58GhCvveKsTCZ06Vlg

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, dużą część z tego już widziałem gdy przygotowywałem się do budowy nowego systemu w domu, niestety pomimo tego że będzie zbudowany pełnej mocy na razie nie usłyszę bo wstrzymuję zakup ampli do momentu gdy pojawi się sprzęt który nie będzie miał żadnych niespodzianek w postaci brakujących funkcjonalności.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myśle o Denonie avr-x2100w głownie film ale czy jest sens kupować amplituner w system 7.1 jak tylko będę używał 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myśle o Denonie avr-x2100w głownie film ale czy jest sens kupować amplituner w system 7.1 jak tylko będę używał 5.1?

X2100 o model z zeszłego roku, lepiej poszukaj X2200, nowszy i bardziej aktualny, a co do 7.1 i 5.1, dzisiaj nie planujesz używania ale wiesz czy za parę lat nie będziesz jednak chciał rozbudować systemu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsz i aktualny czy tylko w stuningowanej obudowie z dodanym zbednum badziewiem jak bylo miedzy 2000 a 2100

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsz i aktualny czy tylko w stuningowanej obudowie z dodanym zbednum badziewiem jak bylo miedzy 2000 a 2100

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Nowszy i aktualny, zmiany w stosunku do poprzedniego modelu to HDMI z HDCP2.2 i HDR, DTS:X.

Poprzedni model nie będzie miał tych funkcji ani za pomocą aktualizacji software ani hardware.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...